Православна Церква України за ці роки зробила все, щоб українці Криму збереглись як нація, – митрополит Климент

27 лютого, 12:00
Православні
Православна Церква України за ці роки зробила все, щоб українці Криму збереглись як нація, – митрополит Климент - фото 1
Митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент звернувся до учасників форуму «26-2-14: Війна почалась у Криму» із закликом усвідомити те, що війна починається з гуманітарної сфери, знищення національної ідентичності. Реінтеграція ж Криму починається насамперед з формування національної ідентичності, а саме з релігійної, інформаційної, освітньої та культурної політики.

Про це пише "Голос Криму".

У своєму виступі владика наголосив, що саме Православна Церква України за ці роки зробила все, щоб українці Криму збереглись як нація. «Це єдина релігійна організація в Криму, яка не перереєструвалась за російським законодавством. Бо одна справа говорити, що ми не визнаємо законів російської федерації в Криму, а інша справа не визнавати та діяти», – акцентує владика.

Також митрополит торкається теми боротьби за збереження Кафедрального собору в місті Сімферополі. Він називає «символізмом» те, що Постанова Верховної Ради України про збереження Кафедрального собору святих Володимира і Ольги в місті Сімферополі набула чинності 24 лютого 2022 року. «Дана Постанова юридично захищала Кафедральний собор від знищення, і давала можливість надалі захищатися у міжнародних судах. Через невиконання Міністром культури України Постанови Уряду, 11 травня 2024 року російська окупаційна влада офіційно ліквідувала кафедральний собор. Православна Церква України в Криму припинила своє існування», – нагадує митрополит Климент.

Гостро стояло питання того, що Міністерством культури і інформаційної політики України нічого не зроблено для збереження національно культурних цінностей. За десять років після окупації не звільнено керівництво закладів культури АР Крим та м. Севастополь, які залишилися в Криму. На підконтрольній Києву території України не було відновлено роботу Кримського академічного Українського театру.

«Коли ми говоримо про декомунізацію, починати треба з реорганізації цього радянського атавізму зразка 1953 року – Міністерства культури та інформаційної політики України. Велика війна в черговий раз заставила нас замислитися над збереженням національної культурної спадщини. Тому повинно бути створене нове фахове міністерство з абсолютно новими кадрами – Міністерство захисту і збереження національної спадщини України», – наголошує владика.

Не оминаючи тему освіти, владика нагадав, що до 2014 року в Криму було всього 7 шкіл з українською формою навчання, решта 600 – російськомовні. Після окупації немає жодної школи, де б викладалося українською.

Говорячи про інформаційну політику Криму, Климент зазначає, що вона тримається виключно на тих медіа, що були переміщені з півострова, та досі не мають жодної підтримки з боку влади.

«Реінтеграція Криму починається з релігійної, інформаційної, освітньої, та культурної політики. Саме ці напрямки гуманітарної сфери ми програли до 2014 року, програємо і зараз. Коли ми говоримо про майбутнє Криму ми повинні усвідомити помилки минулого, адже без цього усвідомлення неможливе ні повернення, ні майбутнє», – у підсумку виголосив митрополит Сімферопольський і Кримський Климент.