Фото- і відео-галерея

Священикові і композитору

До фоторепортажу

У Львові 27 грудня відкрили і освятили пам’ятник композитору, авторові мелодії державного гімну України, греко-католицькому священикові Михайлу Вербицькому.

Майже триметрова бронзова споруда постала у скверику на стику вулиць Вербицького, Чупринки і Бандери. Позаду скульптури на стелі на фоні карти України висічені ноти гімну. Вербицький зображений у творчому пориві — з пером у руках, із задумою на обличчі…

Саме таким «побачили» отця Михайла Вербицького автори пам’ятника, скульптори брати Володимир та Андрій Сухорські, які стали переможцями конкурсу на кращу ідею пам’ятника, оголошеного ще у 2013 році.

Й у 2015 році, коли ми святкуємо 200-літній ювілей автора мелодії пісні «Ще не вмерла Україна» до кінця не було відомо буде цей пам’ятник чи ні? В Україні знову  війна з одвічним ворогом… Титанічних зусиль довелося докласти суспільно-культурному товариству «Надсяння» і його голові пану Володимиру Середі щоб цей пам’ятник таки відкрився у ювілейному році. А кошти, як колись в Галичині, збирали усією громадою – і сталося.

Пам’ятник освятив архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк).

Львівський пам’ятник Михайлові Вербицькому – другий в Україні. Перший постав у місті Яворові ще на початку незалежності Україні, адже в Яворівському  районі отець Вербицький мав свої перші парафії, до цього району колись належало село Млини, де він спочиває вічним сном.

Надія Пастернак

Фото Йосипа Марухняка.