Заявление православных христиан по поводу псевдособора для Главы УГКЦ весомее Гаванской декларации

10 марта 2016, 16:07 | Межцерковные отношения | view video | 20 |   | Код для блога |  | 

Глава УГКЦ дал высокую оценку инициативе группы православных христиан обнародовать правду о Львовском псевдособоре 1946 года и попросить «прощение за все несправедливости, жертвами которых стали греко-католики под прикрытием авторитета Православной Церкви. Об этом Патриарх Святослав сказал 10 марта в Люблинском католическом университете после представления доклада на тему «Экуменическая концепция УГКЦ».

shevchuk_lublin2.jpg «Это письмо, эта декларация группы православных христиан мира весомее, чем Гаванская декларация (подписанная Папой Франциском и Патриархом Кириллом в аэропорту Гаваны – ред.). Для меня это доказательство того, что в Православной Церкви действует Святой Дух, который касается совести и провозглашает правду. Сколько раз в истории Православной Церкви было так, что совесть верных опережала сознание иерархии. Так уже исторически сложилось. Еще со времен СССР в Православной Церкви Московского Патриархата иерархия была контролируема спецслужбами и сотрудничала с ними, а люд Божий молился и хотел аутентичной христианской и духовной жизни. Для меня голос тех православных интеллектуалов сильнее для всего тела Церкви Православной, чем голос иерархов. Нужно молиться за совесть иерархов, потому что они люди и верят в Бога, думаю», – прокомментировал документ Глава УГКЦ.

Напомним, группа известных православных христиан мира обнародовала 7 марта заявление об ужасной правде о Львовском псевдособоре 1946 года, который дал старт сталинскому режиму ликвидировать УГКЦ. В документе подчеркнуто, что православные христиане «чувствуют себя ответственными за преступное молчание, которое окутывает разрушение этой Церкви советским режимом при участии Московского Патриархата».

Сегодня, 10 марта, православные христиане в мире молятся за всех невинных жертв УГКЦ, «которые при попустительстве Московского Патриархата были арестованы, замучены, депортированы и убиты советской властью».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
20комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • Леонтій | 17 марта 2016, 07:50
  Комментировать комментарий

  Відома інтерпретація католицької теології перекладу з Мт.16:18 отієї гри слів "камінь" і "скеля" (по-грецькі - "петра"), що, мовляв, саме на недосконалій і слабкій (по своїй природі) ЛЮДИНІ - ап. Петрі Ісус і будуватиме Свою новозавітню Церкву, не є надто переконливою і достовірною. Тим паче, що буквально кількома віршами далі читаємо зовсім протилежне: "Він обернувся і сказав Петрові: "Геть, сатано, від Мене! Ти - Мені спокуса, бо думаєш не про Боже, а про людське"" (Мт.16:23). Тобто, тут Петро виступає вже ніяк не "фундамент" майбутньої Церкви, а як камінь спотикання для Христа, позаяк у даному разі ВИСЛОВЛЮВАВ не те, що ВІДКРИВ йому та іншим апостолам Бог Отець, а суто свої ЛЮДСЬКІ міркування (побажання). Іншими словами, принципова різниця полягає тут якраз у тому, що саме людина СПОВІДУЄ і проголошує: чи то свою ТВЕРДУ ("кам'яну") ВІРУ й довіру до Божого ВІДКРИТТЯ (об'явлення), чи виключно власні думки (забаганки). І якраз на цій МІЦНІЙ (твердокам'яній) ВІРІ й довірі апостолів та, загалом, усіх Своїх послідовників у Боже Слово та його відкриття й обітниці Господь Ісус Христос і будує Своє МІСТИЧНЕ Тіло - ДУХОВНУ спільноту (правдиво віруючих і довіряючих Йому) людей - різнобарвну Церкву Нового Завіту Сходу і Заходу, "що пекельні ворота її не подолають" (Мт.16:18). Ніколи й нізащо! І на цьому наша дискусія остаточно ЗАВЕРШЕНА.

 • Fr. Valerii | 16 марта 2016, 10:50
  Комментировать комментарий

  В коментарі (Fr. Valerii | 15 березня 2016, 17:01) є ненавмисна ортографічна помилка у слові "Aκολουθτει". Повинно бути "Aκολουθει" без літери "τ". Вивчайте грецьку, там немає "словоблудій".

