У Києві Патріарх Філарет освятив пам’ятний хрест Героям Небесної сотні

3 вересня 2014, 14:33 | Національно-релігійні питання | 0 |   | Код для блогу |  | 

Відкриття_1.JPGexklusiv.gifУ Києві сьогодні, 3 вересня, відкрили й освятили пам'ятний хрест на честь загиблих героїв Небесної сотні біля педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, що на вулиці Тургенівській. Освячення хреста та панихиду провів особисто Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Патріарх Філарет.

На відкриття пам'ятника зібралось кількадесят людей, переважна більшість з яких – студенти. Вони прийшли з квітами, нерідко жовто-синіх кольорів, та у вишитих сорочках. Також до церемонії освячення долучились відомі професори, громадські діячі та політики, аби згадати про загиблих юних героїв Небесної сотні.

«Ми відкриваємо пам'ятник тим молодим людям, які поклали своє життя за волю та демократію в Україні. Зараз наші кращі сини з усієї України віддають свої життя на теренах Донбасу. Вони віддають їх за нас, за своїх батьків та майбутні покоління, за державу та культуру, за Україну. Вони готові віддавати життя, бо подолали свій страх, що раніше зробили люди на Майдані», - зазначив під час промови Патріарх Філарет.

Відкриття_3.JPG

Пам'ятник збудований у вигляді козацького хреста на честь тих, хто загинув під час зимових подій на Майдані. При тому всі гості додавали, що на цьому не спинилось кровопролиття в Україні – тепер воно триває далі, ставши війною протии агресора. Патріарх Філарет особливо підкреслив, що тепер ми боремось з агресією «братньої країни», яка мала бути гарантом нашої територіальної цілісності: «Як ми назвемо керівництво Кремля? Це нові Каїни, які вбивають Авеля. І якщо вже вони йдуть на вбивство, то вони, як віруючі люди, мають знати, що з ними трапиться потім. Ми повинні твердо знати, що Україна на боці правди, а тому з нами Бог. Нехай ті Каїни трясуться мов син Адама. Перемога буде за нами. Слава Ісусу Христу! Слава Україні!»

02.JPG

Ректор університету Віктор Андрущенко додав, що недарма хрест буде знаходитись поруч з навчальним закладом, адже першими на Майдан вийшли саме студенти. Він переконаний, що майбутні педагоги мусять нести світло духовності та патріотичності кожній дитині, пам'ятаючи про подвиг ровесників.

«Наша Небесна сотня вже давно пішла на небеса. Важливо, щоб ми думали над кожним своїм кроком і щоб нова Україна збулася», - підтримав його заслужений профессор та герой України Іван Драч.

Лілія_Гриневич.JPGПро жертву загиблих героїв та їхню роль у становленні справжньої незалежності згадала і народний депутат, голова Комітету ВР з питань освіти Лілія Гриневич: «Нам з вами доля випала така, жити в ті часи, які будуть потім на сторінках підручників. Ми з вами живемо, а вже не одна, а сотні патріотів поклали свої голови за нашу свободу. М​ ​и не маємо права втратити той шанс, що вони вибороли. Важливо те, що ми зробимо з незалежністю, за яку вже покладено стільки молодих життів».

Після завершення панахиди, численні гості церемонії та студенти поклали квіти до пам'ятного хреста. Разом з тим хор ім. Верьовки виконав духовний гімн України та тужливі пісні за всіма загиблими.

Нагадаємо, що нещодавно схожий пам'ятний хрест було відкрито на території іншого відомого університету – Київського Політехнічного Інституту.

 відкриття_4.JPG

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця