Греко-католики отримають "репрезентативне місце" для кафедрального храму в Луцьку

30 червня 2010, 11:14 | Державно-конфесійні стосунки | 1 |   | Код для блогу |  | 

ЛУЦЬК – Глава УГКЦ 29 червня поділився своїми враженнями від відвідання Волині: «То є важлива частина нашої землі... Я вже чув тут від локальних патріотів, що не можна казати Галицько-Волинське, а треба казати Волинсько-Галицьке князівство. Може й так. Я не впираюсь. Хай так і буде – важливо, щоб ми були разом». У владики – гарне враження про волинян. «Нам добре тут бути», – зазначив Патріарх Любомир.

Як повідомляє Волинський інформаційний портал, Луцький міський голова Богдан Шиба побажав керівнику УГКЦ частіше відвідувати Волинь. За словами мера, міська влада толерантно ставиться до всіх релігій, але з повагою ставиться насамперед до тих, які хочуть «щоб церква служила Богові і Україні». Серед таких Церков «особливе місце займає Українська Греко-Католицька Церква, як великомучениця».

Глава УГКЦ вважає, що зараз в Україні багато хто орієнтується на Європу, маючи на увазі Західну Європу. Але «немовби в нас не було своєї традиції? Ми так само, як і Західна Європа є справді Європою», – наголошує Патріарх Любомир. На думку греко-католицького єрарха, українські духовні традиції потрібно зберегти і передати насамперед для майбутніх поколінь. Йому приємно, що 26 червня в луцькому храмі святого Василія Великого було багато молоді.

Луцький екзарх УГКЦ Йосафат (Говера) подякував міській владі за толерантне ставлення до різних конфесій. «Тут така атмосфера доброзичлива між Церквами... Тут спокійне ставлення. Можливо, цей гострий період минув, але мені здається, що Волинь постійно була на перехресті різних культур, різних релігійних течій. І, мабуть, люди самі навчилися співжити», – поділився враженнями владика.

За словами екзарха, дві греко-католицькі спільноти у Луцьку розвиваються. Проте УГКЦ потребує мати в Луцьку «репрезентативне місце» для кафедрального храму. У приклад він навів діючий Свято-Троїцький собор УПЦ КП та собор Всіх Святих землі Волинської УПЦ (МП), що будується.

«Ми все ж таки надіємося на те, що можна мати гарний кафедральний храм для греко-католицької спільноти», – сказав владика Йосафат. Тому духовенство УГКЦ на чолі з Патріархом Любомиром просить у Богдана Шиби сприяння у виділенні земельної ділянки під таку потребу. «Важливість храму краще оцінили комуністи, большевики, ніж ми...» – зазначив першоєрарх.

Тернопільсько-Зборівський єпарх, владика Василь (Семенюк) запропонував доволі неординарний варіант вирішення проблеми – розмістити кафедральний храм греко-католиків Волині на території Луцького замку. Адже колись там знаходилася греко-католицька кафедра – храм Іоанна Богослова. Проте Шиба запротестував – первісний фундамент цього храму з XII століття потрібно законсервувати, а не будувати щось нове. Це буде пам’ятка археології світового значення, а тому неможливо її передати церкві.

Як приклад мер навів відтворені Золоті ворота у Києві. Така «лялька» стала нецікавою для відвідувачів. Тому потрібно йти шляхом консервації подібних пам'яток. Блаженніший Любомир погодився з такою позицією очільника Луцька: «Це, думаю, надзвичайно важливо показати – тут була держава, тут була церква».

Мер Луцька пообіцяв допомогти волинським греко-католикам у виділенні ділянки для нового храму.

На завершення зустрічі Глава УГКЦ вручив Богдану Шибі ювілейну медаль з нагоди 30-ліття свого єпископського служіння та дві аудіокниги.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Ictoрик | 30 червня 2010, 13:47
  Коментувати коментар

  Справжні патріоти кажуть не "галицько-волиньске" і не "волисько-галицьке", вони кажуть так, як ця держава імеувалась офіційно - Королівство Руське (в документаї Риму : Regnum Rusiae).

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця