Патріарх Святослав – Януковичу: «Ми є, були і будемо зі своїм народом»

25 січня 2014, 09:14 | Національно-релігійні питання | 1 |   | Код для блогу |  | 

стіл.jpgГлава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) розповів про зустріч членів Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з Президентом Януковичем. В ефірі «Громадського ТВ» Предстоятель, зокрема, наголосив: «На переконання членів ВРЦіРО, тільки тоді, коли ми поставимо за абсолютний пріоритет недопущення громадянської війни, силового протистояння і збереження миру, можна переходити до наступних кроків».

Свою участь у сьогоднішніх подіях в Україні члени ВРЦіРО пояснюють як суто миротворчу діяльність.

За словами Блаженнішого Святослава, раніше представники ВРЦіРО декларували, що мають намір стати посередником між політиками та громадськістю. «А тепер ми вирішили діяти як посередники і миротворці. В ухваленому раніше комюніке ми засудили всіх тих, хто переступив Божу заповідь «Не вбий», і відкрито попросили про зустріч із Президентом і представниками опозиції», – пояснив Предстоятель УГКЦ.

Сьогодні відбулася перша зустріч з Януковичем, на завтра, 25 січня, запланована зустріч із представниками опозиції, повідомив він.

До Януковича прийшли всі члени ВРЦіРО. Кожен мав слово до Президента, в якому висловив занепокоєння щодо подій в Україні.

Зокрема, Глава УГКЦ підкреслив кілька болісних аспектів, з якими зіштовхуються душпастирі УГКЦ.

«Найперше, я наголосив на тому, що ми є, були і будемо зі своїм народом. Протягом останніх двох місяців ми перебували не тільки на Майдані з нашими людьми, а й, можна сказати, вибороли право там знаходитися. Сьогодні всі розуміють, що присутність духовенства є дуже важливою для умиротворення тих людей і збереження мирного протесту як такого. Ми намагаємося послужити нашим людям усім, чим тільки можемо. Ми відкрили наші храми, аби прийняти й обігріти тих, хто цього потребує», –  сказав він.

Глава Церкви повідомив Януковича, що, провадячи душпастирську діяльність, священики УГКЦ стають свідками того, що є багато поранених, які бояться звертатися до київських лікарень по допомогу, бо сам факт поранення правоохоронні органи кваліфікують як доказ злочину. Таким чином люди просто не мають куди йти.

Блаженніший Святослав розповів Януковичу історію одного хлопчини, який, втративши око, був змушений стрибати з другого поверху лікарні, тікаючи від міліції, яка прийшла за пораненими. «Я сказав, пане Президенте, це не нормально. Ці люди повинні мати доступ до лікарської опіки. Крім того, сам факт поранення не можна кваліфікувати як доказ складу злочину», –  зазначив Предстоятель.

Друге, що висловив Глава Церкви Президенту, – в’язничні капелани УГКЦ не можуть доступитися до тих, хто був ув’язнений через події на Грушевського, бо вони чомусь «під охороною надзвичайно строгого режиму».

«На жаль, я не почув від Президента якоїсь чіткої відповіді на ці потреби, але було сказано, що ті, хто не вчинив тяжких злочинів, мають бути звільнені. Побачимо, наскільки це відповідатиме дійсності», – додав Блаженніший Святослав.

З Януковичем говорили також про вбивства та катування, до яких вдавався «Беркут», зокрема про знущання над Михайлом Гавриляком, якого було захоплено і роздягнено на морозі догола…

«Президент сказав, що це негідно, так не можна чинити, але це відповідь насилля на насилля», – розповів Глава УГКЦ.

На запитання журналістів, чи дослухався Янукович до релігійних діячів, Блаженніший відповів: «Гадаю, щирість має перевіритися ділами». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Нагадаємо, ВРЦіРО провела своє екстрене засідання 22 січня, у День Соборності України. Члени ВРЦіРО під час засідання побачили, що на Європейську площу їхав БТР… Того дня також загинули люди. ВРЦіРО об’єднує 90 відсотків усього релігійного середовища України.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • базиліо | 26 січня 2014, 11:25
  Коментувати коментар

  Мовою оригінала, надіюсь, хто читає- зрозуміє:Внимание! Внимание! Земной мир входит в период апокалиптического времени! Это время ознаменуется глобальными потрясениями в общественной жизни людей, а также рядом катаклизмов естественного и физического характера, которые произойдут в природе Земли. Потрясения в общественной жизни будут вызваны истинным ведением духовной борьбы, которая в настоящее время сокрыта о мира и опосредсвенно происходит под видом борьбы политической. Раскроется духовная сущность международной политики, политических движений, партий, общественных объединений, известных мировых лидеров и правителей разных стран. Это значит, что мировой общественности будет дано истинное ведение того, каким духом, Божьим или дьявольским, вдохновляемо и управляемо то или иное политическое движение, общественное объединение, та или иная личность, активно влияющая на жизнедеятельность людей. Раскроется также будущность, которая ожидает обитателей Земли в целом и жителей разных стран в частности, определяемая Отцом Небесным, но во многих деталях зависящая от воли, желания и разума людей. Поэтому с целью их правильной жизненной ориентации и открывается Господом Иисусом Христом это ведение борьбы в духовном мире за души людей. Этим сообщением раскроются планы и замыслы дьявола, которые он жаждет внедрить в жизнь, с целью погубления как можно большего количества людей. Учитывая всю важность открываемых истин, я обращаюсь к каждому брату и сестре, познавших сущность этого сообщения, сделать все чтобы донести его до всех земных братьев и сестер с целью их духовной мобилизации для противостояния дьяволу, который готовится выйти на мировую арену общественного служения в качестве мирового правителя, известного в христианстве под именем - антихрист. Братья и сестры! Жизнь на земле, в том качестве в каком она была, последние две тысячи лет, подходит к завершению. Вы призываетесь на самую колоссальную и масштабную битву в духовной борьбе между Богом и дьяволом за души людей. Близок час второго пришествия Господа Иисуса Христа на землю! Возрадуйтесь жаждущие правды! Трепещите, беззаконники и расточители, ибо час краток, а воздаяние вечное! АМИНЬ!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця