Кількість паломників-хасидів в Умані побила усі рекорди

3 жовтня 2016, 09:40 | Юдейство | 4 |   | Код для блогу |  | 

На святкування єврейського Нового року Рош га-Шана до Умані з'їхалися близько 40 тисяч хасидів з 19 країн світу. Це рекорд  для міста повідомляє 24 канал.  Юдеї святкують  5777 Новий рік.

Хасиди.jpg

У місті, де похований духовний наставник хасидів Рабі Нахман, тисячі паломників відсвяткуали Новий  рік. За єврейським календарем він випадає на вересень або жовтень. В цьому році єврейський Новий рік припав на 2-3 жовтня.

Святкування продовжаться і сьогодні, у понеділок. Паломники вірять, що зустріч Рош га-Шани на могилі Нахмана приносить щастя на весь рік. Хасиди святкують просто на вулицях, моляться на могилі цадика Нахмана і кажуть: пояснити емоції неможливо, таке щастя можна тільки відчути. На їх переконання, на могилі цадика Нахмана необхідно побувати хоча б раз у своєму житті.

Засновник брацлавського хасидизму, Цадик Нахман, народився у 18 столітті. Хлопчик спочатку повинен був стати рабином. У місті Медведівки він прийняв сан цадика. Там же Нахман замислюється про формування своєї системи бачення віри. Цадик Нахман проповідував, що молитву потрібно промовляти упереміш з танцями, піснями. Також він рекомендував вимовляти молитву від "серця" на рідному ідиші, а не на івриті і відійти від усіляких зазубрювань. На основі цих тез і була сформована група брацлавських хасидів.

Одного разу, коли він був в Умані, Нахман відвідав єврейське кладовище, де були поховані багато жертв єврейських погромів в часи Коліївщини. На цьому ж місці він також побажав бути похованим. Нахман свої останні роки хворів на туберкульоз. Його будинок у Брацлаві згорів і він вирішив переїхати в Умань. Його остання проповідь була на тему Єврейський новий рік, або Рош га-Шана, в якій говорилося приїжджати на його могилу в Умань. Через місяць цадик Нахман помер.

За часів СРСР єврейське кладовище в Умані віддали під земельні ділянки для населення. Саме поховання не чіпали, але паломників не пускали. Синагогу цадика просто зруйнували.

Проте після 1991 року на це місце стали регулярно приїжджати хасиди з усього світу, навколишні будинки були викуплені. А вже через три роки на цьому місці звели одну з найбільших синагог, готель для паломників. Традиції Рош га-Шана в Умані Єврейський Новий рік, або Рош га-Шана - відзначають два дні. Щорічно він припадає на різні дати, бо як наголошується в новолуння осіннього місяця тишрей". Традиційно в день Рош Ха-Шан моляться. У дні святкування єврейського Нового року хасиди просять вибачення у родичів за завдані образи. У ці дні Рош га-Шана в Умані євреї звертають увагу на всілякі знамення. Вважається, що в ці дні вони мають особливий сенс.

Хасиди приїздять до Умані цілими громадами, разом з дітьми. 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Леонтій | 3 жовтня 2016, 10:46
  Коментувати коментар

  У цій новині, зокрема, читаємо таке: "Одного разу, коли він був в Умані, Нахман відвідав єврейське кладовище, де були поховані багато жертв єврейських погромів в часи Коліївщини." Тут йдеться про загиблих під час жахливої Уманської різанини, влаштованої повстанцями-гайдамаками, коли в червні 1768 р. вони здобули це місто-фортецю. За деякими оцінками, загальне число жертв тих - дуже жорстоких, безжальних розправ і катувань сягало до 20 тис. осіб: поляків та євреїв, а також українців-уніатів. Між іншим, Т. Шевченко в "Передмові" до поеми "Гайдамаки" щодо "того кровавого діла" - повстання Коліївщини, "як боролися ляхи з козаками", зокрема, зауважував наступне: "нехай бачать сини і онуки, що батьки їх ПОМИЛЯЛИСЬ, нехай братаються знову зі своїми ворогами" (Цит. за: Тарас Шевченко. Кобзар. К., Вид-во "Дніпро", с.128). А от у Святому Письмі Господь стосовно ПОДІБНИХ подій наголошує: "І Я вилив на них гнів Мій за [невинну] кров, яку вони [рясно й нещадно] проливали на цій землі, і за те, що вони осквернювали її ідолами своїми" (Єз.36:18). І цей ДУХОВНИЙ закон неодмінно спрацьовував кожного разу, коли деякі відомі повстання і війни в Україні й, зокрема, в ХVII-XVIII і першій половині ХХ ст. супроводжувалися такими от - масовими зіткненнями і запеклими помстами-розправами, у т. ч. на релігійному і міжетнічному, соціально-становому та політичному ґрунті. І тому в тогочасі ті українські визвольні змагання й завершувалися прикрими - тяжкими і трагічними поразками...

  • Anatoliy Buchenko | 4 жовтня 2016, 14:51
   Коментувати коментар

   Ага, а ще непогано було б проаналізувати, що ж такого зробили іудеї, що Господь знищив їх майже повністю в середині ХХ століття. А стосовно погромів та вигнання іудеїв з Європи - то не має жодної країни, на території якої не було погромів.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця