Фото- і відео-галерея

Різдвяний вертеп встановили в центрі Чернівців

До фоторепортажу

Наталія ФЕЩУК,

Фото автора

16 фігур, які відтворюють народження Ісуса, розмістилисся  у дерев’яному будиночку. Діти, дорослі, гості міста охоче фотографуються тут.

Вже другйи рік поспіль у самому серці Чернівці – Центральній площі, з’являється цей маленький Вифлеєм. Ініціювали встановленян шопки самі чернівчани – християни різних конфесій.  Ідею підтримав міський голова Олексій Каспрук, і тепер міська рада допомагає зі всіма технічними моментами, пов’язаними із встановленням вертепу.

За традицією відкривають вертеп на свято Миколая. Запрошуються представники всіх релігійних громад. Цього року урочисте відриття шопки проводили римо-католики міста. Маленькі діти, переодягнені  на Святих Марію та Йосипа, поклали до вертепу  новонародженого Ісуса. Різдвяні колядки  виконав хор Малої Базиляки Воздвиження Всечесного Хреста.  На відкриття Різдвяної шопки завітали також пластуни, які передали священний Вифлеємський вогонь громаді міста.

«Можна сказати, ми мріяли про таке Різдво у нашому місті вже давно, – розповідає пані Анна Попадюк,  одна з ініціаторок появи шопки у Чернівцях. – Розпочали з того, що шукали фігурки, які потрібні для вертепу. Звичайно, найкрасивіші виготовляють у Польщі, але вони дуже дороговартісні. Ми знайшли підприємця із Борщева Тернопільської області Андрія Сакалюка, який їх виготовив для нашого вертепу. Це – 16 дійових осіб шопки висотою десь 90 см. А ось центральну фігуру – немовлятко Ісуса – виготовив чернівецький скульптор Віктор Дутчак».