Мінкультури закликало керівництво УПЦ (МП) та її вірних публічно засудити військову агресію Росії проти України

1 лютого 2017, 11:10 | Державно-конфесійні стосунки | 9 |   | Код для блогу |  | 

Мінкульт.jpegУ Мінкультури висловили занепокоєність випадками відвертої антиукраїнської діяльності священнослужителів УПЦ (МП) на окупованих територіях та просять церковне керівництво надати їй належну канонічно-дисциплінарну оцінку. Таку ж оцінку антиукраїнським діям представників УПЦ (МП) вони хочуть отримати й від правоохоронних органів.

Про це йдеться у заяві Міністерства культури.

У Мінкульті наводить конкретні приклади, коли священнослужителі УПЦ (МП) відкрито маніфестували свою антиукраїнську, сепаратистську та нетолерантну до інших Церков позицію.

Зокрема, 16 листопада 2016 року секретар Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ (МП) Олександр (Якушечкін) у присутності митрополита Лазаря (Швеця) під час пленарного засідання Різдвяних освітніх читань «Крим. Уроки століття. 1917 – 2017» заявив, що раніше кримським педагогам доводилося «викручуватися» й вигадувати виправдання, чому в кримських школах досі розмовляють російською та не святкують день народження ОУН-УПА.

«Але настав 2014 рік, і ми зробили свій історичний вибір. Сталося те, про що багато хто і мріяти не міг. Ми повернулися додому». – сказав він.

Як йдеться у заяві Мінкультури, на цю антиукраїнську заяву митрополит Лазар жодним чином не відреагував, що можна сприяти як однозначну солідарність із нею та всіма наслідками, які вона тягне за собою.

Інший випадок, який наводять у заяві, стосується виступу Митрополита УПЦ (МП) Митрофана (Юрчука) під час встановлення проросійськими бойовиками-терористами у Луганську закладного каменю для спорудження пам’ятника князю Олександру Невському.

«Святий Олександр Невський займає особливе місце в історії нашої Вітчизни, оскільки в ньому гармонійно поєднано прекрасні дари державного діяча, політика, воїна і разом з тим – глибоко віруючої людини, яка, керуючи своїм народом, прагнула наслідувати заповіді Господні. Не випадково ім’я Олександра Невського стало символом Росії, оскільки його подвиг, його життя – це приклад для всіх… Його пам’ять нагадує нам про єдність народів Святої Русі. Про що ми повинні молитися, просити Бога, це щоб не було розділення, а була єдність». – цитують слова митрополита Митрофана у заяві.

Згадали автори заяви і освячення митрополитом Феодосійським і Керченським УПЦ (МП) Платоном (Удовенком) сучасних зенітних ракетних систем ППО збройних сил Російської Федерації С-400 «Тріумф», які націлені на об’єкти в Україні та є повністю інтегрованими до російської системи протиповітряної оборони.

Як наголошується у документі, Міністерство неодноразово зверталося до керівництва УПЦ (МП) щодо антиукраїнських висловлювань їхніх представників, проте у відповідь надходили типові листи-відповіді про «миротворчу місію Української православної церкви», «мирне врегулювання конфлікту на Сході Держави та збереження цілісності Батьківщини»…

«Однак зазначені вище патетичні висловлювання, які можна відшукати у поданих на адресу Міністерства листах, відверто дисонують із словами й справами тих представників кліру та вищого духівництва УПЦ, які не просто виправдовують, але й де-факто сакралізують збройну агресію Російської Федерації супроти України», - вважають автори заяви.

«У зв’язку з цим закликаємо керівництво Української православної церкви та її вірних публічно засудити військову агресію Російської Федерації проти України, визнану на міжнародному рівні, а також звернути особливу увагу та надати належну канонічно-дисциплінарну оцінку системним антиукраїнським висловлюванням й діям окремих представників кліру та вищого духовенства УПЦ, зокрема членам вищого органу церковного управління – Синоду, згаданим у нашому зверненні, – митрополитам Платону, Лазарю, Митрофану (останній, серед іншого, ще й очолює Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ), які зайняли відверту колабораціоністську позицію, відкрито співпрацюючи, морально виправдовуючи й духовно підтримуючи російських окупантів», - наголошують у Мінкульті.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
9коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Стефан | 4 лютого 2017, 14:31
  Коментувати коментар

  Пока Украина, украинский народ противостоит внешней агрессии, захвачен, оккупирован Крым, наёмники, террористы, сепаратисты на Донбассе убивают представителей законной власти, военнослужащих, патриотов, держа в заложниках местное население,, объективно невозможно оценивать положение по меркам мирного времени. Президент Украины Пётр Алексеевич Порошенко, Правительство, Верховная Рада, украинский народ солидарны в своих устремлениях очистить страну от наследия изуверов-коммунистов, совкового быдла, колхозной сволоты, повинных в грабежах, травле, ссылках, убийствах миллионов честных, мудрых, трудолюбивых, красивых людей. Если Украина сносит памятники извергу Ленину, то те, кто критикует, клевещит на Украину, поддерживает, финансирует вооружённую конфронтацию, кладут Ильичу цветы и венки, вот уже сто лет нагло продолжают лгать и пустомельствовать, дескать, какой хороший Владимир Ильич. Народ порабощён с 1917 года, а Украина разбивает коммунистические оковы, кандалы на ногах, руках и шее каждого честного украинца.

 • Фёдор Калашников | 3 лютого 2017, 13:38
  Коментувати коментар

  Министерство культуры хай гуляет бурьянами. Нет такого закона, что мы должны что-то осуждать.

 • Ron Feledichuk | 3 лютого 2017, 00:05
  Коментувати коментар

  Why is the UOCMP not outlawed in Ukraine. With their treasonous attitudes they say they serve God but at the same time serve Caesar (putin).

 • Николай Григорьев | 1 лютого 2017, 18:27
  Коментувати коментар

  Заява Міністерства культури є такою яка покликана на дискредитацію окремих священнослужителів УПЦ та цієї православної канонічної церкви України в цілому. Факти, які наведені у Заяві, викладені в одіозному ключі, тобто так, що є неприйнятним для мирян цієї церкви. Іншими словам, наведені факти та їх оцінка з боку Міністерства. свідчить про упередженість до УПЦ, оскільки вони є спотворені. По-перше, Міністерство не має морального права робити заяви проти УПЦ на підставі наведених фактів, оскільки її очильник Євген Нищук вдався до ганебного приниження українців з приводу їх генетики, називаючи Донбас з цього переліку. По-друге, щодо наведених фактів. 1.Міністерству добре відомий той факт, що Сімферопольська и Кримська єпархія знаходиться в складі УПЦ і митрополит Лазар докладає зусиль щоб цей статус зберігся. Тому оцінка його діяльності є провокативною. Висловлювання протоієрея Олександра (Якушечкіна) є його громадською позицією і не більше. Крім того він не "співробітник" а священнослужитель. Це до лексики Міністерства. Або написали (на рівні проводу Церкви). Якого "проводу" ? 2.Щодо закладення каменю для спорудження пам’ятника Святому благовірному князю Олександру Невському. Митрополит Митрофан та інші священнослужителі Луганської єпархії були присутні на цій події, оскільки церква, присутністю свого духовенства, вшановує пам'ять Святого блаженного Олександра, який перед смертю прийняв схиму –чернечий постриг, під ім'ям Алексій. Святий благовірний князь Олександр Невський є угодник Божий і за це його Свята Церква прославляє. А кому він покровитель, то це відомо тільки Богу одному. 3.Щодо освячення митрополитом Платоном зброї – ракетної системи "Тріумф".Я вважаю що заявляти про плани нападу іншої держави на Україну – це все таки прерогатива інших ланок державної влади, а не Міністерства культури. З самого тексту заяви ми бачимо що їдеться про зброю захисту. З цього приводу, можна тільки звернути увагу на те, що невідомо чим могла би закінчитися спроба державного перевороту у Туреччині для Криму, і де він сьогодні був би, в Україні, Росії або в Туреччині. Політичне розв’язання проблеми по Криму не може бути підставою шантажу та погроз священнослужителям УПЦ. Якщо Міністерство, таким чином, готує підгрунття для заборони УПЦ, то воно грає у небезпечну гру.

 • Пан Валерій | 1 лютого 2017, 17:02
  Коментувати коментар

  Якщо Філарет прямим текстом заявив, що проти України на Донбасі воюють українські громадяни (сепаратисти), то яку агресію треба визнавати? Коли найголовніший патріот по суті визнає громадянську війну, про що можна говорити? https://www.youtube.com/watch?v=EjNI5gVhuOs

 • edelweiss | 1 лютого 2017, 15:18
  Коментувати коментар

  Як же вони можуть робити такі заяви, коли хочуть "повернути додому" всю Україну?

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця