В Виннице возмущенные верующие Православной Церкви Украины пикетировали полицию и суд

11 октября 2019, 15:31 | Протесты и конфликты | 7 |   | Код для блога |  | 

Уже второй раз верующие ПЦУв Виннице вышли на пикет. Причиной всенародного гнева стало решение суда об отстранении директора департамента по вопросам религии Игоря Салецкого. Сообщает Znaj.ua со ссылкой на "33-й новости".

Правоохранители, якобы, в его действиях увидели правонарушениях. И когда возможности юриспруденции иссякли, они начали применять новые методы, что и вызвало волну возмущений. Верующие начали отстаивать право на свободу слова, на возможность молиться на украинском языке и чтобы вообще существовать в собственном государстве.

Снежана Чубенко, адвокат, она рассказала, что людей должно быть больше, но водители "внезапно" отказались вести людей из близлежащих сел.

 "Люди действительно боятся "титушок". Но этому пора положить конец, – говорит Снежана Чубенко — В процессе перехода к ПЦУ сейчас находится 30 общин. Еще 64 стоят на очереди. Закон не работает, уже должно решаться на уровне государства. Полиция не видит этого закона, и заявляет Салецкому, что он не имеет права регистрировать общину, ибо в уставе церкви Московского Патриархата записано, что собрания считаются действительными только тогда, когда их благословил патриарх… И неважно, что в том законе написано, что никто не имеет права влиять на мнение людей. Полиция откровенно заняла позицию Московского Патриархата" -рассказала Снежана.

Верующие обвиняли полицию в том, что они давали присягу Украине, а сами ходят к московскую церковь, охраняют "титушок" и верующие платят налоги, а правоохранители служат попам московским. Люди все время кричали "Позор!" и требовали от начальника отдела охраны публичного порядка подполковника полиции Василия Стаховского комментировать ситуацию.

Митингующие так и не получили желаемых ответов, начальник полиции коротко прокомментировал, что они не вмешиваются в религию.

"Вы вспоминаете про суд, но обвиняете сотрудников полиции! А мы обеспечиваем порядок во всех конфликтных вопросах!” – говорил он.

Возмущенные верующие направились протестовать под местный суд в Виннице.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
7комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • lerer10225@com.ua | 13 октября 2019, 09:46
  Комментировать комментарий

  velovs@ukr.net Та згоден я з вами щодо сумління і т.д. Ну, а щодо молитв за ворогів, то так можна дійти й до того, що за сатану треба молитися. Тільки от він точно знає, що творить. І Кирило та Путін знають, що творять... І ще: вся Біблія пронизана історіями битв з ворогами... А скільки святих брали в руки зброю і билися з тими, хто приходив загарбати їхню землю... І в теперішній час на нашу землю вторгнулися загарбники, яких благословляє Кирило... То що, молитися за них і схилити голови? І погодитися з ними, що ми фашисти і т.д...? Вибачте, якщо чимось вас образив! Ангела-охоронця вам!

  • velovs@ukr.net | 13 октября 2019, 14:39
   Комментировать комментарий

   Шановний lerer10225@com.ua! Я в Біблії НІДЕ і НІЯК не читав, що, мовляв, слід молитися за сатану та йому підлеглих злих, нечистих духів (демонів і бісів). Наша, християн, боротьба, як наголошує св. ап. Павло, насамперед і головним чином, ДУХОВНА (молитовна, включаючи екзорцизм) і спрямована якраз проти них, цих ДУХОВНИХ ворогів (сил диявольсько-демонічної темряви). Але ніяк не проти "плоті і крови" (конкретних людей - навіть носіїв певного зла, неправди і несправедливості)! --------- Що ж стосується ЗБРОЙНОЇ боротьби і, зокрема, проти АГРЕСОРІВ-ЗАГАРБНИКІВ і ГНОБИТЕЛІВ та їхніх маріонеток (за ПРАВДУ), то це - дещо інша справа, що її Святе Письмо ніяк не заперечує. ----------- А так дякую за добрі побажання і цікаве спілкування. І Вам теж - всієї повноти Божих благословень і благодатей та вірного служіння Ангелів-охоронців. :)

 • lerer10225@com.ua | 12 октября 2019, 23:31
  Комментировать комментарий

  velovs@ukr.net Шановний, чи ви не зрозуміли, що мова йде про тих поліціянтів і їх очільників, які відвідують богослужіння в церквах УПЦ МП, а не про римо-католиків, чи вірян інших конфесій? І ви коли вже сказали про сумління, то треба щоб було у них те сумління... Тобто, просто совість (СОВІСТЬ)! А що включає у себе це поняття, я надіюсь ви розумієте. А щодо благословіння, то не плутайте молитви про прощення тих, хто вас образив, з молитвами про прощення ворогів ваших співбратів... Читайте Євангеліє...

  • velovs@ukr.net | 13 октября 2019, 07:44
   Комментировать комментарий

   Шановний lerer10225@com.ua, дякую за відповідь. :) Євангеліє я читаю і (начебто) знаю. Так от, там, наскільки я пам'ятаю і розумію, немає ніяких градацій, обмежень і дискримінацій - за яких саме ворогів можна і варто молитися, а за яких ні. ---------- А також. Я вважаю, що свобода сумління поширюється на ВСІХ. І - ніхто і ніяк - не має права диктувати (чи забороняти): до яких саме храмів (якої конкретно конфесії чи юрисдикції) хто має ходити і там молитися. А до яких - зась. Чи взагалі - бути геть нерелігійною людиною. ----------- І така свобода совісті, природно, поширюється і на правоохоронців. І якщо вже хтось з них явно порушує чинне законодавство, в т. ч. щодо лояльності до Української держави, то, звичайно, там, у цих структурах, йому ніяк не місце. ------------ Ну а те, що в багатьох храмах УПЦ МП, а точніше - РПЦвУ, (чи не відверто) пропагується т. зв. "русскій мір", то це, по-моєму, ні для кого не є великою таємницею. :)

 • lerer10225@com.ua | 12 октября 2019, 13:53
  Комментировать комментарий

  І ви ( поліція ) кажете, що ви порядок забезпечуєте в усіх конфліктах, але порядок порядку різниця. Думайте, який порядок ви захищаєте і на чию користь той порядок...

 • lerer10225@com.ua | 12 октября 2019, 13:48
  Комментировать комментарий

  Нашим вінницьким правоохоронцям слід таки самим розібратися і визначитися щодо того, в яку церкву їм ходити, бо вони - представники влади, захисники державних устоїв і навіть в особистому відношенні вони не повинні відвідувати богослужіння в церквах УПЦ МП і там молитися за Кирила і його друга Путіна - ворогів України, бо є така мудрість: скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти...

  • velovs@ukr.net | 12 октября 2019, 19:46
   Комментировать комментарий

   А якщо серед тих вінницьких правоохоронців є, скажімо, римо- чи греко-католики або взагалі - особи нерелігійні (агностики чи навіть атеїсти), то як їм тут вчиняти з цією "вказівкою"? Тим паче, що в Україні Конституція гарантує її громадянам свободу сумління. ---- Крім того, Ісус Христос, як відомо, заповідав молитися і благословляти ВСІХ людей, включаючи навіть запеклих ворогів!!! ---- Так кого тут слід слухати і виконувати: Євангеліє Господа чи цю "інструкцію" lerer10225@com.ua?! :)

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние комментарии

 • velovs@ukr.net | 28 января 2020, 18:24

  Разом з тим: "Отче, прости їм, бо не відають, що чинять" (Лк.23:34). :)

 • velovs@ukr.net | 28 января 2020, 18:12

  Ну действительно: оба эти неадеквата - один педераст-неонацист, а другой - тоже с серьёзными вывихами и вавками в голове будут здесь устанавливать и диктовать свои "правила" и

 • fedirtsiv | 28 января 2020, 17:47

  Тут власне яскраво видно суть церковного фарисейського вчення - спекулювати на Христі та історії християнства, приватизувати Христа своєю конфесією (монополія на істину), поділяти та владарювати,

 • Михаил | 28 января 2020, 14:29

  Единство может быть с христианами, с их священством, имеющим преемство в рукоположении от Святых Апостолов. Например с Армянской Церковью и другими дохалкидонскими апостольскими Церквами. А какое

 • Paraeklezyarh | 26 января 2020, 22:39

  Ймовірно, мабуть саме в передчутті теперішніх подій, попи московського патріархату неначе по команді ще вісім років тому взялись активно агітувати громади аби ті погодились на зміну власника будівлі

Популярные статьи месяца