Підписано угоду між Чорногорією та Сербською Православною Церквою

Підписано угоду між Чорногорією та Сербською Православною Церквою - фото 1
Чорногорія й Сербська Православна Церква, яка є релігією більшості в цій маленькій балканській країні, з серпня підписали угоду. За словами аналітиків, вона може спровокувати нову кризу, оскільки зачіпає національну ідентичність.

Угода була парафована прем'єр-міністром Чорногорії Дританом Абазовичем та патріархом Сербської Православної Церкви (СПЦ) Порфирієм на неоголошеній церемонії, коли десятки протестували проти цього пакту. Про це повідомляє Epochtimes.

Зокрема, пакт передбачає врегулювання права власності на сотні монастирів та церков СПЦ у Чорногорії. Частина громадськості вважає, що це недостатньо захищає інтереси держави.

Як йдеться у повідомленні, ця дуже чутлива тема у крихітній країні, що межує з Адріатичним морем, яка стала незалежною від Сербії у 2006 році, є однією з головних причин падіння двох останніх урядів.

Третина з 620 тисяч жителів ідентифікують себе як серби. Деякі націоналісти заперечують наявність у Чорногорії окремої ідентичності. СПЦ є релігійною організацією, що домінує, поряд із дуже нечисленною Чорногорською Православною Церквою (ЧПЦ), не визнаною православним світом. Противники ЧПЦ звинувачують її в служінні інтересам Белграда.

Чорногорія вже уклала «фундаментальні» угоди з кількома релігійними меншинами — католицькою, єврейською та мусульманською — і Дритан Абазович привітав заходи, які, на його думку, примирять суспільство, зокрема проросійські, просербські та прозахідні елементи.

«Уряд прагне надати всім релігійним громадам абсолютно рівні права», — сказав Абазович. Ті, хто хоче відкласти пакт, «бажають, щоб ця тема була відкритою раною в Чорногорії на наступні 10-15 років».