Судьба мирового православия решается в Украине, - Порошенко

17 сентября 2018, 10:58 | Религия и общество | 3 |   | Код для блога |  | 

Архиерейский Собор Вселенского Патриархата развеял иллюзии Москвы о том, что Украина - каноническая территория Московского Патриархата, заявил президент Украины Петр Порошенко. Об этом сообщает Интерфакс-Украина.

"Единая Поместная Православная Соборная Церковь – залог общественного согласия и единства нашего государства. Это гарантия нашей духовной независимости от Москвы, которая, к сожалению, до сих пор находится в плену ошибочного представления, что якобы здесь у нас ее каноническая территория", - сказал он в пятницу в Киеве на 15-й ежегодной встрече Ялтинской Европейской Стратегии (YES), организованной Фондом Виктора Пинчука.

"И сентябрьский синаксис, собрание архиереев Вселенского Патриархата начисто развеял эти ошибочные иллюзии Москвы", - добавил П.Порошенко.

По его словам, вопрос предоставления УПЦ Томоса является важным и за пределами страны.

"Украинцы всего мира также получат свою Церковь. И здесь еще одна важная характеристика – рассыпается, как карточный домик, концепция "третьего Рима", как самой давней заявки Москвы на мировую гегемонию", - сказал глава государства.

"Здесь у нас решается и будущее мирового православия – его с россиянами мы также понимаем по-разному", - подчеркнул П.Порошенко.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • Учкудук | 17 сентября 2018, 19:57
  Комментировать комментарий

  Згоден. Нам, українцям не потрібна Європа з папським гомофільським ставленням до шлюбу, ні рашистське московське православ'я. Як казав В. Ленін: ми підемо іншим шляхом- чисто християнські заповіді.

  • velovs@ukr.net | 17 сентября 2018, 21:40
   Комментировать комментарий

   А ось тут, за наведеним нижче посиланням, міститься досить непоганий приклад актуальної і слушної МОЛИТВИ. І якраз з цього самого приводу, якою, як виглядає, і можемо артикулювати (висловлювати) відповідні свої молитовні прохання й благання перед Господом: https://kyrios.org.ua/spirituality/prayer/6045-molitva-za-spasinnja-derzhavi-ukrayinskoyi-i-vtihomirennja-v-nij-rozbratu-ta-vorozhnechi.html

 • velovs@ukr.net | 17 сентября 2018, 12:10
  Комментировать комментарий

  ""Тут у нас вирішується і майбутнє світового православ'я - його з росіянами ми також розуміємо по-різному", - наголосив П. Порошенко." ------------ І направду: нині в Україні дійсно "вирішується і майбутнє світового православ'я". Одначе не суто в його вузькоконфесійному потрактуванні й забарвленні цієї дефініції. А в більш ширшому - етимологічному її значенні. Тобто: тієї - різноконфесійної частини сучасного світового ХРИСТИЯНСТВА, яка, натхненна, відновлювана й проваджена Святим Духом, в своєму конкретному ПРАКТИЧНОМУ служінні ПРАВИЛЬНО й ПРАВДИВО - повсякчас, скрізь і всюди - СЛАВИТЬ Господа Христа. --------------- Себто: судячи з усього, нині людська цивілізація якраз і переживає ту - по суті, ЕСХАТОЛОГІЧНУ історичну добу, що її пророче Слово Боже дуже точно окреслило як таку, коли от надзвичайним чином диявольсько-демонічна "ось, темрява землю вкриє, а морок - народи" (Іс.60:2). І ми наразі, дуже схоже, і проживаємо саме в ті - "в останні роки" і "в останні дні" (Єз.38:8,16) Історії спасіння людського роду. ---------------- Іншими словами, тепер перед Україною та українським народом постає така от - дуже важлива й значуща і вельми ДОЛЕНОСНА дилема. Або ми, зрештою, пробудимося й щиросердно навернемося до Бога-Творця і станемо нацією - згідно біблійного означення - "царственого священства", яка є, як казав Христос, "сіллю землі" і "світлом для світу". І в такий спосіб зрушимо, викличемо дуже й дуже потужну й небувало масштабну хвилю нового - і вже, мабуть, ОСТАННЬОГО - євангельського духовного пробудження. Ту благословенну й благодатну - спасаючу і зцілюючу людські душі і тіла хвилю, що пошириться й охопить, напевно, чи не увесь світ. Або, по суті (де-факто), зникнемо в загальній всепланетній багатонаціональній біомасі, що всуціль засліплена й вражена сатаною і гріхом, а тому - вельми легковажно й безвідповідально - крокує в жахливу пекельну прірву. ----------------- І в цьому контексті нам практично майже нічого шукати й рівнятися ні на нинішній т. зв. "політкоректний" - "ліберастно-гомофільномий" Захід, ні - тим більше - на вражений дрімучим, подекуди просто погансько-окультним - імперсько-шовіністським "політичним православ’ям", Північний Схід. Й на цьому шляху нам потрібні тільки і лише Небеса - Господь Ісус та Його Боже Царство.

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние комментарии

 • orthodox | 19 февраля 2019, 18:06

  Вот мне просто интересно, почему вы так умеете искажать материал? Вы 1+1 переплюнули! Где ваш профессионализм? Как можно отталкиваться на "материал" только лишь одного источника? И

 • velovs@ukr.net | 19 февраля 2019, 10:54

  І дуже характерним і красномовним тут є якраз ТОЙ факт, що на ЦЮ статтю більше ніхто і ніяк НЕ ВІДГУКНУВСЯ: тобто ЖОДЕН з коментаторів РІСУ!!! В т. ч. з числа доморощених - затято-радикальних

 • serge1717 | 18 февраля 2019, 21:38

  Думаю в цих організаціях сидять розумні люди які добре знають історію християнства. І чому хрестили Русь у Києві, а не в мокшанії.

 • enzian | 18 февраля 2019, 18:02

  Коцаба - це діагноз.

 • velovs@ukr.net | 18 февраля 2019, 09:35

  І, вочевидь, саме ТАКЕ (й подібне до нього) - благодійне служіння Божої любові, милосердя та допомоги, а надто щодо бідних і нужденних, хворих та інвалідів, самотніх осіб літнього віку та інших

Популярные статьи месяца