Оприлюднено звернення Президента до Вселенського Патріарха

18 квітня 2018, 15:50 | Державно-конфесійні стосунки | 10 |   | Код для блогу |  | 

На сайті Верховної Ради України зареєстровано проект Постанови (реєстр. № 8284) про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Порошенко-і-Варфоломійw.jpg

Документ поданий від імені низки депутатів різних фракцій. Ініціаторами виступили: Андрій Парубій, Ірина Геращенко, Оксана Сироїд, Артур Герасимов, Максим Бурбак, Андрій Тетерук, Олег Ляшко, Ірина Луценко, Олег Березюк та Юлія Тимошенко.

В пояснювальній записці депутати нагадують, що аналогічне звернення від Парламенту вже було ухвалено в червні 2016 року. Проте народні обранці зазначають, що з того часу змінились як зовнішні обставини (пройшов Всеправославний Собор на Криті), так і внутрішні (посилились суспільні запити на автокефальну об’єднану українську Церкву).

Також парламентарі окремо наголошують на пропагандистській діяльності та «підтримкці збройного втручання Росії на Сході нашої держави». Депутати вважають Томос довгоочікуваним документом, який є «актом глибокої історичної справедливості». Передбачається, що ухвалення Постанови та надання Томосу сприятиме укріпленню релігійної свободи в Україні та міжконфесійному миру, посиленню прав та свобод громадян.

Також на сайті Верховної Ради вже оприлюднене і саме звернення Президента. Порошенко наголошує, що Вселенський Патріарх - єдина особа у світі, яка має канонічне право і законну владу вирішувати такого роду питання.

Нагадаємо, вчора, 17 квітня, Президент України зустрівся з представниками депутатських фракцій у Верховній Раді і оголосив про намір звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія надати автокефальний статус для українських церков. Петро Порошенко також звернувся до парламентарів підтримати його звернення та ухвалити відповідну Постанову Верховної Ради. 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні

 

Ваша Всесвятосте!

Христос воскрес!

Звертаюся до Вашої Всесвятості, Вселенського Патріарха і лідера православного світу.

Як глава держави Україна, який представляє її громадян,  - в тому числі і тих, які належать до української православної спільноти, які, завдяки Хрещенню, отриманому від Константинопольської Матері-Церкви 1030 років тому, сповідують православну християнську віру -  прошу Вас надати Томос про автокефалію Православній Церкві в Україні.

Цей довгоочікуваний документ стане не лише торжеством Православ'я, але й актом глибокої історичної справедливості, бо саме із Царгорода пролилося на нашу благословенну землю світло християнської віри.

Цей довгоочікуваний документ ще більше укріпить релігійну свободу в Україні та міжконфесійний  мир, посилить права та свободи громадян.

Цей документ піднесе на нові висити повагу та авторитет Вселенського Патріарха серед українців.        

Ви, Ваша Всесвятосте, – єдина особа у світі, яка має канонічне право і законну владу вирішувати такого роду питання.

Вся наша нація дивиться на Вас з благоговінням та надією, бо саме у Ваших силах - дарувати нам  єдність, мир і згоду, яких ми так потребуємо і яких ми так довго були позбавлені.

Ваше благословення, рівно як і грамота, надана нашій українській Церкві, довершать утвердження незалежності і самостійності України у духовному вимірі.

І знову, як і раніше,  ми завдячуватимемо цим Матері-Церкві і особисто Вам, Ваша Всесвятосте.

Сподіваюся і вірю,  що Ви, мудрий і справедливий пастир, не відмовите у благословенні і довгоочікуваному благодіянні Вашим духовним чадам, українцям, вірним нашій Церкві-Матері.

І я особисто залишаюся сповненим глибокої поваги до Вас особисто, вірності Православ'ю і  відданості Церкві-Матері.

 

                                                                                         Петро ПОРОШЕНКО

Президент України

 

Його Всесвятості,

Вселенському Патріарху Варфоломію,

Архієпископу Константинополя –

Нового Рима

м. Стамбул

 

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
10коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • В. Ясеневий | 20 квітня 2018, 11:23
  Коментувати коментар

  П.С. САМОЕ ГЛАВНОЕ,как всегда, ВПЕРЕДИ.ЧИТАЙТЕ И ГЛУБОКО РАЗМЫШЛЯЙТЕ,ДАРАГИЕ МИХАИЛЫ И НИКОЛАИ ГРИГОРЬЕВЫ... ШИРОКО ИЗВЕСТНЫЙ О. ДМИТРИЙ СМИРНОВ УЖЕ НЕ РАЗ БИЛ ТРИВОГУ И НЕБЕЗОСНОВАТЕЛЬНО УТВЕРЖДАЛ, ЧТО УЖЕ К 2050-ГОДУ, АЛКОГОЛИЗМ, НАРКОМАНИЯ, РАЗВОДЫ,БЕЗРАБОТИЦА И Т.Д. ДОВЕДУТ ДО ТОГО ТАК НАЗЫВАЕМЫЕ РУССКИЕ ПРОСТО ПЕРЕСТАНУТЬ СУЩЕСТВОВАТЬ... ДЕМОГРАФИЧЕСКАЯ КАТАСТРОФА ДЕЛАЕТ СВОЕ ДЕЛО. ТАК ЧТО ГОТОВТЕСЬ ПЕРЕХОДИТЬ В ИСЛАМ.

  • velovs@ukr.net | 20 квітня 2018, 11:59
   Коментувати коментар

   "...УЖЕ К 2050-ГОДУ..." -------- А чи буде (настане) отой "2050-й год"?! ---- Тобто: численні й дуже характерні й красномовні і вже, судячи з усього, ЕСХАТОЛОГІЧНІ (АПОКАЛІПТИЧНІ) події та ознаки довкола нас свідчать і наводять на таку думку (припущення), що Друге "пришестя" Ісуса Христа й, відповідно "кінець віку" (Мт.24:3), про які багаторазово каже й наголошує нам Слово Боже - зовсім не виключено - можуть відбутися і ДО настання того "2050-го года"...

 • В. Ясеневий | 20 квітня 2018, 10:37
  Коментувати коментар

  Дарагой МИХАИЛ!Сам считаю себя БОЛЬШИМ ГЛУПЦОМ.НО... А как нам быть со СВЯТЫМ К Н Я З Е М КИЕВСКИМ КИЕВСКИМ ВЛАДИМИРОМ,который просил... ( простите меня дурака, но тогда президентов еще небыло).ПРОСТИТЕ МЕНЯ ГЛУПЦА, но боюсь, что у ВАШЕЙ голове тоже не все в порядке.Почему-то меня осенила мысль, что ВЫ или безбожник, или ...Если бы я был уверен, что ВЫ верующий, то писал иначе. А впрочем...мы все смертные...О чем тогда спорить? А для верующих людей есть СПАСИТЕЛЬ.ОН ДАЖЕ БЕЗ БЛАГОСЛОВЕНИЯ (УВЫ, НО - ДА!!!) ИЕРАРХОВ РПЦ,упц мп, ДА И ВООБЩЕ-ВСЕХ, ЛЮБИТ ВСЕХ ЛЮДЕЙ, ВСЕ НАЦИИ, НАРОДЫ И ДАЖЕ (!!!) У К Р А И Н У!!! ЕСЛИ ВЫ В ЭТОМ СОМНЕВАЕТЕСЬ,ТО, ПРОСТИТЕ МЕНЯ, БОЛЬШОГО ГЛУПЦА, НО СОГЛАСНО БОЖЬЕМУ СЛОВУ И ВЫ - ГЛУПЕЦ. ПРОСТИТЕ.

 • Михаил | 19 квітня 2018, 21:05
  Коментувати коментар

  Кому автокефалию? Если УПЦ МП, то об этом попросить Варфоломея должна она сама, а не Глава государства, от которого она отделена. Если т.н. "упц кп", то они и так автокефальны (см. их устав), они же и так не подчиняются никому. Вообщем, в головах депутатов и президента полная каша и бардак. Поэтому из этой авантюры опять выйдет только пшик.

  • В. Ясеневий | 20 квітня 2018, 11:06
   Коментувати коментар

   И ЕЩЕ, МИХАИЛ. "КОМУ АВТОКЕФАЛИЮ?" БОЛЬШОМУ У К Р А И Н С К О М У НАРОДУ!!! Сербы, болгары, румыны, греки в ГРЕЦИИ и греки в СТАМБУЛЕ( поинтересуйтесь, сколько их там всего-навсего тысяч)и т.д. А В УКРАИНЕ ПОЛОВИНА ВСЕХ(!!!) ПРИХОДОВ Р П Ц .ДА!ДА! НЕ ВСЕ ТАК ПРОСТО!!! ПРЕДСТАВЛЯЕТЕ,ДАРАГИЕ АПОЛОГЕТЫ РПЦ И РАССЕИ, СКОЛЬКО БУДЕТ УБЫТКА ДЛЯ РУКОВОДСТВА РПЦ??? ТАК, ЧТО ПРИДЕТСЯ ВОЗОБНОВИТЬ СИГАРЕТНЫЙ БИЗНЕС, А ТО И ВОДОЧКОЙ ПРИТОРГОВЫВАТЬ...

 • feliks | 18 квітня 2018, 16:59
  Коментувати коментар

  А що робити людям із бородатими нацистами - шаманами хана Геніталія?

 • Николай Григорьев_ | 18 квітня 2018, 16:54
  Коментувати коментар

  Пишут одно, говорят о коммуналке и уверяют что всем будет гарантированы их права. Избранники расписываются за православных христиан,которые не уполномочивали их говорить от их имени.

  • В. Ясеневий | 20 квітня 2018, 10:52
   Коментувати коментар

   ДОРОГОЙ, НИКОЛАЙ ГРИГОРЬЕВ. ДА что ВЫ волнуетесь О ПУСТОМ: кто-то не так пишет,не так говорит и т.д. ДЛЯ НАС верующих во ХРИСТА ЕСТЬ НАИГЛАВНЕЙШЕЕ - СЛОВО НАШЕГО ТВОРЦА... А ОН ПРОСИТ НАС ЛЮБИТЬ ДРУГ ДРУГА...НЕУЖЕЛИ ВЫ СОМНЕВАЕТЕСЬ, ЧТО ГОПОДЬ ЛЮБИТ УКРАИНУ??? ПО-ВАШЕМУ,предполагаю, ОН любит только РОССИЮ. Я уже предлагал ВАМ посоветовать кому нада дать побольше сала и хорошенькой 50-градусной (и никак не меньше) САМОГОНОЧКИ и все буде харашо...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця