Судьба мирового православия решается в Украине, - Порошенко

17 сентября 2018, 10:58 | Религия и общество | 3 |   | Код для блога |  | 

Архиерейский Собор Вселенского Патриархата развеял иллюзии Москвы о том, что Украина - каноническая территория Московского Патриархата, заявил президент Украины Петр Порошенко. Об этом сообщает Интерфакс-Украина.

"Единая Поместная Православная Соборная Церковь – залог общественного согласия и единства нашего государства. Это гарантия нашей духовной независимости от Москвы, которая, к сожалению, до сих пор находится в плену ошибочного представления, что якобы здесь у нас ее каноническая территория", - сказал он в пятницу в Киеве на 15-й ежегодной встрече Ялтинской Европейской Стратегии (YES), организованной Фондом Виктора Пинчука.

"И сентябрьский синаксис, собрание архиереев Вселенского Патриархата начисто развеял эти ошибочные иллюзии Москвы", - добавил П.Порошенко.

По его словам, вопрос предоставления УПЦ Томоса является важным и за пределами страны.

"Украинцы всего мира также получат свою Церковь. И здесь еще одна важная характеристика – рассыпается, как карточный домик, концепция "третьего Рима", как самой давней заявки Москвы на мировую гегемонию", - сказал глава государства.

"Здесь у нас решается и будущее мирового православия – его с россиянами мы также понимаем по-разному", - подчеркнул П.Порошенко.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • Учкудук | 17 сентября 2018, 19:57
  Комментировать комментарий

  Згоден. Нам, українцям не потрібна Європа з папським гомофільським ставленням до шлюбу, ні рашистське московське православ'я. Як казав В. Ленін: ми підемо іншим шляхом- чисто християнські заповіді.

  • velovs@ukr.net | 17 сентября 2018, 21:40
   Комментировать комментарий

   А ось тут, за наведеним нижче посиланням, міститься досить непоганий приклад актуальної і слушної МОЛИТВИ. І якраз з цього самого приводу, якою, як виглядає, і можемо артикулювати (висловлювати) відповідні свої молитовні прохання й благання перед Господом: https://kyrios.org.ua/spirituality/prayer/6045-molitva-za-spasinnja-derzhavi-ukrayinskoyi-i-vtihomirennja-v-nij-rozbratu-ta-vorozhnechi.html

 • velovs@ukr.net | 17 сентября 2018, 12:10
  Комментировать комментарий

  ""Тут у нас вирішується і майбутнє світового православ'я - його з росіянами ми також розуміємо по-різному", - наголосив П. Порошенко." ------------ І направду: нині в Україні дійсно "вирішується і майбутнє світового православ'я". Одначе не суто в його вузькоконфесійному потрактуванні й забарвленні цієї дефініції. А в більш ширшому - етимологічному її значенні. Тобто: тієї - різноконфесійної частини сучасного світового ХРИСТИЯНСТВА, яка, натхненна, відновлювана й проваджена Святим Духом, в своєму конкретному ПРАКТИЧНОМУ служінні ПРАВИЛЬНО й ПРАВДИВО - повсякчас, скрізь і всюди - СЛАВИТЬ Господа Христа. --------------- Себто: судячи з усього, нині людська цивілізація якраз і переживає ту - по суті, ЕСХАТОЛОГІЧНУ історичну добу, що її пророче Слово Боже дуже точно окреслило як таку, коли от надзвичайним чином диявольсько-демонічна "ось, темрява землю вкриє, а морок - народи" (Іс.60:2). І ми наразі, дуже схоже, і проживаємо саме в ті - "в останні роки" і "в останні дні" (Єз.38:8,16) Історії спасіння людського роду. ---------------- Іншими словами, тепер перед Україною та українським народом постає така от - дуже важлива й значуща і вельми ДОЛЕНОСНА дилема. Або ми, зрештою, пробудимося й щиросердно навернемося до Бога-Творця і станемо нацією - згідно біблійного означення - "царственого священства", яка є, як казав Христос, "сіллю землі" і "світлом для світу". І в такий спосіб зрушимо, викличемо дуже й дуже потужну й небувало масштабну хвилю нового - і вже, мабуть, ОСТАННЬОГО - євангельського духовного пробудження. Ту благословенну й благодатну - спасаючу і зцілюючу людські душі і тіла хвилю, що пошириться й охопить, напевно, чи не увесь світ. Або, по суті (де-факто), зникнемо в загальній всепланетній багатонаціональній біомасі, що всуціль засліплена й вражена сатаною і гріхом, а тому - вельми легковажно й безвідповідально - крокує в жахливу пекельну прірву. ----------------- І в цьому контексті нам практично майже нічого шукати й рівнятися ні на нинішній т. зв. "політкоректний" - "ліберастно-гомофільномий" Захід, ні - тим більше - на вражений дрімучим, подекуди просто погансько-окультним - імперсько-шовіністським "політичним православ’ям", Північний Схід. Й на цьому шляху нам потрібні тільки і лише Небеса - Господь Ісус та Його Боже Царство.

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние комментарии

 • enzian | 14 декабря 2018, 11:40

  "... офіційно не влаштовуємо і не будемо влаштовувати ...". Класно сказано. Значить, провокації будуть неофіційні.

 • enzian | 14 декабря 2018, 11:38

  Нехай, як співав колись В.Висоцький, пишуть хоч у "Спортлото".

 • velovs@ukr.net | 14 декабря 2018, 11:21

  Европы у нас пока что нет. А особенно если учесть, что нет в ПОЛНОТЕ её нынешнего и весьма "своеобразного" - по сути, антихристианского - ультралиберастно-извращенческого (в т. ч. и

 • Михаил | 14 декабря 2018, 10:47

  А в чем проблема выразить протест против томоса и автокефалии? Кто это может запретить? Конституция? СБУ? А как же демократические ценности, свобода слова, собраний, совести? Совсем запугали УПЦ, они

 • storozh | 13 декабря 2018, 20:51

  Митрополiт Єпiфанiй став ним вже кiлька рокiв тому, коли був обраний намiсником...

Популярные статьи месяца