АВТОКЕФАЛІЯ І БРАТЕРСЬКА ЛЮБОВ

19 квітня 2018, 12:06 | Блоги | Блог о. Петра Балога | 4 |   | Код для блогу |  | 

Порошенко_і_Варфоломій.jpeg

У зв'язку з можливою автокефалією для УПЦ КП та можливо теж для УАПЦ, головне, щоб в Україні не пересварилися колишні друзі, між іншим КП і УГКЦ. Бо тенденції вже намічаються. І на жаль, у більшості випадків, вони виникають з якоїсь чи то ейфорії, чи то «манії переслідування» чи то «манії непідтримки нас», або навіть «спочивання на (майбутніх) лаврах». Мене вже дехто чомусь з друзів викинув у ФБ, когось там забанили...

Звичайно, можна отримати автокефалію і стати «канонічним», але це не є остаточна ціль. Якщо після цього серед українських Церков буде ворожнеча, буде гординя («бо ви нам, легітимним, вже не потрібні»), то яка користь від автокефалії у світлі Євангелія? «Бо яка користь людині здобути світ увесь, а занапастити свою душу?» (Мк 8, 36).

Тут і там чуються вже голоси: «А що вам до нашої Церкви?», «Ви і МП – одним фронтом», чи ще гірше: «Берґольйо і Ґундяєв – однаково нам ворожі» і т. п. Якщо хтось думає, що сама «автокефалія» його захистить у майбутньому без любові до ближніх, в тому теж - до братів і сестер інших Церков, то глибоко помиляється. За свою Церкву належить боротися, проте не таким методом, коли всі навколо підозрюються у ворожості і злонаміреності. Бо крім того, що це деструктивно, то ще й неправда.

І останнє. Церква, яка хоче бути дійсно автокефальною, тобто самоуправною і незалежною, повинна пам’ятати з історії про залежність інших автокефальних Церков від світської влади, коли та спочатку просувала цю автокефалію, виборюючи її різними методами, деколи несумісними з християнством, а потім цю Церкву використовувала як інструмент у своїх політичних інтересах.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • igorshevchuk | 19 квітня 2018, 19:55
  Коментувати коментар

  Ви всі праві як люди.

 • В. Ясеневий | 19 квітня 2018, 14:25
  Коментувати коментар

  А " остаточна ціль"-це догодити вищій Церковній владі... ТА Ж дайте відповідь , будь ласка, шановний ПАНЕ, ну чому ж ПОНТИФІК ЩЕ НЕ ВИЗНАВ,НЕ ВИГОЛОСИВ І НЕ ПОПРОСИВ РОСІЮ ПРИПИНИТИ АГРЕСІЮ ЩОДО УКРАЇНИ.

 • В. Ясеневий | 19 квітня 2018, 14:20
  Коментувати коментар

  Дуже добре, що є ця ВЕЛИКА БРАТЕРСЬКА ЛЮБОВ між священними служителями УГКЦ ( між Панами Біскупами і рабами-слугами - священиками, між свщениками і вірянами). ОТО ВИ й НАВЧИТЕ ВСІХ СЛУЖИТЕЛІВ І ВІРЯН УПЦ КП І УАПЦ, ЯК НА ДІЛІ ВСІХ Л Ю Б И Т И!!! І ВИ, ПОВАЖНИЙ ПАНЕ-ОТЧЕ В ЦЬОМУ ДОПОМОЖЕТЕ.

  • velovs@ukr.net | 19 квітня 2018, 19:16
   Коментувати коментар

   А також у всіх цих процесах є ще й такий - вельми важливий аспект. А саме (і в цьому - ще раз - маю повторитися). ---- Як відомо, ГОЛОВНИЙ, ОСНОВНИЙ зміст і сенс місії і служіння Тіла Христового у цьому світі є осягнення Божого прощення, зцілення і спасіння якомога більшим числом безцінних і безсмертних людських душ. ---- Або, як з цього приводу каже й наголошує Сам Господь Бог, "а ось на кого Я [милостиво] спогляну: на смиренного і скрушеного духом і на того, хто тріпоче перед словом Моїм" (Іс.66:2). ---- Так от, якщо внаслідок успішного завершення всієї цієї піар-передвиборної - політично-канонічно-автокефальної гри й метушні чинного ґаранта (і Ко) незалежна (від Москви) і визнана Вселенським Православ'ям Українська Православна Церква, зрештою, отримає потужний духовний поштовх та належне натхнення до певних і конкретних дій і їй (таки) вдасться, в кінці-кінців, суттєво збільшити (примножити) кількість правдиво розкаяних, відроджених і спасенних душ наших земляків і співвітчизників, які таким чином здобудуть Царство Небесне, то тоді вся ця гучна кампанія, безумовно, має своє шляхетне значення й уповні виправдана...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти