Константинопольський митрополит передрік Україні автокефалію

7 липня 2018, 11:03 | Константинопольський Патріархат | 2 |   | Код для блогу |  | 

Один з популярних ресурсів РПЦ сайт "Православие и мир"  взяв інтерв'ю у представника Константинопольського Патріархату митрополита Прусського Елпідофора (Ламбрініадіса), представивши його як "одного з найавторитетніших єрархів Вселенського Патріархату".

Єрарх заявив, що для України автокефалія є "найкращим і найбільш канонічним рішенням в даний момент", повідомляє "Релігія в Україні".

Епідофор.jpg

«Вселенський Патріархат переконаний в тому, що чим більше існує складнощів, тим гостріше ми відчуваємо необхідність в проведенні соборів і зустрічей і підтримки діалогу, щоб ми могли при допомозі  Духа Святого і  Господа нашого Ісуса Христа подолати ці труднощі», - заявив митрополит Елпідофор, розцінивши як «прояв богословської та еклезіологічної неповноти відсутність РПЦ на Святому і Великому Соборі Православної Церкви» на Криті в 2016 році. Охарактеризувавши Церкви, які прийняли в кінцевому підсумку рішення про неучасть у Соборі, як «сателітів Москви», за винятком хіба що Антіохійської кафедри, владика стверджує, що вони просто підводили аргументацію «під заздалегідь прийняте Російською Церквою рішення взяти курс на роз'єднання».

Водночас митрополит Елпідофор вважає, що «скрепи ще не зруйновані, канали спілкування ще не перекриті, але просто РПЦ повинна докласти більше зусиль для того, щоб знову завоювати довіру не тільки Константинопольського Патріархату, а й десяти Православних Церков, яких зачепила закулісна діяльність з її боку, що призвела до неучасті й інших Церков».

Щодо автокефалії Української Церкви, митрополит Елпідофор висловився однозначно: «Надання автокефалії помісній Церкві ось уже майже 1 350 років підлягає виключній юрисдикції та компетенції Вселенського Патріарха і Священного Синоду Константинопольської Церкви. Однак, Вселенський Патріархат, незважаючи на своє право самостійно наділяти автокефалією, не ігнорує інші помісні Церкви, як це засвідчено самою історією Церкви до цього часу. У випадку з Україною це покладене на спеціальну делегацію, яка здійснює візити і проводить зустрічі з предстоятелями Православних Церков з метою поширення об'єктивної картини стану питання і, зрозуміло, з метою розвінчання поширюваної дезінформації і відомостей, що вводять в оману».

На питання, в чому ж полягає ця «поширювана дезінформація», єрарх відповів:

«Те ж саме ми чули і десять років тому, в 2008 році, коли готували офіційний візит Вселенського Патріарха Варфоломія в Україну при президенті Ющенку і митрополиті Київському Володимирі (Сабодані). Тоді Російська Церква розгорнула таку саму інформаційну кампанію серед всіх інших Церков, погрожуючи розколом, Армагедоном, кінцем світу, стверджуючи, що Патріарх їде на Україну, несучи розкол і т. д. і т. п. Однак, нічого з цього не збулося, так що і зараз у мене не викликає занепокоєння вся ця риторика з боку Московського Патріархату».

При цьому владика підкреслив, що прохання про надання автокефалії, подане Президентом держави, не є його особистим проханням: «Ми спотворюємо всю суть, розглядаючи це питання з такої точки зору. Президент України передав на Фанар прохання українського народу після схвалення його парламентом переважною більшістю голосів. Отже, автокефалія не є предметом особистого бажання президента країни, і Вселенський Патріарх зараз покликаний [вирішити] питання, яке стосується не тільки лідера цієї країни».

