В СБУ наконец увидели факторы религиозной угрозы национальной безопасности Украины, – Александр Саган

4 марта 2018, 10:45 | Религия и общество | 28 |   | Код для блога |  | 

Служба безопасности Украины не хочет пользоваться научными наработками отечественных ученых относительно религиозных угроз национальной безопасности. Об этом рассказал Александр Саган, ведущий научный сотрудник отделения религиоведения Института философии имени Г.С. Сковороды НАН Украины, во время пресс-конференции в пресс-центре «Главком».

«После начала войны наше отделение провело несколько мероприятий, посвященных религии и национальной безопасности. У нас тогда была активная переписка с СБУ, которая закончилась тем, что нам было сказано, что СБУ не нуждается в услугах религиоведов-ученых. У нас есть официальное письмо от СБУ, где звучит этот отказ. Но все, что от нас зависело, мы сделали тогда», – рассказывает Саган.

По словам ученого, сегодня Служба безопасности Украины уже видит проблему угрозы деятельности российских спецслужб в Украине на религиозном поприще. Хотя об этих угрозах национальной безопасности религиоведы говорили давно. В частности, ученый приводит пример научного труда «Русский мир Кирилла», который вышел в 2006 году. Но тогда никто не отреагировал.

«СБУ наконец увидела проблему. Мы, религиоведы, еще десять лет назад начали бить тревогу относительно религиозного фактора на процесс национальной безопасности. Мы давно написали то, о чем сегодня говорит. Вот недавно один из ее руководителей сказал, что новый приоритет работы спецслужб РФ в Украине – создание искусственных межконфессиональных конфликтов в Украине на фоне инспирированных искусственных межнациональных конфликтов. Именно на этом направлении будут сосредоточены основные усилия противника в ближайшее время», – цитирует Саган.

И добавил, что сотрудничества между учеными и правоохранителями сегодня по-прежнему нет. Есть только сотрудничество на уровне советников в Министерстве культуры.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
28комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • mischa | 9 марта 2018, 00:19
  Комментировать комментарий

  Росія ніколи не була другом України-згадаймо голодомор,тепер не хоче щоб ми жили по європейськи,а були їхніми рабами. Вони уміють тільки красти,брехати та убивати.Вони та їхнє духовенство-слуги диявола.Де зло там Бога немає.

 • Учкудук | 5 марта 2018, 18:14
  Комментировать комментарий

  Перепрошую, трохи перебільшив: " ієрархи" не закликали до повстання,а своєю присутністю підтримували і благословляли євроМайдан - Гузар і Філарет. А про Гузарівське " право на повстання" читали або чули всі, доказів не треба. З РПЦ нікого там не було: можливо, Дух Божий їх туда не вів. А тепер синод єпископів УГКЦ: " не є щирий патріот, хто не керується правдою...і т.д."Правда в тім, що православні і деякі протестанти попереджали, що євромайдан до добра не приведе, а ці "наші" заспокоювали все буде добре, боріться, скачіть. І результат???

  • velovs@ukr.net | 5 марта 2018, 19:41
   Комментировать комментарий

   Ці ієрархи були там, де масово зібралася їхня паства, а також і велике число інших людей, які в МИРНИЙ спосіб відстоювали своє право на ПРАВДУ і СПРАВЕДЛИВІСТЬ. І НІЯКОЇ - суто ПОЛІТИЧНОЇ агітації вони там не проводили. Це все - брудні й брехливі інсинуації і наклепи відвертих ворогів незалежної і соборної України: зовнішніх і внутрішніх. ----- Ну а представників (саме) РПЦ там і не могло бути, бо ця Церква - суто ІНОЗЕМНА. ----------- Ну а те, що тодішня злочинна влада ПЕРШОЮ застосувала проти цих - тоді ще МИРНИХ громадян брутальну силу і криваве придушення їх волевиявлення, то в цьому ЖОДНОЇ вини українських християн НЕМАЄ! -------------------------------- А от те, що внаслідок цих подій на Майдані, зрештою, був повалений той промосковський - кримінально-мафіозний режим, то - саме з цього приводу - через Своє пророче Слово Боже "так говорить Господь Саваоф: ще раз, і це буде скоро, і Я потрясу небо і землю, море і сушу, і потрясу всі народи." І незабаром по тому - вже вдруге "прийде Бажаний усіма народами" - Цар царів і Месія Ісус, Син Божий. А перед тим ось "потрясу Я небо і землю; і [захитаю і] скину престоли царств, і знищу силу царств язичницьких [і безбожних], перекину колісниці й тих [злочинців], що сидять на них, і скинуті будуть коні і вершники їх, один мечем іншого" (Аг.2:6,7,21,22). І от "тільки очима твоїми будеш дивитися і помсту над [нечестивими й] беззаконними бачити" (Пс.90:8). ------------------ Так що тут просто виповнилася - і якраз, зокрема, щодо України - відповідна Божа обітниця... ----------- Ну а те, що цією ситуацією - дуже підступно, зухвало й цинічно - скористалася агресивно-імперська правляча верхівка нашого північно-східного сусіда, то і на рахунок цього теж є ПРЯМЕ біблійне передбачення. Відповідний текст із Святого Письма приводити треба?

 • chernomorets | 4 марта 2018, 19:37
  Комментировать комментарий

  насправді книга вийшла 2014 року https://ure-online.info/wp-content/uploads/2015/03/Rusian_World_text.pdf про ці проекти росіян краще було написано у книзі "Україна-Росія: концептуальні основи гуманітарних відносин", яка вийшла 2001го року. читайте 2 розділ зокрема

 • Учкудук | 4 марта 2018, 16:06
  Комментировать комментарий

  Ще 4 роки тому деякі українські "ієрархи" закликали народ до повстання. Тоді їм треба було втокмачувати, що нету власти не от Бога. От прийшов вогонь і меч на нашу землю. Чи того ще замало?

  • velovs@ukr.net | 4 марта 2018, 17:21
   Комментировать комментарий

   Які це саме КОНКРЕТНО "ієрархи", мовляв, "ще 4 роки тому закликали народ до повстання"?! Будь ласка, я хочу бачити тексти (посилання) їхніх заяв, проповідей, виступів тощо, де такі їхні "заклики" (нібито) були зроблені!!! ---------------------- Так, будь-яка ВЛАДА - і саме як певна ІНСТИТУЦІЯ для підтримання певного порядку і гармонії в суспільстві - дійсно є Божим установленням. І чим саме влада має займатися й перейматися, чітко і ясно сказано у Святому Письмі. Й, зокрема: кожен у владі "начальник є Божий слуга", поставлений "на добро". Й, при цьому, "він недаремно недаремно носить меч; він - Божий слуга, месник на покарання того, хто робить зло." І саме подібній владі й "треба підкорятися не тільки зі страху покарання, але й заради совісти" (Рим.13:4,5). ------------------- Одначе дуже добре відомо, що далеко-далеко не скрізь і не завжди ті люди, що здійснюють і уособлюють владу, є від Бога і вповні відповідають тому - зацитованому вище - ЗРАЗКУ (стандарту), на якому наголошує Слово Боже. Так що ПРАВДИВИЙ християнин має і мусить безумовно підкорятися владі і виконувати її закони, розпорядження і накази, допоки вони, а також її конкретні дії та вчинки, не почнуть суттєво, докорінно суперечити біблійно-євангельським заповідям і настановам! -------------------------- Крім того: через Своє пророче Слово Боже "так говорить Господь Саваоф: ще раз, і це буде скоро, і Я потрясу небо і землю, море і сушу, і потрясу всі народи." І незабаром по тому - вже вдруге "прийде Бажаний усіма народами" - Цар царів і Месія Ісус, Син Божий. А перед тим ось "потрясу Я небо і землю; і [захитаю і] скину престоли царств, і знищу силу царств язичницьких [і безбожних], перекину колісниці й тих [злочинців], що сидять на них, і скинуті будуть коні і вершники їх, один мечем іншого" (Аг.2:6,7,21,22). І от "тільки очима твоїми будеш дивитися і помсту над [нечестивими й] беззаконними бачити" (Пс.90:8). ----------------------- Й, судячи з усього, нині ми вже безпосередньо вступили й живемо саме в ці ЕСХАТОЛОГІЧНІ (завершальні) - "в останні роки" і "в останні дні" (Єз.38:8,16) Історії спасіння людського роду. А тому: чітко і наочно спостерігаємо й досвідчуємо, як здійснюються ці та багато інших біблійних пророцтв та Божих обітниць, що і мають виконуватися якраз в ОЦЕЙ час. Тобто напередодні повернення в наш світ Господа Ісуса Христа.

 • nineviy | 4 марта 2018, 15:17
  Комментировать комментарий

  https://www.obozrevatel.com/my/curious/upts-mp-segment-rossijskogo-noda.htm не тільки сбу та науковці, а й звичайні українці вже бачать та пишуть про проблеми у українській церкві, але ж не бачать тільки Митрополити Онуфрій та Донецькій Іларіон.. Запитання напрошується до них: скільки ще часу Вам потрібно, щоб відділити самостійно таких найманців, про яких пишуть у вищевказаній статті (ссилка на початку коментара) від істиних Пастирів ??? Чи маєте бажання дочекатись коли це зробить Господь, вогнем та мечем по всій країні ??? Тоді знову будете казати що це гоніння за Віру від безбожної влади та робити вигляд що Апостол не для Вас написав: "Всякая душа да будет покорна высшим властям, ибо нет власти не от Бога"..

  • В. Ясеневий | 4 марта 2018, 17:45
   Комментировать комментарий

   На світі взагалі немає нічого не від БОГА! Та одне є від БОЖОГО благословення, а інше- від напасті.Гріх і всяке зло не від БОГА!!! Хоч всяка влада від БОГА, та чи кожна служить ЙОМУ??? Ось це і є найважливіше запитання!!!

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние комментарии

 • Михаил | 21 марта 2019, 12:42

  Надо спросить у Денисенко, наверное он раньше у них там тоже "по четным патриархом" был. А по нечетным ещё где-нибудь интриговал, как он это любит и умеет. Денисенко вечен!

 • velovs@ukr.net | 21 марта 2019, 12:21

  Ви знаєте, шановний Адміне, я з Вами маю тут погодитися. Тобто, більш уважно й вдумливо читаючи і осмислюючи ці його останні публікації і, зокрема, на порталі РвУ, я також дещо почав помічати й

 • admin | 21 марта 2019, 11:12

  Він не дисидент, він маніпулянт і москвофіл, людина з нездоровими амбіціями. З ним говорити чи дискутувати неможливо. Тому такі та інші подібні публікації ми не хочемо якимсь чином рекламувати.

 • Стефан | 20 марта 2019, 18:13

  Упорное насаждение на оккупированных территориях Украины воровских, блатных и бандитских законов и порядков имеет инерционную силу столетнего правления врагов и ненавистников Бога, правды и

 • Ninel | 20 марта 2019, 17:24

  "что, когда греки писали эти каноны, ни албанской, ни польской православной церкви еще и в проекте не было. И если уж украинцы достаточно каноничны для Константинополя, то и албанскую церковь

Популярные статьи месяца