На Медіа-мобілізації журналісти та священнослужителі «з’ясовували» стосунки

17 грудня 2011, 00:21 | Релігія в ЗМІ | view photo | 16 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifУ Києві 16 грудня відбулася Медіа-мобілізація – міжконфесійна зустріч журналістів, які пишуть на релігійну тематику у світських та церковних ЗМІ, із священнослужителями. Участь у заході, який організували Асоціація інтернет-євангелистів,  євангельська церква Скіменс, РІСУ, співдружність студентів-християн в партнерстві з компанією Mainstream, взяло близько двісті осіб з усієї України. Востаннє журналісти та представники різних Церков збиралися на форум "Медіа-мобілізація" у листопаді минулого року.

111216_1.jpg

«Ми довго  чекали на цю подію, щоби знову зустрітися у такому колі, — звернувся до присутніх римо-католицький священик о. Микола Мишовський. – Ми належимо до різних Церков, маємо відмінні погляди на багато з речей, але нас  об’єднує спільне бажання – зробити щось корисне, важливе для своїх спільнот, для Бога».

Останніми роками, як зазначали організатори, релігійна тематика стала дедалі частіше з’являтися у ЗМІ. Однак серед негативних моментів у висвітленні церковних питань журналістам світських видань бракує глибокого розуміння релігійного контексту.  

«В той же час представники ЗМІ часто не мають можливості отримати якісної експертної оцінки з боку священнослужителів», –  наголосив у своїй промові директор РІСУ Тарас Антошевський.

Про минулі  часи згадав у своєму виступі і заступник єпископа Церкви християн віри євангельської Микола Синюк:  «Якби не радянська влада, я б теж,  можливо, став журналістом. Але я відмовився поступати у комсомол, тому шлях до університету для мене став назавжди закритим».

Медіа-Мобілізація 2011

Тематика доповідей на Медіа-мобілізації була надзвичайно широкою. Від  того, як можна заробити гроші в Інтернеті, до теми, чи  залишилось у ЗМІ місце для моралі  та про «жовті» новини. Перед присутніми,  зокрема,  виступили такі відомі журналісти і редактори як Вахтанг Кіпіані, Віталій Портніков, Сергій Лещенко та Олексій Шалайский. Згодом вони мали можливість публічно подискутувати на тему взаємовідносин між церковнослужителями і журналістами із представниками трьох Церков – УГКЦ, РКЦ в Україні та ЦВХЄ.

Медіа-Мобілізація 2011

Священнослужителі, як з’ясувала РІСУ, залишилися задоволеними ходом дискусій.

«Ми багато чого відкрили нового для себе. Думаю, і журналісти теж почерпнули щось корисне для себе»,  – сказав о. Микола Мишовський.

Олена Кулигіна«Нам потрібно вчитися співпрацювати з медіа. Стосується це і єпископів,  і священиків, які задіяні у церковні медіа-проекти. Але загалом, Церква і, зокрема УГКЦ, є відкритою для  журналістів. Що вони, зрештою, сьогодні самі й підтвердили», - наголосив о. Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ.

На завершення зустрічі організатори оголосили результати конкурсу з кращої інформаційної підтримки  християнських цінностей та сім’ї.  Розглянувши кілька проектів,  вони визначили переможцем видавництво «Свічадо» за успішну промо-кампанію візиту в Україну о. Ксаверія Кнотца та презентацію його книги «Секс, якого ви не знаєте», у якій йдеться про статеву етику у подружньому житті.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
16коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Galuch | 19 грудня 2011, 21:50
  Коментувати коментар

  п.Олено, прошу вибачення за мій попередній "флейм", я і не претендував на роль експерта з піару та оцінювача вашої медіа-кампанії, з чого ви це взяли,експертам експертове. Тому Ваш закид сприймаю як непорозуміння віртуального спілкування. Але якщо пости свідчать,як Ви кажете, про досягнення мети кампанії, то це ще нічого не говорить про якість розпіареного "товару". Відчуваєте різницю?! Ваша справа піарити, Ви її виконали на відмінно, зрештою і приз, надіюсь, заслужено отримали, з чим і вітаю. Але раз Ви вже доставили в маси неординарну "їжу", то погодьтеся з тим, що саме "живі свідки" будуть висловлювати свої "неекспертні" думки щодо її поживності. Vox populі блискучим піаром не заміниш. І Вам дякую за розуміння.

  • Olena | 19 грудня 2011, 22:07
   Коментувати коментар

   Перепрошую також, можливо, у моъх коментарях недостатньо смайлів, що Ви сприймаєте їх як закид. Як на мене, це просто обмін думками, і все. Щодо інфокампанії, то, гадаю, тут http://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_in_massmedia/45991/ є трошки більше пояснення, що саме "піарилось". Чи Ви думаєте, експерти нагородили би видавництво за те, що вони книгу продають? певно, що ні. Друге - звичайно, Ви маєте повнісеньке право оцінювати якість товару, якщо вважаєте таким тільки книгу. Просто я говорю про кампанію і її досягнення значно ширше, тому тут може й закрастися непорозуміння. Дивіться, навіть наша з Вами розмова тут, чи іншими особами, що насторожено ставляться до книг о.Кнотца - це НОРМАЛЬНА, і навіть правильна реакція. Бо Ви говорите свою думку, автор на презентаціях пояснює свою, аналітики чи богослови різних конфесій (!) продовжують дискусію, а в результаті виграє читач, чи глядач, чи слухач - людина, яка є цільовою аудиторією кампанії в цілому. Тепер, можливо, розумієте, про що я говорю? я читала і першу, і другу книгу Кнотца, була на всіх його презентаціях у Львові, на всіх інтерв'ю - і якщо Ви вважаєте, що він говорив речі, що для небогословів (а тим більше світських людей, які не мають жодного розуміння у богословських питаннях) є шкідливі, то тут я готова сперечатись. Стосовно якихось нюансів, які цікаві дуже вузькому колу богословів - не заперечую, якщо це комусь цікаво - можна сперечатися, спростовувати, з рештою, написати щось краще, корисніше і доступніше для людей. Із радістю підтримаю такий проект!

 • sheliazhenko | 18 грудня 2011, 16:17
  Коментувати коментар

  У новині явна помилка. Медія-мобілізація була заявлена і, судячи з новини, де-факто відбулася як християнська, а не як міжконфесійна зустріч. Там хрест у логотипі та пропаганда християнства у цілях заходу. Якщо б це була справді міжконфесійна конференція, може, я б попросився в гості :-)

  • Olena | 18 грудня 2011, 17:55
   Коментувати коментар

   Пане Шеляженко, християнство ділеться на різні конфесії, якщо Ви не в курсі. Ця конференція була християнською і міжконфесійною. як Ви бачите, за участі протестантів, католиків та православних. Хоча, наскільки мені відомо, могли зареєструватись і світські люди. Тому, прошу Вас не тролити стосовно термінології, яка Вам з тих чи інших причин не подобається.

 • Komunikator | 17 грудня 2011, 20:39
  Коментувати коментар

  не памятаю, де саме було інтерв'ю з Блаженнішим Святославом Шевчуком, але він сказав, що до цієї книжки в католицьких колах немає однозначної думки... А Олена Кулигіна справді провадила цю інформкампанію професійно, принаймі про інструменти кампанії чув з її уст!

 • Тарасій | 17 грудня 2011, 19:25
  Коментувати коментар

  По-перше, а навіщо? Я чув різні відгуки, у т.ч., що про таке так говорити не можна. Але богословствування заради "апагаваріть" нікому крім самих авторів цього не потрібне. А ця книжка допомагає людям жити повноцінно і як християни, і як чоловік чи жінка.

 • chernomorets | 17 грудня 2011, 15:19
  Коментувати коментар

  До речі, щось я не бачив богословської оцінки цієї книжечки про секс. :)

  • Galuch | 17 грудня 2011, 22:22
   Коментувати коментар

   Ось думки щодо книги о. Єжи Байда – завідувач катедри морального богослов’я подружжя і родини Інституту Наук про родину Варшавського католицького університету ім. С. Вишинського... http://happyfamily.inf.ua/?p=306

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця