Відновлена одеська кірха почала руйнуватися: ремонту заважає конфлікт між українськими та німецькими лютеранами

11 серпня 2015, 15:08 | Лютерани | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Відновлений в 2010 році одеський кафедральний собор святого Павла, що на вул. Новосєльського, може завалитися. За матеріалом «Думской», у грудні минулого року під будинком вийшла з ладу труба теплотраси. Протягом трьох місяців фундаменти собору та гуртожитку, що поруч, були підтоплені теплоносієм.

Німецька кірха Одеси

У результаті собор нахилився більш ніж на 10 см і зараз продовжує осідати, цьому не зарадив навіть ремонт магістралі. У стіні та в підлозі храму утворилася велика тріщина розміром з долоню, а на площі перед спорудою деформувалася тротуарна плитка.

Німецька кірха Одеси

Євангельсько-лютеранська церква Баварії, на кошти якої у 2005-2010 роках відновили храм, розробила проект із порятунку пам’ятки архітектури. Проте роботи не можуть розпочати через конфлікт між німецькими лютеранами та керівництвом Німецької Євангельсько-Лютеранської Церкви в Україні.

Довіра між організаціями була втрачена після того, коли новий голова НЄЛЦУ єпископ Сергій Машевські звинуватив баварських одновірців у причетності до дій колишнього фіндеректора НЄЛЦУ, який нібито привласнював німецькі гроші. Баварці звинуватили його у наклепі, образилися і взагалі припинили фінансування українських братів.

«Усі роки незалежності НЄЛЦУ залежала від ресурсів своїх донорів, у першу чергу – від баварської Церкви. Протягом 25 років підтримки баварці надали нам допомогу більше ніж у 10 млн євро, відновили 28 об’єктів на території України. До цього списку входить і споруда собору, який ми звикли називати кірхою. Зараз це все припинили. Поза тим, врятувати храм за свої кошти НЄЛЦУ не спроможна», — каже член громади собору св. Павла Оксана Клюндт.

Частина вірних, у свою чергу, звинувачує Сергія Машевскі в узурпації влади, рейдерському захопленні громади як юридичної особи. За їх словами, він звільняє «неугодних» і блокує роботу благодійних організацій, які орендують приміщення в Німецькому центрі.

Останнє приміщення належить єпископату. Щоб заробляти на оренді, церква заснувала ТзОВ «Фірма Кірхебау», якому передала право користування приміщенням.

лист щастя

«Ми здавали приміщення, а церква як один із засновників отримувала свої дивіденди, — каже директор компанії Юрій Байдельшпахер. — Але декілька днів тому всі орендарі отримали листи, де їм у формі ультиматуму пропонували переоформити договори безпосередньо з єпископатом. І це враховуючи те, що не відбувалося засідання засновників, на якому НЄЛЦУ вийшла б зі складу засновників нашої компанії, чим би змогла спричинити вихід з компанії Німецького центру».

Конфлікт в НЄЛЦУ

У результаті конфлікту 9 серпня декілька орендарів, серед яких була і школа Теофіла Ріхтера, не змогли потрапити до своїх кабінетів. За словами директора школи Тетяни Мартинової, подібні дії єпископату ставлять під загрозу саме існування школи.

«Декілька днів тому прийшов лист з вимогою підписати договір безпосередньо з єпископатом, з підвищенням орендної плати втричі, — розповідає директор. – Але в нас усе ще дійсний договір з компанією «Кірхебау», котра і здає нам приміщення, тому ми відмовилися. Сьогодні вдень я прийшла на роботу, але в наших кабінетах вночі хтось змінив замки. Там знаходиться уся власність школи, і зараз я не знаю, чи першого вересня наші учні сядуть за свої парти».

За словами опонентів Машевскі, з часу зміни керівництва НЄЛЦУ було звільнено 60 % співпрацівників і священнослужителів релігійної організації, закрили проект «Міжнародна біблійна школа», на межі виживання міжнародний християнський табір «Глорія», та є сумніви, що цього року вдасться провести традиційний різдвяний ярмарок.

Що ж до ситуації з собором, то у НЄЛЦУ немає коштів на ремонт храму, а відносини з донорами зіпсовані.

Руйнування храму

«Думская» намагалася отримати коментар від єпископа Машевського, але не вдалося.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 14 жовтня 2019, 13:05

   От, як бачимо, і РІСУ, по суті, приєдналася до різного роду квазі-"патріотичних" політугруповань, медіа-ресурсів, "експертів" тощо, а надто - оточення колишнього (п'ятого)

  • storozh | 14 жовтня 2019, 12:28

   Вiн i на Рiздво до церкви не пiде.

  • Paraeklezyarh | 14 жовтня 2019, 12:11

   А що він може сказати ? Тим більше що позиціонує свою політику невтручання в справи церкви . Привітанням- "опустить" себе в очах РПЦ в Україні ))

  • Paraeklezyarh | 14 жовтня 2019, 12:00

   Я даний канал не дивився. Важко щось сказати. Взагалі, вважаю що забороняти ті чи інші ТБ канали безглуздо. Якщо є певна категорія людей, націлених на проросійські ТБ, то вони знайдуть спосіб

  • velovs@ukr.net | 14 жовтня 2019, 11:19

   Р. S. І тут, мабуть, досить символічно й знаково виглядає той факт, що якраз ЦЬОГО ж самого дня - 13 жовтня 1917 р. - у португальській Фатімі завершилася останнє - із шести - з'явлень Святої Марії,

  Популярні статті місяця