Палата представників США ухвалила Акт про рівність, який критикували католицькі єпископи

26.02.2021, 18:37
Світові
Палата представників США ухвалила Акт про рівність, який критикували католицькі єпископи - фото 1
Палата представників США ухвалила Акт про рівність, що раніше викликав занепокоєння у єпископів США через порушення свободи віросповідання та закріплення ґендерної ідеології у законодавстві.

Законопроект ухвалили 226 голосами проти 206, повідомляє CREDO.

Він визнає сексуальну орієнтацію та «ґендерну ідентичність» об’єктами юридичного захисту, і забороняє будь-яку дискримінацію за цими ознаками у різних сферах громадського життя.

Конференція католицьких єпископів США виступила проти Акту про рівність, заявивши, що він підтримує ґендерну ідеологію та хибне трактування поняття шлюбу, і визначає стать як «соціальну конструкцію». Крім цього, він має на меті переслідування релігійних спільнот, що не підтримують цих переконань.

У листі п’яти представників Конференції єпископів до членів Конгресу від 23 лютого 2021 року сказано, що Акт про рівність — це «нав’язування нових поглядів на стать згідно з поняттям “ґендеру”, як стосовно окремих осіб, так і організацій».

Єпископи попередили, що цей законопроект може змусити церковні організації «брати на себе функції, що суперечать їхнім переконанням». Жінки будуть змушені ділити роздягальні, душові та туалетні кімнати з біологічними чоловіками, що ідентифікують себе як жінок, а також брати участь в спортивних змаганнях нарівні з ними.

Релігійні організації, що займаються усиновленням дітей, повинні будуть надати рівний доступ до всиновлення одностатевим парам, або ж припинити свою діяльність.

Вікі Хартцлер, представниця Республіканської партії у Палаті представників, під час дебатів стосовно Акту про рівність заявила, що він фактично анулює пункт у існуючому законодавстві, спрямований на захист дівчат та жінок.

Вона також зазначила, що релігійні аґенції з усиновлення у декількох штатах вже змушені були припинити роботу через необхідність віддавати дітей на виховання одностатевим парам.
«Акт про рівність демонструє, що релігійні переконання та віра більше не мають значення у новому світовому порядку демократів», — сказала Хартцлер.

Інша представниця Палати, Іветта Геррелл, заявила, що закон позбавляє медичних працівників захисту, який раніше забезпечувала їм свобода совісті. За її словами, «Акт про рівність змусить як окремих людей, так і цілі організації під час своєї професійної діяльності говорити та діяти на підтримку “ґендерних переходів”, навіть якщо це суперечить їхнім особистим переконанням».

Організації, що займаються захистом життя, також попередили, що нове законодавство сприятиме розширеному фінансуванню абортів, оскільки воно вносить зміни до Закону про громадянські права, що забороняють «дискримінацію за ознакою вагітності». Таким чином жінки, які хочуть зробити аборт, вважатимуться жертвами дискримінації, якщо отримають відмову.
Пролайф-організація Susan B. Anthony List назвала законопроєкт «троянським конем», що прирівнює переривання вагітності до пологів.

Отець Дейв Півонка, президент Францисканського університету в Стубенвіллі (Огайо) попередив, що згідно з законодавством, викладачі можуть піддаватися цензурі та переслідуванням, якщо говоритимуть правду про шлюб та сексуальність.

Президент Байден обіцяв підписати Акт про рівність протягом 100 днів після його інавгурації. Зараз законопроект надійшов до Сенату для процедури подальшого розгляду.