Патріарх Філарет під час візиту на Прикарпаття розповів що думає про війну в Україні та об’єднання з УАПЦ

8 липня 2015, 10:36 | УПЦ КП | 3 |   | Код для блогу |  | 

Filaret_cerkva.info.jpgexklusiv.gifУ рамках щорічного архипастирського візиту та Всеукраїнської прощі до Хресто-Воздвиженського Манявського монастиря на Прикарпаття прибув Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Зустріли Патріарха ще на межі Івано-Франківської та Тернопільської областей керівники Прикарпаття, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іосаф  та представники духовенства.

Прибувши до Івано-Франківська, Патріарх Філарет завітав до храму Святого Архистратига Михаїла та кафедрального Свято-Троїцького собору, де поспілкувався з прихожанами.

Далі Патріарх рушив до Маняви, де в Хресто-Воздвиженському Манявському монастирі під його проводом відбулася Божественна Літургі. Тут вірні молилися, перш за все, за відновлення миру в Україні.  

«Коли воїн захищає свою сім’ю, державу, народ, він проявляє свою любов, – наголосив Патріарх Філарет. – Ісус Христос сказав, що ніхто не має більшої любові, аніж той, хто душу свою віддасть за друзів». 

Після урочистої Літургії в Маняві владика поспілкувався з журналістами.

«Я кожного року відвідую приблизно до 14 єпархій і приїжджаю в Івано-Франківську єпархію на свято Іоана Предтечі і Манявських Преподобних Іова і Феодосія. І тут маю спілкування з архиєреями, духовенством і, звичайно, віруючими – молимось. Цього року було надзвичайно багато вірян, які прийшли помолитися до Манявського скита – центру паломництва, який з кожним роком все більше  і більше притягує до себе віруючих не тільки з Галичини а й зі східної України, – каже першоєрарх. – Сьогодні нас, всіх українців, турбують події, які відбуваються на сході. Тому церква, яка зажди була з народом, є і буде, в цих складних умовах підтримує український народ. І,  зокрема, українську армію. Коли ми на Всеукраїнській Раді Церков поставили питання про збір коштів на допомогу армії, то Предстоятель УПЦ (МП) Митрополит Онуфрій сказав, що вони не будуть цього робити, щоб не підкреслювати,  що наша армія така слабка. Я йому навів приклад, що під час Другої світової війни російська Церква збирала кошти на танкову колону і ескадрилью радянської армії. Видно, що вони просто не хочуть підтримувати нашу армію, а лише сепаратистів на сході. Не хочу це сказати про всю Церкву Московського Патріархату, бо є і там патріоти. Наша ж Церква Київського Патріархату за роки війни зібрала гуманітарної допомоги більше 50 тисяч тон. Крім того, відправили в армію біля 100 автомобілів швидкої допомоги і мікроавтобуси. Також наші священики, разом зі священиками Греко-Католицької Церкви, знаходяться з вояками на передовій, підтримуючи наших вояків».

Предстоятель УПЦ КП акцентував на тому, що погляди на події на сході України в УПЦКП, УГКЦ, УАПЦ з одного боку та УПЦ (МП) з іншого, радикально різняться. «Наша позиція така, що іде боротьба сепаратистів на сході України з нашою владою та агресія з боку Росії, –  каже Патріарх. – Адже бачимо, там присутня російська зброя. Крім того, там є представники російських спецслужб. УПЦ (МП) стверджує, що це громадянська війна. Якби це було так, то б цю проблему вже вирішили. Та війна все рівно закінчиться – Росія Україну не переможе! По тій причині, що наша армія вже обороноздатна і дух український настільки сильний, що зламати його  не можливо. Хорошим прикладом є події під Маріуполем, який дехто з аналітиків назвав другим Сталінградом часів Другої світової війни, який став переломним моментом як і наша перемога».

Висловив свою позицію Патріарх Філарет і щодо об’єднавчого процесу з УАПЦ, який, як він стверджує, продовжується. Створено відповідні комісії, які на своїх засіданнях підтвердили наміри об’єднання та призначили скликання спільного Собору на 14 вересня. Але, згідно зі Статутами, Церкви ще мали б підтвердити його проведення. Київський Патріархат вже дав свою згоду. Автокефальна ж Церква поки відкладає підтвердження. Патріарх Філарет повідомив, що Архиєрейський Собор УАПЦ 9 липня повинен прийняти рішення щодо Об’єднавчого собору.

Також УПЦ КП висуває свої вимоги щодо чисельності своїх делегатів на об’єднавчому Соборі. Їх має бути більше, адже, як стверджує очільник УПЦ КП, офіційно зареєстровано, що чисельність вірних у їх Церкви більша. Автокефальна Церква також ставить умовою збереження назви Церкви.

Також згадав Патріарх і про те, що чимало вірян Московського Патріархату переходять на бік Київського.

«Я хотів би підкреслити, що в цьому процесі негативну роль відіграє Москва, – каже владика Філарет. – Бо вона не зацікавлена в об’єднанні українського православ’я в єдину Церкву. Для Росії вигідніше, щоб воно було роз’єднане, адже тоді легше боротися з нашою державою та Церквою. А коли будемо єдині, то нас не зможуть перемогти. Об’єднання з Автокефальною Церквою лише початок – далі маємо об’єднатися і з УПЦ (Московського Патріархату). Загалом, якби не було Київського Патріархату, Греко-Католицької Церкви, так само як Автокефальної  і Римо-Католицької та протестантських Церков, то моя думка така, що Путін вже б підкорив Україну. Бо вони виступають єдиним фронтом проти агресії Росії. Тому Путін нас не переможе».  Про це РІСУ повідомила Наталя Палій.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Михаил | 10 липня 2015, 12:24
  Коментувати коментар

  лжец!

 • Linda Knox | 9 липня 2015, 21:27
  Коментувати коментар

  Maximuk Viktor: Правильно! Будь ласка, поясніть тоді вислови вашого Синодального Секретаря Протоієрея Чаплина РПЦ, який закликає до війни. "Читаю в газетах, что сама РПЦ в лице своего великого секретаря протоиерея Чаплина говорит, что России нужна война." Реакція на такі заклики зрозуміла: Співак “Гребенщиков уже не первый раз критикует упомянутое высказывание протоиерея Чаплина. На концерте в московском парке "Красная Пресня" 25 июня он под аплодисменты заявил, что церковь "взбесилась": "Много денег плохо действуют на мозг". "Они [попы РПЦ] считают, что имеют право говорить и решать за народ. Они считают, что имеют право решать от вашего имени. Они считают, что имеют право делать вас пушечным мясом. Я не думаю, что они имеют такое право. Такое право им никто не давал. И я молюсь, чтобы ночь в их головах все-таки сменилась рассветом."

 • Maximuk Viktor | 9 липня 2015, 16:30
  Коментувати коментар

  Господа раскольники и прочие еретики скажите, кто ваши святые такова ваша и церковь... А Истинная Церковь не может призывать к необъявленной войне одной части народа с другой...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 21 січня 2020, 19:51

  Р. Р. S. І дещо подібне сталося і з "кондитерсько"-олігархічним - п'ятим екс-ґарантом. ---- Тобто цю свою "Томос-епопею" він потужно й вперто та до кінця грав, аби щоби -

 • serge1717 | 21 січня 2020, 19:39

  Михаил |рашківські злодюги ніяк не заспокояться. Вам мало гундяя,чапліна і сатановського????

 • velovs@ukr.net | 21 січня 2020, 19:28

  Р. S. Скажу навіть більше. ---- На ТОМУ - певному етапі боротьби за створення повноцінної і масово-масштабної незалежної Православної Церкви в незалежній Україні (90-ті рр.), по суті, НЕ БУЛО більш

 • velovs@ukr.net | 21 січня 2020, 19:07

  "Дивує те, що його все ще намагаються ставити в один ряд з людьми, котрі поклали своє здоров'я, своє життя заради побудови автокефальної церкви в Україні." ------------- Як не крути-верти,

 • Paraeklezyarh | 21 січня 2020, 18:47

  Мені чомусь даже і не жаль оцього чоловіка, котрий на старості заробляє на хліб тим що людей смішить (як говориться "від суми і від тюрми не зарікайся"). Дивує те, що його все ще

Популярні статті місяця