У Львові молились за українську мову

9 липня 2012, 10:42 | Національно-релігійні питання | 0 |   | Код для блогу |  | 

Молитва за мовуУ Львові 8 липня сотні людей молилися за українську мову. Участь у загальноміському молебні, який пройшов біля пам’ятника Тарасові Шевченкові, взяли представники влади, духовенство, миряни.

Звертаючись до присутніх, архиєпископ і митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк) зауважив, що в Україні ніхто не забороняє говорити різними мовами, але коли йдеться про державну мову, вона повинна бути українською.

«Соромно, але у своєму краю треба боронити свою рідну мову. Це ганьба та стидовище усім тим, хто готує та підтримує закони, що руйнують мир та спокій у державі», - цитує слова владики Ігоря Zахіd. nеt.

За його словми, після кожних виборів до влади приходять все гірші особи, які націлені руйнувати державу. Таким людям, вважає митрополит, українці повинні сказати «своє слово – «ні».

«Ми ще не навчилися вибирати добрих кандидатів у Верховну Раду і там появляються такі особи, кому зовсім не залежить на людях, лише на особистих інтересах… Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Василь Стус та багато інших напевно сказали б своє «ні». Нас вразило таке валуєвське рішення. Історія котиться назад», – підкреслив митрополит УГКЦ.

Владика Ігор нагадав, що представники Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій звернулись до Президента, аби він не підписував закон Ківалова-Колесніченка: «Ми не можемо миритись з такою ганьбою у своєму краї, де певні посадовці зовсім вважають людей за ніщо та бидло. Ми – мирний народ, але завжди бажаємо правди та шани, любові та гідного відношення до себе. Хай Господь вислухає нашу молитву, наш клич, наше зібрання та уболівання і змінить на краще наше суспільство, яке б могло жити у спокої та злагоді, у мирі та взаємній любові. Усі святі, виблагайте нашому народу мудрості та відваги, щирості і патріотизму, щоб не дозволити глумитись над собою… Хай торжествує правда», – зазначив Владика Ігор.

Митрополит Львівський УАПЦ Макарій (Малетич), який теж брав участь у загальноміському молебні заявив, що сам готовий вирушити на захист мови з людьми до Києва. «Я не закликаю на ніщо, але як ви згуртуєте похід на Київ, я піду разом з вами», – сказав він.

«20 років ми просвяткували у незалежній Україні. Мабуть, ще мало. Щоб Україна стала могутня, славна і українці були однодумці, мабуть, потрібно ще 20 років. За 40 років ізраїльський народ вимер у пустелі, народилося нове покоління і тоді знайшло обіцяні землі… Те, що зараз робиться в Україні – це ягідки, буде ще більше. Якщо у ВРУ деяка партія набере більшість – побачите, що буде. Нас перевіряють – чи ми теплі, чи холодні, чи гарячі…», – сказав владика Макарій.

Він відзначив, що з 2002 року працює на Півдні України, і там є прогрес серед молоді – вона намагається говорити українською.

«Думаю, що Господь нас згуртує, і ми своє національне відстоїмо будь-якими способами. Дорогі мої, кріпімося, гуртуймося, щоб ми духовно не розслабли. Бо нашим розслабленням скористаються. І виникне не лише мовне питання, а й інші, які будуть загрожувати нашій Україні», - зазначив Владика Макарій.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». За закон про державну мовну політику проголосували 248 народних депутатів. Цим законом російській мові надається статус регіональної у 13 областях України. Після прирйняття законопроекту Ківалова-Колесніченка Україною прокотилася хвиля протестів. У Києві біля Українського дому й досі продовжується акція прихильників на захист української мови. Нині там перебувають 70-80 осіб, в тому числі п’ятеро, які оголосили голодування.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  • Halo | 2 червня 2020, 16:46

   Табачник відпочиває...

  Популярні статті місяця