 • Леонтій | 16 марта 2016, 08:40
  Комментировать комментарий

  Й, справді, цю дискусію завершив Сам Христос. "Ісус же, підізвавши їх [учеників], сказав: ви знаєте, що князі народів панують над ними, і вельможі володіють ними. Не так буде у вас: але хто хоче між вами бути більшим, нехай буде вам слугою. І хто хоче між вами бути першим, нехай буде вам рабом. Так само Син Людський не для того прийшов, щоб Йому служили, а щоб послужити і віддати душу Свою на спасіння багатьох" (Мт.20:25-28). Й саме такий - принаймні, в ідеалі, як взірець незламної (твердокам'яної) віри й довіри її членів Господеві та Його Слову, відкриттям і обітницям, а, головне, соборності, рівноправності й рівнозначності та взаємного служіння їх одне одному й іншим людям - вигляд і має та містична (духовна) спільнота новозавітнього Божого народу. Та, про яку Христос сказав, що "на цьому камені Я збудую Церкву Мою, і врата пекла не здолають її" (Мт.16:18). Ніколи й нізащо. "Отже, йдіть, навчайте всі народи, хрестячи їх в ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все, що Я заповів вам; і ось Я [Божим Духом перебуватиму тут, на землі,] з вами по всі дні, до кінця віку" (Мт.28:19,20). І таких - дійсно духовно "народжених згори" (Ін.3:3,7), тобто утведжених і діючих у дарах і плодах Святого Духа - правдивих й активних "віруючих супроводжуватимуть такі знамення: іменем Моїм виганятимуть бісів; говоритимуть новими мовами, братимуть змій; і якщо смертоносне щось вип'ють, не пошкодить їм; покладуть руки на недужих, і вони будуть здорові" (Мк.16:17,18). Отож, усе чітко, ясно й зрозуміло. І без отих лінґвістичних - "кам'яно-скельних" і "вікарних", але суто ЛЮДСЬКИХ і надуманих - "теологічних", (перепрошую) словоблудій щодо служіння єпископа Риму. Й на цьому дякую за цікаву, відверту і змістовну дискусію.

 • Fr. Valerii | 15 марта 2016, 17:01
  Комментировать комментарий

  Дискусію завершив Сам Господь Ісус Христос. Читайте в грецькій мові Йоан 21:15-22, особливо: "λεγει τω Σιμωνι Πετρω ο Ιησους", "Βοσκε τα αρνια μου", "Ποιμαινε τα προβατα μου", "Βοσκε τα προβατα μου", "Aκολουθτει μοι", "συ ακολουθτει μοι". Ну і Матей16:16-19 Πέτρος і πέτρα, про що вже написано в попередньому коментарі.

 • Леонтій | 15 марта 2016, 14:01
  Комментировать комментарий

  До речі, в першоапостольському християнстві жодних - особливих "вікарних" повноважень "заміщати на землі" Христа не було ні у св. Петра, ні навіть у св. Павла, авторитет і внесок якого у справу розбудови тогочасного Тіла Христового були значно більшими й переконливішими, ніж у всіх інших апостолів, разом узятих. А діяв принцип РІВНОПРАВНОСТІ й СОБОРНОСТІ: "Проходячи же по містах, вони передавали вірним дотримуватися постанов, [соборно] схвалених апостолами і пресвітерами в Єрусалимі. І церкви утверджувалися вірою і повсякденно зростали кількісно". Й цьому чимало сприяла, зокрема, і та обставина, що "до [християнської спільноти] Єрусалима сходилося безліч людей з навколишніх міст, які приносили хворих та одержимих нечистими духами, і всі вони зцілялися" (Діян.16:5 та 5:16). А на цьому, вважаю, можна і завершити цю дискусію, в якій ми мали змогу вільно й уповні достатньо обмінятися своїми поглядами й арґументами щодо заторкнутої теми.

 • Леонтій | 15 марта 2016, 12:39
  Комментировать комментарий

  Ніяких "вікаріїв Христа" ні у православних, ні у протестантів НЕМАЄ і не може бути - причому, вже за визначенням. А всі ті "титули" й "звання", якими католицька теологія наділила єпископа Риму, існують, насамперед, саме заради того, щоби якось "обґрунтувати" й "виправдати" його АБСОЛЮТНУ - особисту тоталітарно-диктаторську, за суттю і змістом, владу й повноваження та, відповідно, неймовірно роздутий культ його особи, що й донині існують в Католицькій Церкві. Не більше й не менше.

 • Fr. Valerii | 15 марта 2016, 10:52
  Комментировать комментарий

  Єпископ Риму, спадкоємець статусу і усього служіння Св. Апостола Петра, є Вікарієм Сина Божого, Ісуса Христа, Другої Особи Бога Пресвятої Трійці, і є видимим головою тільки земної частини Католицької Церкви. - Сам Господь Бог є Головою цілої Католицької Церкви, яка складається з трьох частин: (1) Церква Торжествуюча представлена Ангелами і Святими + (2) Церква Терпляча представлена душами усопших в Чистилищі, які встигли покаятись перед смертю тіла + (3) Церква Земна, подорожуюча або воїнствуюча, представлена Християнами-Католиками, які визнають усі догмати Христової Католицької Церкви і перебувають у духовному спілкуванні з (1) і (2) частинами Цілої Католицької Церкви. - Якщо у Християн-Католиків тільки одна людина є Вікарієм Христа, то у протестантів разом з православними стільки "вікаріїв Христа", скільки є у них церков, а навіть стільки, скільки є членів у цих церквах, і кожний з них претендує на ексклюзивну і диктаторську непомильність.

  • Arxidiakon | 15 марта 2016, 13:04
   Комментировать комментарий

   Ваша помилка в тому що у Православних немає вікаріїв Іісуса Христа. Патріархи перші єпископи серед рівних собі. патріарх це не окрема ступінь священства, ніхто із патріархів не присвоює собі те що належить одному Богові, один Бог не погрішимий, на землі не погрішима Свята Соборна Апостольська Церква предстоятелі якої являються першими серед рівних собі єпископів. В рукопокладенні католицького єпископа він отримує архієрейські відзнаки з рук Папи, у рукопокладенні Православному єпископ отримує архієрейські відзнаки (омофор, саккос, панагію і хрест, та митру) із рук усіх єпископів які по черзі першості благословляють ставленику ці елементи. Усі таїнства однаково можуть звершувати самі єпископи, навіть архієрейські хіротонії тільки обовязковим елементом є присутність не менше як двох єпископів які можуть рукопокласти третього. Патріарх може погрішати коли говорить одноосібно про питання віри чи інші питання. Не погрішимий у питаннях тільки собор, так як споконвічно є водимим Святим Духом. І з перших віків християнства ніхто із апостолів не присвоював собі владу бути першим серед інших, а всі вони були однаково посланні благовіствувати Євангеліє Церства Небесного по вселенній. А лжеісидорові декреталії, які підіймають питання примату Римських пап ще у 16-17 сторіччі були офіційно визнані дослідникамияк фальшивка.

 • Леонтій | 14 марта 2016, 12:34
  Комментировать комментарий

  Р.Р.S. Разом з тим, зокрема, наступного - 2017 р. минають деякі визначні ювілеї християнської минувшини та нового й новітнього часу, котрі ясно й переконливо засвідчують, що Божий Святий Дух постійно діє і животворить Христову Церкву Сходу і Заходу. Передусім, це - 500-річчя Реформації, невдовзі за якою послідувала дзеркальна Контрреформація, шо започаткували масштабні процеси поступового очищення й оздоровлення західного християнства. Під їх значним впливом у тому часі відбувалися, до того ж, немалі позитивні зрушення, приміром, і у східноєвропейському (українсько-білоруському) православ'ї. Котрі, одначе, у першій половині ХVІІ ст. дещо загальмував драматичний розкол Київської Церкви, а згодом узагалі призупинили жорстоко-криваві трагедії, а особливо Хмельниччини й Коліївщини, та перманентне ординське "поглинання" тих теренів та їх церковних структур хижою Московською імперією. По-друге, виповнюється 100-річчя Фатімських об'явлень, яке коментувати не стану. А, по-третє, відзначатиметься 50-літній ювілей благодатного Руху віднови у Святому Дусі, котрий наразі охопив, за деякими оцінками, понад 180 млн. християн-католиків. Причому, не лише - дуже й дуже потужно й благословенно - в Латинській Америці, а й на інших континентах. У т. ч. чимало його послідовників - як західної, так і східної традицій, є і в Україні. І слава Богу!

 • Леонтій | 14 марта 2016, 09:00
  Комментировать комментарий

  Р.S. З, іншого боку, помилкові догмати й, передусім, щодо "примату непомильного (у питаннях віри й моралі) намісника Бога на землі" - (де-факто) тоталітарного диктатора (у своїх владних повноваженнях) єпископа Риму, з якого, по суті, роблять своєрідний кумир для поклоніння, - це дійчно НЕ ЄДИНА причина, зокрема, отих прикрих і неприємних фіаско та непорозумінь у взаємовідносинах УГКЦ із Святим престолом! Хоча не можу заперечувати і того факту, що на цьому престолі (Римського архиєрея) деколи перебували вельми видатні й славні - щиро віддані Богові особистості, через яких Господь активно й потужно вершив Свою волю і задум щодо спасіння світу.

 • Леонтій | 14 марта 2016, 08:45
  Комментировать комментарий

  На такій НЕДОСКОНАЛІЙ і ХИСТКІЙ основі, як ГРІШНА, за своєю природою, ЛЮДСЬКА особистість, будувати Христову Церкву - це АПРІОРІ прирікати її на серію серйозних, прикрих і ганебних помилок і схиблень, падінь і невдач. Й, власне, тому саме Католицька Церква на свою історію і наробила їх значно більше, аніж інші християнські течії і деномінації. Або, як про ПОДІБНЕ (і водночас - ПРОРОЧЕ) каже Святе Письмо, кожна з тих інших конфесій ("сестер") і "половини гріхів твоїх не нагрішила; ти перевершила їх мерзотами твоїми, і через твої мерзоти, які робила ти, сестри твої виявилися правішими за тебе. Неси ж посоромлення твоє і ти, яка осуджувала сестер твоїх; за гріхами твоїми, якими ти зганьбила себе більше за них, вони правіші за тебе. Червоній же від сорому і ти, і неси посоромлення твоє, так виправдавши сестер твоїх". "За розпусту твою і за мерзоти твої терпиш ти, - говорить Господь. Бо так говорить Господь Бог: Я вчиню з тобою, як учинила ти, знехтувавши клятву союзу. Але Я згадаю союз Мій з тобою у дні юності твоєї, і відновлю з тобою вічний союз. І ти згадаєш про путі твої, і буде соромно тобі, коли станеш приймати до себе сестер твоїх, більших за тебе, як і менших за тебе, і коли Я буду давати тобі їх за дочок, але не від твого союзу. Я відновлю союз Мій з тобою, і ти пізнаєш, що Я - Господь, для того, щоб ти пам'ятала і соромилася, і щоб надалі не можна було тобі і рота відкрити від сорому, коли Я прощу тобі все, що ти робила, - говорить Господь Бог" (Єз.16:51-52,58-63).

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние комментарии

 • boryspil | 20 октября 2017, 16:28

  Якщо мається на увазі той Бог, що створив неба й землю, то треба Бог писати з великої літери. Це елементарно. Якщо ж мається на увазі якийсь інший бог, то про що мова? Не заводьте людей болото. КВП

 • Василий Петров | 19 октября 2017, 21:10

  Ибо каким судом судите, таким будете судимы; и какою мерою мерите, такою и вам будут мерить, Матфея 7:2

 • velovs@ukr.net | 19 октября 2017, 20:59

  По-перше, перепрошую, але затятого й войовничого єретика-юдофоба (а, може, - не виключено - по суті, і ідейного неонациста) та вельми одержимого неадеквата-сексзбоченця мені, їй-Богу, якось складно

 • Василий Петров | 19 октября 2017, 20:11

  Лицемер! вынь прежде бревно из твоего глаза и тогда увидишь, как вынуть сучок из глаза брата твоего, Матфея 7:5

 • velovs@ukr.net | 19 октября 2017, 19:43

  Іншими словами, коли горе-"християнин" - некритично, бездумно й безвідповідально - захоплюється і поширює, зокрема, різного роду ксенофобно-чорносотенні та расово-мракобісні і параноїдальні

Популярные статьи месяца