• Головна
  • Моніторинг
  • Побіда певна, а справа свята! – 10 думок митрополита Шептицького, аби не впасти духом...

Побіда певна, а справа свята! – 10 думок митрополита Шептицького, аби не впасти духом

01.11.2023, 11:20
Портрет митрополита Андрея Шептицького. Автор – Олекса Новаківський - фото 1
Портрет митрополита Андрея Шептицького. Автор – Олекса Новаківський
1 листопада минає 79 років з дня смерті Глави Української Греко-Католицької Церкви, митрополита Галицького та Архиєпископа Львівського Андрея Шептицького.

Джерело: УКУ

Митрополит Андрей Шептицкий служив своєму народові як духовний провідник майже пів століття. «Він жив у турбулентні часи і був найбільш далекоглядним і непохитним моральним авторитетом своєї доби. Не лише для свого народу, а й для всіх народів світу», – пише у передмові до книги «Митрополит Андрей Шептицький і принцип “позитивної суми”» американський бізнес-мислитель українського походження Адріан Сливоцький.

Серед іншого Андрей Шептицький був засновником Львівської богословської академії, наступником якої є Український католицький університет.

Побіда певна, а справа свята! – 10 думок митрополита Шептицького, аби не впасти духом - фото 124133

До дня пам’яті митрополита, ми зібрали кілька цитат, які, сподіваємося, надихнуть вас більше дізнатися про цього Великого Українця, не падати духом у час випробувань та мотивуватимуть працювати ще більше для перемоги, бо «Не мають чого боятися ті, що ждуть певної світлої побіди!»:

  • Україна лише сама себе зможе змінити. Ключ до перетворення України знаходиться в ній самій. Нам важко змінити зовнішні обставини, проте в нашій волі змінити себе.
  • Світ гине з браку любови, гине з людської ненависти! Не переставаймо ж благати Всевишнього про обильні, теплі дощі його святої благодати з неба.
  • А коли молимося про мир для людства, то скільки більш треба нам молитися про мир серед нашого народу, про мир внутрішній, про заперестання ненависти, роздорів, ворожнечі й – зі сльозами це говорю – кровопролиття
  • Любіть всі своє, свого тримайтеся і про своє дбайте, але стережіться ненависті, бо ненависть це почуття нехристиянське. Стережіться і між собою ненависті й роздору, надмірної партійності; об’єднуймо свої сили, бо сили розділені завжди є слабкими.
  • Працю для майбутнього вважаю справою у сто разів важливішою, ніж усе, що можна зробити для теперішньої хвилини. Маємо тепер закласти у християнські організації нашого народу ті цеглинки, на яких послідовники наші будуть будувати.
  • Заховуйте супокій. В Божих руках наша доля; без Божої волі і волос з голови не спаде. В Бозі наша надія і сила. В огні сеї страшної війни виковуєся красша для нас доля.
  • Ви, що у бою щодня наражені на смерть, пам’ятайте заховувати серце, чисте від гріха, будьте все готові ставати перед Божим Престолом і здавати справу з цілого життя. Хоробро сповніть обов’язки! Побіда певна, а справа свята!
  • Український Народ мусить у тій історичній хвилині показати, що має досить почуття авторитету, солідарності й життєвої сили, щоб заслужити на таке становище посеред народів Європи, в якому міг би розвинути усі Богом дані сили. Карністю і солідарністю, совісним сповнення обов’язку доведіть, що Ви дозріли до Державного Життя.
  • Не тільки у глибокому середньовіччі, але й найімовірніше, також у майбутньому український Київ відіграватиме для цілої Західної Европи велику роль, можливо, вирішальну роль. Коментар Мирослава Мариновича: «Я знайшов у Шептицького цю фразу, яка сповнила мене великою надією, – пише Мирослав Маринович. – Ці слова були сказані тоді, коли про український Київ ще мови не було. Ще Україна не була незалежною, а він уже бачив, якою великою може бути її роль у світі. Дай, Боже, щоб наші уми і серця сповнилися цими ідеями Шептицького і щоб ми справді зробили український Київ і всю Україну важливою землею для всього світу».
  • Ясно, як на долоні, що Рідна Хата не повстане, якщо не буде українського моноліту, коли українці-самостійники не зможуть, обходячи всі різниці, які їх ділять, завести між собою якнайбільшу єдність. Тієї єдності Україні треба, а та потреба накладає на нас усіх обов’язок, і від сповнення того обов’язку залежить майбутнє Батьківщини.

Рекомендуємо:

  • 10 коротких відео проректора УКУ Мирослава Мариновича про думки та засади митрополита щодо економіки, патріотизму, лідерства та влади, які були записані у межах проєкту «Бієнале Шептицький».

  • фільм українського кінорежисера Олеся Янчука «Владика Андрей» розповідає про життя та діяльність видатної постаті української історії митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.