Він засумнівався в здатності УПЦ (Московського Патріархату) самостійно брати участь у вирішенні таких питань: «Чи може сьогодні канонічна Церква в Україні подати прохання про автокефалію, навіть якщо захоче? Всім нам відомо, яким чином йдуть справи в Московській Патріархії. Хто наважився б на такий крок, виявився б викинутим з Церкви за спрощеною процедурою».

Що стосується УПЦ Київського Патріархату і УАПЦ, які також звернулися за допомогою до Константинополя, владика Елпідофор роз'яснив: «Якщо хтось неканонічний, це не означає, що він не існує... Той факт, що він оголошується розкольником, не забирає у нього права просити про свою реабілітацію і про врегулювання свого стану у своїй Церкві, а визнавши, що саме його Церква ставить його в несправедливе становище, звернутися до Вселенського Патріарха, направивши йому церковну апеляцію, так зване "еккліто". Саме тому, що в Україні існують розкольники і неканонічні, які намагалися звернутися до своєї церковної юрисдикції та були відкинуті, вони можуть, на нашу думку, цілком правомірно звернутися до Вселенського Патріархату для розгляду цього питання і перегляду їх стану з винесенням рішення,  що не підлягає оскарженню».

За його словами, в майбутньому Константинопольський Патріархат перейде до розгляду справ за такими вже поданими апеляціями.

«Критерієм і метою для Церкви-Матері  в цьому випадку служить не автокефалія сама по собі, оскільки така не є самоціллю», - підкреслив єрарх і резюмував: «Однак, їй віддається перевага з церковної точки зору, як найкращому і найбільш канонічному вирішенню в даний момент, тому що тільки це зможе послужити єднанню православного народу України, який, як відомо, повністю роз'єднаний».

Система Orphus
Рейтинг
0
2
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • В. Ясеневий | 7 липня 2018, 21:05
  Коментувати коментар

  Н.Гр. Читайте и коментируйте, пожалуйста, на Рису и РвУ стаьи Татьяны Деркач: 1.Как вранье УПЦ МП сработало против нее самой. 2Переноса Киевской кафедры в москву никогда не было. И статьи Екатерины Щеткиной: Не "если", а "когда"? Почему ожидание Украиной ТОМОСА напоминает ожидание россией мундиаля? Да и вообще все предыдущие ихние статьи на этих сайтах безупречные и превосходные.Храни их, Господь. А Вы, вслед за митр.Иллларионом Алфеевым, пугаете кровопролитием и гражданскими войнами... Может тот, кто предвидит последствия ИХ И ТВОРИТ, т.е - их и зачинщик???

 • Николай Григорьев_ | 7 липня 2018, 19:56
  Коментувати коментар

  Митрополит Прусский Элпидофор(Ламбриниадиса),мягко говоря, не прав и говорит не как церковный епископ а как заангажированный наблюдатель со стороны с политическим мировозрением на происходящее. У Константинопольского патриархата нет ни каких оснований делать подобные заявления относительно срыва восьмого Вселенского Собора по вине РПЦ. Это их вина и не надо перекладывать это на РПЦ и тем более обвинять в каком-то заговоре. Их позиция была таковой, которая изначально была направлена на принятие только их условий и в дальнейшем это завершилось фиаском их политики навязывания в категорическом тоне своих условий как по документам так и в протоколе проведения собора. Кратко говоря завалили сами, а теперь пытаются преподать как кто-то проводил параллельно свою линию. Что касается украинского вопроса сегодня, то он не понимает того что происходит в Украине и какие могут быть последствия для православных христиан канонической УПЦ, в т.ч. священнослужителей. Он готов и все кто ратует из Константинопольского патриархата за автокефалию для раскольников нести уголовною ответственность за те последствия. которые неизбежно наступят. Если он этого не понимает, то ему и еже должны напомнить турецкие власти, что такие действия по своей сущности направлены на провокацию новой гражданской войны в Украине по религиозным мотивам. Так что ему и еже надо не думать о ситуации которая уже была в их истории с личном самолёте президента США Гарри Трумана.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця