Патріарх УГКЦ у Меморіалі жертв Голодомору: Митрополит Андрей Шептицький перший став на захист вмираючого народу

19 травня 2019, 11:23 | Національно-релігійні питання | 8 |   | Код для блогу |  | 

Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) взяв участь у відкритті виставки «Церква на захисті християнського і національного» у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору». Цю експозицію музей приурочив до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Історія часом має властивість повторюватися, якщо ми забуваємо її уроки. Ми хочемо пам'ятати про жертв Голодомору, щоб він ніколи не повторився. Хочемо пам'ятати про роль Українських Церков у збереженні ідентичності українського народу, його культури, його душі, щоб народ міг повноцінно жити і розвиватися», – сказав Глава УГКЦ.

За словами Глави УГКЦ, роль Української Церкви у збереженні ідентичності нашого народу ще мало вивчена.

«Коли йдеться про національну, державну свідомість, Українська Церква відіграла свою вирішальну і ключову роль. Ось чому загарбники, які намагалися знищити наш народ, починали це нищення з руйнування Української Церкви», – сказав він.

У нашого народу є цілі періоди, коли ми не мали своєї держави, і тоді Українська Церква перебирала деякі функції бездержавного народу.

«Усі пригадують час «Весни народів» у Європі, зокрема в Австро-Угорській імперії 1848 року, коли у Львові створюється так звана Руська рада, яка мала на меті представити інтереси українського народу, заявити, що він існує. І хто був єдиним голосом українського народу? Греко-католицьке духовенство», – розповів Глава Церкви.

Пізніше греко-католицьке духовенство почало проповідувати українською мовою. «Проповідь отця Маркіяна Шашкевича українською мовою в соборі Святого Юра мала ефект культурної революції», – зазначив Предстоятель.

У ХХ столітті важливу роль у житті українського народу відіграв праведний митрополит Андрей Шептицький.

«З ним нероздільно пов’язана історія українського Музею. Напередодні Першої світової війни, коли сусідні держави заперечували існування українського народу, митрополит дарує саме українському народові особисту збірку церковного мистецтва, яке він урятував. Таким чином постав Національний музей у Львові, який носить ім’я митрополита Андрея Шептицького», – розповів Глава УГКЦ.

«Гадаю, тут, у Музеї Голодомору, потрібно згадати, що тоді, коли почався Голодомор-геноцид, на території ще Радянської України Українська Автокефальна Православна Церква вже була знищена і єдиним голосом спливаючого кров'ю українського народу був митрополит Андрей Шептицький з єпископатом. Він написав історичну відозву до європейської громадськості під назвою «Український народ у передсмертних судорогах». Митрополит чи не єдиний став на захист тих, кого вбивали голодом і таким чином випробовували найдешевшу у світі зброю масового знищення».

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
8коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • barni | 19 травня 2019, 20:21
  Коментувати коментар

  П.Веловс, то ви відвертий ФАРИСЕЙ! Раджу познайомитись щодо "НАМІСНИЦТВА ТА НЕПОМИЛЬНОСТІ" з рішеннями Ватиканського собору 1870-1872 рр та іншими твердженнями тогочасної католицької "еліти", щодо даного питання !!! Там під кожним пунктом є припис "Хто не визнає" А-Н-А-Ф-Е-М-А !!! Щодо "каяття" Іоанна Павла ІІ, там хоч словом згадуються наші голодомори! І чомусь архіви того часу ЗАКРИТІ !!! Наші можновладці, всима силами домагаються щоб світ визнав наші голодомори (честь і хвала їм за це), а п. Шевчук голову схиляє !!! Що ж і це вже добре !!!

  • velovs@ukr.net | 19 травня 2019, 21:01
   Коментувати коментар

   Не зрозумів я причини цього Вашого обурення, п. barni! Я ж теж НІЯК не підтримую всіх цих "дивних" теологічних новацій КЦ! -------- До речі, наскільки я знаю, тогочасна її верхівка теж, по суті, мовчки проігнорувала, наприклад, і геноцид в Османській імперії християнських народів - вірмен, а також ассирійців і греків... -------- Але причому тут моя скромна персона і яка, власне, ця її (нібито) "фарисейська провина"? Будь ласка, поясніть це мені, простодушному, більш чітко і зрозуміло... :)

  • velovs@ukr.net | 20 травня 2019, 11:38
   Коментувати коментар

   Р. S. Трохи поміркувавши, ось ризикую викласти своє припущення щодо тієї причини, яка наразі викликала Ваше, п. barni, таке бурхливе незадоволення. ----- Тобто, як я помітив, Ви доволі негативно-критично ставитеся ледь не до всього того, що стосується і пов'язане з КЦ, включаючи, зрозуміло, і УГКЦ. Й тому, як виглядає, будь-яке намагання (будь-кого) якось - більш-менш об'єктивно та неупереджено - роздивитися й оцінити у католиків і щось там відносно позитивне і провокує цю Вашу - таку емоційно-болісну реакцію і різке роздратування... ----- Чи я тут, п. barni, не зовсім правий і, може, якась є інша на то причина?.. :)

 • barni | 19 травня 2019, 18:54
  Коментувати коментар

  В роки війни, євреїв рятував ВЕСЬ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД,(для нашого горя-біди-сорому були і свинарчуки) а не тільки східні католики !!! Щодо Голокосту ні в 33-му, ні в 47-му І ДОСІ НІХТО НЕ ПОЧУВ ГОЛОСУ "НАМІСНИКА ТА НЕПОМИЛЬНОГО"!!!

  • velovs@ukr.net | 19 травня 2019, 19:25
   Коментувати коментар

   Так, дійсно: наскільки я знаю, це - СУЩА ПРАВДА. Тобто, зокрема, під час обох цих страхітливих злочинів геноциду (Голодомору і Голокосту) світ так, на жаль, і не почув голосу ватиканського керівництва... Правда, коли нацисти в 1943 р. окупували Рим, то тоді тодішній Папа Пій ХІІ та підлеглі йому ватиканські чинники таки рятували місцевих євреїв, а також інших осіб, за якими полювало ґестапо... ----------- Що ж стосується, скажімо, цих сучасних католицьких догматів про Папу Римського - як, мовляв, "намісника" і "непомильного", то це (перепрошую) просто смішно... Їх, як і деяких інших католицьких теологічних новацій, ексклюзивно-однобічно прийнятих уже після 1054 р., НЕ ЗНАЛА і НЕ НАВЧАЛА єдина Христова Церква Сходу і Заходу І тисячоліття. Принаймні, в ухвалах та інших офіційних документах усіх СЕМИ Вселенських Соборів ми їх ніяк не знаходимо... :)

  • velovs@ukr.net | 19 травня 2019, 19:50
   Коментувати коментар

   Р. S. Разом з тим: коли св. Папа Іван Павло ІІ ПУБЛІЧНО каявся і перепрошував за всі ті тяжкі й прикрі помилки, злочини і беззаконня, за довгі століття скоєні чадами й окремими структурами Католицької Церкви, серед того сумного реєстру була, наскільки мені відомо, мовчанка тогочасного офіційного Ватикану щодо, зокрема, нацистських злочинів і, насамперед, Голокосту...

  • velovs@ukr.net | 19 травня 2019, 20:12
   Коментувати коментар

   Р. Р. S. До речі. За нижче поданим посиланням (нижче тексту життєпису св. Юрія (Георгія) Побідоносця) можна ознайомитися з цікавими й актуальними - в т. ч. саме з ДУХОВНО-ХРИСТИЯНСЬКОЇ точки зору - роздумами і спостереженнями, пов'язаними і дотичними до теми 2-ї світової війни, а також деякими ситуаціями нашого сьогодення: https://kyrios.org.ua/spirituality/svyato/8651-6-travnja-svjatogo-velikomuchenika-pobidonostsja-i-chudotvortsja-jurija.html

 • velovs@ukr.net | 19 травня 2019, 15:02
  Коментувати коментар

  "Митрополит чи не єдиний став на захист тих, кого вбивали голодом і таким чином випробовували найдешевшу у світі зброю масового знищення»." ------ І не лише "найдешевшу", а також, вочевидь, і одну з НАЙЖАХЛИВІШИХ і НАЙВАРВАРСЬКИХ. Бо, як стверджує Слово Боже, "ліпше тим, що від меча полягли, ніж тим, що з голоду загинули; бо ці конали, виснажені від нестачі плодів з поля" (Плач 4:9). -------- Крім того, праведний митрополит Андрей Шептицький також був одним з небагатьох, хто в роки 2-ї світової війни насмілився прямо й відкрито протестувати проти нацистського Голокосту. І не лише протестував, а й - разом зі своїм рідним братом свщмчн. Климентієм Шептицьким - зорганізував цілу систему порятунку ГКЦ жертв цього геноциду і, зокрема, єврейських дітей в греко-католицьких монастирях.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця