• Головна
  • Новини
  • Патріарх УПЦ КП Філарет освятив козацьку церкву на кордоні з Росією...

Патріарх УПЦ КП Філарет освятив козацьку церкву на кордоні з Росією

30.05.2011, 17:21
Патріарх УПЦ КП Філарет освятив козацьку церкву на кордоні з Росією - фото 1
У містечку Дружба (Ямпільський район, Сумська область) 28 травня відбулося освячення Свято-Миколаївської церкви, яке здійснив Патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ КП Філарет.

Філарет_(Денисенко).JPGexklusiv.gifУ містечку Дружба (Ямпільський район, Сумська область) 28 травня відбулося освячення Свято-Миколаївської церкви, яке здійснив Патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ КП Філарет, повідомляє для РІСУ Ірина Стегній.

Патріарху співслужили архиєпископ Білгородський і Обоянський Іосаф, архиєпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав, архиєпископ Черкаський і Чигиринський Іоан, єпископ Сумський і Охтирський Мефодій, єпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон, настоятель храму протоєрей Сергій та духовенство Сумської єпархії.

Як розповів меценат і натхненник побудови храму Микола Герасименко, від ідеї до втілення задуму минуло два роки.

Вони з дружиною Оленою Герасименко, яка за фахом інженер-конструктор, розробили проект, керуючись кресленнями древніх козацьких церков.

Храм в Дружбі«Це козацький край, і ми – нащадки тих людей, хотіли побудувати церкву за давніми традиціями. Більше того, робота ще не завершена, і ми добудовуємо недільну школу, іконописну майстерню, трапезну, гостьову кімнату, а також уже в цьому році розпочнемо будівництво житла для священика та висадимо сад», - поділився планами Микола Герасименко й додав, що в Дружбі є задум звести пам’ятник всім воїнам-захисникам України, а також створити меморіальний комплекс на місці колишнього концентраційного табору, де було закатовано понад 18 тисяч осіб.

Олена Герасименко розповіла, що в храмі було встановлено справжній козацький іконостас, виконаний за давніми описами. Крім цього, тут є ікони, які прихожанки парафії оздобили бісером та кристалами «сваровскі».

Єпископ Сумський і Охтирський Мефодій розповів, що на місці нового храму була древня козацька церква. Її розібрали до фундаменту і на ньому збудували склад. Склад згорів, і на фундаменті, що залишився, збудували клуб. Але й він простояв недовго й розвалився сам собою.

«Це просто чудо Господнє, що в містечку Дружба так швидко був зведений храм. Цей регіон вважається депресивним, але люди багато жертвували на зведення церкви – бували дні, коли ми збирали до 50 тисяч гривень за один день», - говорить владика Мефодій.

В Дружбі є прикордонний пункт «Хутір Михайлівський». Це містечко вважається «північними воротами» України.

Після Божественної Літургії Патріарх нагородив тих, хто доклали зусиль до будівництва цього храму: Володимира Зайця – орденом святого Архистратига Михаїла, Миколу Герасименка – орденом святителя Миколая Чудотворця, Олену Герасименко – орденом святої великомучениці Варвари, а також вручив подяки майстриням, котрі вишивали ікони для храму. Після цього всі разом пройшли хресним ходом до пам’ятника Богдану.

Відзначення вишивальниць

На закінчення свого візиту на Сумщину Патріарх Філарет побував у селі Кам’янці Середино-Будського району, де поклав квіти до хреста на згадку про жертви Голодомору.

 Поминання жертв голодоморів