Киево-Печерская Лавра не принадлежит УПЦ (Московского Патриархата), – религиовед

24 сентября 2018, 13:44 | Храмы, церковное имущество | 14 |   | Код для блога |  | 

Киево-Печерская Лавра принадлежит государству, а религиозная организация пользуется ею на правах аренды. Об этом в эфире «Прямого» заявил религиовед   Дмитрий Горевой.

«Понимаете, в чем проблема, Лавра не принадлежит религиозной организации, Лавра принадлежит государству, а религиозная организация ею пользуется на правах аренды. Государство может не продолжить договор аренды и, в соответствии с законодательством, насельники Лавры, монахи, должны будут ее освободить. Но эти люди привыкли жить по церковным законам, а не государственным, они сочтут это гонениями и не захотят поступать по светскому законодательству. Тогда могут быть проблемы. Это вопрос, наверное, прорабатывается на высшем уровне и есть определенные сценарии, как предотвратить конфликтность», – сказал он.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
14комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • Fr. Valerii | 26 сентября 2018, 22:04
  Комментировать комментарий

  Тут згадали священика одної з багатьох автокефальних структур, Якова Кротова. Але стаття Кротова не тільки про "Кобзона украинской церковной политики". Він там ще щось сказав - https://risu.org.ua/ua/index/monitoring/society_digest/72802/

  • velovs@ukr.net | 27 сентября 2018, 09:54
   Комментировать комментарий

   Так, справді: там цей (перепрошую) горе-священик "одної з багатьох автокефальних структур" (і, причому, доволі смішної - т. зв. УАПЦ(о)) ще "щось сказав". ------------ У т. ч., наприклад, і таке: "Самое печальное, что радоваться нечему. Заклинания о том, что деспотия рухнет из-за своих ошибок в четверг после ливня, звучат десятилетиями. Они – вздор: диктатуры могут существовать столетиями и тысячелетиями. Каменный болван стоит, и ничего ему не делается. Его могут повалить, но он останется каменным болваном." ----------- Й оце "сказанув" (начебто) священик-християнин, що (нібито) непогано знає Святе Письмо, і ще, до того ж, за своїм світським фахом - ІСТОРИК! Особисто я НЕ ЗНАЮ жодної з подібних деспотій і диктатур, яка б "существовала тысячелетиями" (!!!) ------------ Тим паче, що Слово Боже - дуже чітко і ясно - наголошує, що такі гидотно-мерзенні й беззаконно-безбожні режими - рано чи пізно - просто ПРИРЕЧЕНІ на беззастережні та БЕЗУМОВНІ й НЕМИНУЧІ крах і загибель! І увесь перебіг подій людської цивілізації це - однозначно, яскраво й красномовно - доводить і підтверджує. ----------- І от ОСТАННІМ з них, таких режимів, - це буде досить короткотермінова (і яка, судячи з усього, вже скоро гряде!) спроба встановлення - ледь не над усім світом - ультратоталітарної диктатури Антихриста, якому буде прислуговувати його лжепророк. І яка завершиться Другим - у всій його суперграндіозній славі й тріумфі - пришестям Сина Божого Ісуса Христа!!! ----------- "Той, Хто свідкує, говорить оце: "Так, - незабаром прийду!" Амінь. Прийди, Господи Ісусе!" (Об.22:20).

  • velovs@ukr.net | 27 сентября 2018, 10:20
   Комментировать комментарий

   Р. S. До речі, в своїх численних виступах на Радіо Марія цей московський "душпастир" Яків Кротов іще дещо "наговорив". Й, зокрема, і те, що - з біблійно-теологічної точки зору - інакше, як доволі ДИВНЕ і СПІРНЕ (якщо не - НАПІВЄРЕТИЧНЕ), охарактеризувати досить важко... --------- Одначе це - дещо інша тема.

  • velovs@ukr.net | 27 сентября 2018, 17:48
   Комментировать комментарий

   Водночас, якщо проаналізувати, зокрема, такі зауваги о. Якова КРОТОВА, що "любой грех губителен. Взорвать дома в Москве, урвать кусок у Грузии, урвать кусок у Украины, взорвать предателей тут, отравить предателя там – это что, умно и конструктивно? Вся политика Кремля - глупая, с точки зрения человечества, и умная, с точки зрения Кремля. Так было до Ленина, а уж с Ленина в куб возвелось", то тут він, вочевидь, має ПОВНУ рацію. ------------ Тобто все, що він тут перерахував, лише ДОПОВНИТЬ - і без того - довгий-предовгий реєстр тих жахливих і масштабних злочинів і беззаконь, що їх чинили (й подосі) чинять правлячі верхи Московської євразійсько-шовіністської імперії "ІІІ Риму": як ДО, так і особливо ПІСЛЯ більшовицького перевороту 1917 р. ----------- Й, безумовно, увесь цей звинувачувальний реєстр і буде представлений перед ними, коли ось цей судний "настане день Господній, великий і страшний" (Іоїл 2:31; Мал.4:5). Іншими словами, одразу по поверненні в цей світ Господа Ісуса Христа - вже як Праведного й Справедливого Судді: і якраз "у ті дні й у той самий час, коли Я поверну полон Іуди і Єрусалима" (Іоїл 3:1). А цей історичний процес їхнього "повернення" Богом на обіцяну для них близькосхідну Святу Землю, як виглядає, вже - так чи інакше - досить близький до свого логічного завершення...

 • Fr. Valerii | 26 сентября 2018, 11:35
  Комментировать комментарий

  УСІ єпископи РПЦ в СРСР так чи інакше працювали на КПСС і КГБ. Хто не працював, того компартія на єпископство не ставила. Згідно з російськомовною Вікіпедією Філарет мав псевдонім Антонов, а Кіріл - Михайлов. Обидва по-батькові. А тепер єпископи працюють на світьску владу країн, де проживають. УСІ єрархи УСІХ автокефальних церков завжди і всюди коряться державній владі і ревно пропагують державну політику. БУДЬ ЯКА автокефальна церква завжди є і буде політичним департаментом держави. Щодо єпископату УПЦ (МП), то для них батьківщиною є СРСР, де вони ще живуть ментально. Пропагують вони "Русский мир", тобто реінкарнацію СРСР, тому що є підлеглими (через патріарха Московського) президента Росії, який казав, що розпад СРСР був найбійльшою катастрофою ХХ століття, і якби тоді він був президентом, то зробив би все, щоб цієї катастрофи не сталось. А у Філарета (на відміну від Кіріла) щось не так пішло, тому він і став серйозною перепоною реїнкарнації. Доречі, одним з тих хто брав участь у єпископській хіротонії Кіріла 14 березня 1976 був екзарх патріарха Московського в Україні, Філарет.

  • velovs@ukr.net | 26 сентября 2018, 13:55
   Комментировать комментарий

   Зазвичай, СПЕЦСЛУЖБИ - ніколи й ніяк - (самі по собі) не оприлюднюють (принаймні, ДОБРОВІЛЬНО) списки різних своїх АГЕНТІВ і СЕКСОТІВ. А тим паче - їх псевдо. Гадаю, що КГБ-ФСБ тут не становить будь-якого винятку.

  • velovs@ukr.net | 26 сентября 2018, 20:47
   Комментировать комментарий

   Р. S. Разом з тим - у цьому контексті - московський (квазі)православний "священик" (з УАПЦ(о)) Яків КРОТОВ на Радіо Свобода стверджує, що: "В 1991 году Александр Нежный, сличив отчеты КГБ, которые на короткий момент стали доступными, с отчетами "Журнала Московской патриархии" о поездках епископов, установил, что митрополит Филарет Денисенко был агентом с кличкой "Антонов". В 2012 году патриарх Филарет пытался растворить этот факт, заявляя: "В советские времена никто не мог стать архиереем, если на это не давал согласие КГБ. Поэтому утверждать, что я не был связан с КГБ, было бы неправдой. Был связан, как и все". --------------------- "Связаны" и "были агентами" – понятия разные. Филарет Денисенко не просто согласовывал с КГБ кандидатуры будущих священников, как он заявляет. По отчетам он прежде всего хорош был тем, что во время зарубежных командировок восхвалял советскую власть и заявлял, что гонений на верующих в СССР нет. Ровно те же лживые слова произносил в ту пору митрополит Кирилл. И уж конечно, возглавляя с 1966 года украинскую часть Московской патриархии, митрополит Филарет не заикался ни об автокефалии, ни о "незалежности", строго придерживаясь в отношении украинского патриотизма партийной линии." ------------------------- Так що так виглядає, що на той момент якісь таємні документи КГБ (чомусь?) стали доступними... Ну а щодо цих оцінок предстоятелю УПЦ КП, що їх тут роздає (псевдо)душпастир Яків КРОТОВ, то я, мабуть, утримаюся від якихось коментів. Тим більше, що вони, ці оцінки, (по своїй суті) мало чим відрізняються від того, що тут поширює злоязикий лихослов і пліткар - тов. Михаил...

 • Михаил | 25 сентября 2018, 12:30
  Комментировать комментарий

  "Патриарх Филарет" в 1961 году радостно, с энтузиазмом и вприпрыжку (как всегда он выполнял ответственные поручения партии и КГБ!) побежал лично закрыть и повесить замок на Лавру. И сразу радостно отрапортовал в КГБ, что "агент Антонов" с честью выполнил их задание. В 1988 году он с таким же энтузиазмом выполнил их задание открыть Лавру. Главное, что оба раза он выполнял приказ партии и КГБ и оба раза сделал это с честью и достоинством. Теперь же он претендует на Лавру. Зачем ему Лавра? Он не знает, закрывать её или открывать? А партия и КГБ теперь не дадут ясного и четкого приказа. И с Евгенией Петровной теперь не посоветуешся (если только не на спиритическом сеансе).

  • velovs@ukr.net | 25 сентября 2018, 14:32
   Комментировать комментарий

   В 1961 г., в момент её закрытия коммуно-совдеповской властью, наместником Киево-Печерской лавры был епископ Нестор (в миру - Никита Арсентьевич Тугай (1900-1969)). И в тот период будущего митрополита Киевского и всей Украины Филарета (Денисенко) вообще НЕ БЫЛО в Киеве и Украине!!! На эту кафедру он был рукоположен лишь в 1966 г. ---------- Совсем уже ЗАВРАЛСЯ и запутался в своей гнусной лжи этот - не вполне адекватный и злоязычный сплетник и клеветник-маразматик Михаил.

 • dutchak1 | 24 сентября 2018, 16:52
  Комментировать комментарий

  а хто нам покаже монахів, які привикли жити по державних законах а не церковних?

 • Halo | 24 сентября 2018, 16:36
  Комментировать комментарий

  Кому належать, в такому разі, новобудови (наприклад храми або господарчі приміщення), зведені в монастирях, котрі є лише орендарями? Масштаб деяких будівництв вражає, чи не є такі проекти "запобіжником" проти можливого розірвання оренди?

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние комментарии

 • John | 13 декабря 2018, 15:32

  Ага, це ж "агент кремля". ПС. Я також.

 • John | 13 декабря 2018, 15:29

  Киянам розкажіть.

 • velovs@ukr.net | 13 декабря 2018, 15:22

  Учасники Християнської суспільної платформи проти встановлення "гомодиктатури" в

 • bugrak | 13 декабря 2018, 12:33

  Бокс, це такий спорт, де перевага в кулаках, а не в мозгах.

 • enzian | 13 декабря 2018, 11:38

  Краще б він був свого часу пішов захищати рідний Крим від москальських загарбників. Якщо він справді українець, яким він намагається себе показати.

Популярные статьи месяца