Фото- і відео-галерея

У столиці у День Соборності вшановували пам'ять Новітніх Героїв

До фоторепортажу

Ірина Риндич

В день Соборності України, 22 січня на Майдані Незалежності відбулася вшанування пам’яті Новітніх Героїв України, перших полеглих в Революції Гідності рік тому.

Розпочався захід із хвилини мовчання та запалювання свічок у формі великого Тризуба на Майдані Незалежності. Після чого відбулось народне віче, на якому громадянські активісти закликали пам’ятати Новітніх Героїв, берегти країну та шанувати нашу історію.

З Майдану Незалежності до вулиці Грушевського рушила урочиста хода, із квітами та свічками в руках і сльозами на очах. Люди протягом всього дня приходили віддати шану загиблим героям.

Далі учасники заходу рушили до стадіону ім. В. Лобановського, біля якого активісти згадали події річної давнини, про важкий і омитий кров’ю день в історії Незалежної України, згадали загиблих побратимів, зачитавши поіменно Героїв Небесної Сотні, наголосили на важливості не розчаровуватись, а єднатись, адже в єдності зараз наша сила. Виступали друзі, знайомі загиблих, та всі бажаючі.

Відбулась також акція, учасники якої могли написати своє ім’я і пов’язати стрічку на залізний Тризуб, що знаходиться неподалік стадіону, а також зробити символічну пожертву для хлопців в АТО.

Одна з учасників акції пам’яті, Олена Никипорець зазначила в коментарях РІСУ: «Згадувати тих, хто за нас віддав своє життя – це дуже важливо. По-перше, це стимулює тебе до внутрішнього розвитку, ти вибираєш такий шлях, щоб якось виправдати ці смерті, щоб не було так, що хлопці загинули, а ми нічого не зробили. По-друге, на жаль 22 січня минулого року відкрився сумний рахунок України, який ми платимо до тепер. За нашу Незалежність, за наш вибір, і нам треба пам’ятати, що кожного дня гинуть хлопці на Сході, і нам потрібно зробити все, щоб запобігти цьому».