В УПЦ КП объяснили, почему при наличии хороших отношений с УГКЦ не может быть евхаристического общения двух Церквей

9 мая 2011, 15:14 | Межцерковные отношения | 4 |   | Код для блога |  | 

В УПЦ КП 7 мая обнародовали заявление в ответ на очередной всплеск спекуляций вокруг сотрудничества Киевского Патриархата с УГКЦ. В документе отмечено, что сотрудничество УПЦ КП и УГКЦ ведется и в дальнейшем будет вестись исключительно с сохранением верности Киевского Патриархата догматам, канонам и вероучению Православной Церкви. В УПЦ КП акцентируют: пока Католическая Церковь в целом или УГКЦ частности придерживаются латинских догматов, которые отличают ее от Православной Церкви, - объединение УПЦ КП и УГКЦ в единую Церковь невозможно.

Текст заявления (на языке оригинала):

Київський Патріархат підтримує міжконфесійні контакти, зберігаючи православну віру

Раніше неодноразово навколо Київського Патріархату намагалися роздмухати інформаційні провокації з приводу співпраці УПЦ КП з Українською Греко-Католицькою Церквою. Опоненти Київського Патріархату заявляли, що «автокефалія – шлях до унії», що сама ідея існування Патріархату в Києві – «уніатська», тощо. Також бажання мати по можливості мир з усіма  (див. Рим 12:18), вести діалог заради подолання ворожнечі, прагнення на благо українського народу співпрацювати з інославними християнами у питаннях захисту суспільної моралі, державно-церковних відносин, інших питаннях, які турбують суспільство, – критики Київського Патріархату наполегливо намагаються видавати за «зраду православної віри».

І Предстоятель, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, й інші ієрархи Київського Патріархату неодноразово і однозначно заявляли про те, що діалог і співпраця Київського Патріархату з іншими Українськими Церквами, зокрема з УГКЦ, не мають на меті об’єднання УПЦ КП з Католицькою Церквою чи її частиною Греко-Католицькою Церквою, визнання примату Римського папи, латинської догматики, тощо.

Бажаючи підтримувати добрі відносини з УГКЦ, Київський Патріархат твердо і незмінно притримується догматів православної віри та відкидає ті латинські догматичні нововведення, які привели до Великої схизми 1054 р., зокрема вчення про примат Римського папи, про ісходження Святого Духа від Отця і Сина, а не тільки від Отця, про непорочне зачаття Діви Марії та інше. У зв’язку з цим Київський Патріархат не вважає можливим євхаристійне єднання з УГКЦ.

Доки Католицька Церква чи, зокрема, її частина УГКЦ, сповідує ці нові догмати, – об’єднання в одну Церкву Православної та Католицької Церков загалом, а Київського патріархату та УГКЦ зокрема – неможливе.

У Київському Патріархаті не забувають важких, а часом і трагічних сторінок історії взаємних відносин православних та греко-католиків – як у давні часи, так і у нещодавньому минулому. Проте, пам’ятаючи ці сторінки, не слід забувати і слів Священного Писання: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мф. 5:9), «Не будь переможений злом, а перемагай зло добром» (Рим. 12:21). Справжнім християнам належить шукати приводи не для ворожнечі, а для її подолання, вміти прощати, а не носити у своєму серці ненависть.

Тому, у відповідь на черговий сплеск спекуляцій навколо співпраці Київського Патріархату з УГКЦ, з благословення Святійшого Патріарха Філарета Прес-центр Київської Патріархії вкотре офіційно заявляє: співпраця УПЦ КП і УГКЦ ведеться й надалі буде вестися виключно зі збереженням вірності Київського Патріархату догматам, канонам та віровченню Православної Церкви. Доки Католицька Церква загалом чи УГКЦ зокрема дотримуються латинських догматів, які відрізняють її від Православної Церкви, – об’єднання УПЦ КП та УГКЦ в єдину Церкву неможливе.

Інші думки чи висловлювання будь-кого з тих, хто належить до Київського Патріархату, якщо вони суперечать цій позиції, є лише приватними судженнями і не повинні розцінюватися чи називатися думкою УПЦ Київського Патріархату.

Прес-центр Київської Патріархії

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • Mark Avrelij | 13 мая 2011, 03:22
  Комментировать комментарий

  2 Русалка: І слава Богу, що не навчають екуменізму в УПЦ КП. А різниця між Православ'ям та Католицизмом настільки велика, що об'єднання практочно неможливе. Його і не буде. 2 Юрко: Ніяких секретів Діви Марії не існує. Все це чергові видумки Кат. Церкви.

  • Дмитро Середа | 14 ноября 2012, 17:26
   Комментировать комментарий

   Мене беруть сумніви, що пан має відомості, щодо догматичних відмінностей між східними і західною гілками християнства. Як на мене, то простіше прийняти думку Київського православ’я, аніж схизматичної московії. Якщо ж об’єднання церкви, до якого змагають і східні патріархи, а не лише Рим таки відбудеться, то московіти влаштують нову схизму і таки не приєднаються до "єдиної церкви". Коментар пана – цьому найкраще підтвердження.

 • В недалекому часі Марія почне відкривати свої секрети, обявлені в тайні в Меджугорії, тоді істинна сама про себе буде говорити і вже ніхто не зможе її заперечувати. Тоді, надіюся, в ласці люблячої Матері примиримось.

 • На жаль в навч. закладах УПЦ КП не навчають екуменізму, але користуються повністю підручниками Російської Православної Церкви, частково перекладеними на укр. мову. Чому дивуватися? Наприклад, пересічний віруючий навіть семінарист вважає, щл "догмат про непорочне зачаття" означає, що нібито Богородиця була почата та народжена чудесним способом від Духа Святого і т. д. Всі ми навчені мислити стереотипами. Але без серйозного вивчення богословських проблем неможливий ані діалог, ані поступ у стосунках між конфесіями :)

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние комментарии

 • enzian | 18 сентября 2019, 16:43

  Ніякий з тебе пророк, Мішка.

 • Paraeklezyarh | 18 сентября 2019, 16:37

  Котрою за чергою в признання автокефалії ПЦУ буде православна церква Александрії одному Богу відомо . Але факт співслужіння та євхаристії є.

 • Михаил | 18 сентября 2019, 14:50

  Александрийская церковь будет самой последней, кто признает "пцу", если такое признание когда-нибудь произойдёт. Скорее "пцу" признает Московский патриархат, чем Александрийский!

 • Zenia | 17 сентября 2019, 23:30

  В том и беда, что исповедоваться на родном языке и своему соотечественнику украинцам не позволяют русские оккупанты. Ты что, оккупант, читать не умеешь? :))

 • Zenia | 17 сентября 2019, 23:28

  Підтримую! :)

Популярные статьи месяца