Єпископи УГКЦ у час відкритої агресії з боку Росії звернулися із закликами до вірних, до політиків, до світу

3 грудня 2018, 11:42 | Національно-релігійні питання | 5 |   | Код для блогу |  | 

Синод єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ 1 грудня звернувся до вірних, політиків та міжнародної спільноти з закликом до посиленої молитви за Україну.

завантаження.jpg

В умовах відритої агресії Росії проти України єпископи наголошують, що український народ має право і священний обов’язок захисту своєї Батьківщини, – обов’язок, від якого ніхто не може самоусунутися».

«Напередодні Різдвяного посту на нашу Вітчизну впало ще одне важке випробування – відкритий прояв агресії з боку Російської Федерації, яка стягнула до кордонів нашої держави велику військову силу, – на суші і на морі, – збройно атакувала наші кораблі, поранила та захопила в полон десятки українських військових моряків… В обставинах, що склалися, ми відновлюємо нашу заяву про те, що український народ має право і священний обов’язок захисту своєї Батьківщини, – обов’язок, від якого ніхто не може самоусунутися. Водночас закликаємо усіх громадян України із розумінням поставитися до певних побутових обмежень, не піддаватися нагнітанню тривожного стану, зокрема з боку тих, хто намагається посіяти в наших серцях паніку і почуття зневіри», - наголошують єпископи у зверненні.

Владики УГКЦ закликають вірних «дотримуватися або обов’язково відновити практику щоденної молитви та строгого посту за мир і визволення нашої Батьківщини від російської агресії, як ми це доручали в розпорядженні від 17 червня 2014 року Божого. Молитва, піст і діла милосердя – це наш «духовний блокпост», вірно стоячи на якому ми наближаємо час визволення і довгоочікуваного миру».

Українських політиків владики просять «не спекулювати складним етапом нашого державотворення, зловживаючи народною бідою заради власної недалекоглядної політичної вигоди, а навпаки – консолідуватися для захисту та розбудови нашої державної незалежності».

Міжнародної спільноти Синод закликає «докласти дієвих зусиль для звільнення з полону та ув’язнення всіх наших бранців, у тому числі військових моряків, які потребують підтримки, солідарності й молитви».

«Не даймо себе покорити злобі й ненависті, а вдягнувшись у броню правди і справедливості, відважно проповідуючи Євангеліє миру, захищаймо свої серця щитом віри, укріплюючи її Словом Божим і молитвою», - такими словами завершується Звернення владик УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 6 грудня 2018, 10:30
  Коментувати коментар

  Отут зібрана й представлена ЗВЕДЕНА інфа про реакцію різних українських Церков і церковних об'єднань РІЗНИХ традицій, деномінацій та юрисдикцій, у т. ч. і ПРОТЕСТАНТСЬКИХ, у зв'язку з посиленням агресії Кремля проти України: https://www.religion.in.ua/news/vazhlivo/41941-ukrayinski-cerkvi-zaklikayut-do-posilenoyi-molitvi-pid-chas-voyennogo-stanu.html ------------- Й це, зокрема, також: до відома того, хто нещодавно - в дусі, співзвучному ментальності мухи, - вельми вже бідкався й ремствував, одначе - явно ПЕРЕДЧАСНО - і якраз з цього приводу... :)

 • velovs@ukr.net | 3 грудня 2018, 11:57
  Коментувати коментар

  Як бачимо, от і, зокрема, єпископат УГКЦ - належно і досить адекватно (тобто по-євангельськи) - відреагував на посилення агресії Кремля супроти незалежної Української держави. ---- А то тут нещодавно дехто - в дусі, співзвучному ментальності мухи, - дуже вже бідкався і ремствував щодо цієї тематики... :)

  • velovs@ukr.net | 3 грудня 2018, 16:58
   Коментувати коментар

   І, все-таки, (найчастіше) кожен народ має якраз ТУ долю і саме ТАКУ владу, на які, в принципі, і заслуговує! І це - відомий біблійно-євангельський принцип. Себто - ІСТИНА. ----- Інша справа, що ця істина, зазвичай, найбільш наочно й опукло проявляється саме тоді, коли є можливість цю владу - у відносно вільний і демократичний спосіб - ОБИРАТИ! -------------------- А отут дається КОМПЕТЕНТНА - і саме ДУХОВНА - порада, як саме можна позбутися цієї, вочевидь, ДЕСТРУКТИВНОЇ ментальності мухи. Тієї, причому, якраз ЗАГАЛЬНОСУСПІЛЬНОЇ метально-психологічної ПОСТАВИ, яка, вочевидь, - неначе якийсь важкий камінь - значно ГАЛЬМУЄ поступ України до її ліпшого майбуття! ----------- Тобто пропонується біблійно-євангельський РЕЦЕПТ, як суттєво змінити на краще долю й, відповідно, сучасну якість влади цілого народу - українського, всієї нашої незалежної держави: https://kyrios.org.ua/propovidi/propovidi-na-nedili-i-svjata/41182-propovid-na-nediliu-27-mu-po-piatdesiatnytsi-pro-uzdorovlennia-skorchenoi-ihor-isichenko-2017.html

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця