Всеукраїнській Раді Церков – «лабораторії екуменізму» – 20 років

29 листопада 2016, 17:50 | ВРЦІРО, міжконфесійні ради | 4 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifУ вівторок, 29 листопада, відбулося урочисте засідання Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій. Подія присвячена двадцятилітньому ювілею ради. З нагоди круглої дати зібралося багато відомих осіб, серед яких були не тільки очільники Церков, але й секретар РНБО, народні депутати, працівники міністерств і адміністрації Президента, представники наукового середовища та громадськості.

ВРЦ_3.jpg

Членам Всеукраїнської ради Церков надіслав привітання Президент України Петро Порошенко, в якому подякував Церквам за волонтерство, допомогу армії, внутрішнім переселенцям та жителям окупованих територій.

Турчинов.jpg

Зі словами подяки до ВРЦіРО звернувся секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов. Він підкреслив, що завдяки активній та дієвій співпраці конфесій в України немає ані міжконфесійних ані міжетнічних конфліктів. Діяльність ради Церков руйнує міфи російської пропаганди, про міжрелігійну війну в Україні. Турчинов зазначив, що саме релігійний принцип «віддати душу свою за друзів своїх» врятував нашу країну, коли українські патріоти ціною власного життя пішли захищати Батьківщину.

Філарет_ВРЦ.jpg

Подякувавши за вітання, Патріарх Філарет поділився спогадами як утворювалася рада. За його словами, в 1991 році зустрілися керівники релігійних організацій з першим Президентом України Леонідом Кравчуком для узгодження і розуміння принципів і подальшого співіснування в незалежній країні в умовах здобутої релігійної свободи. Голова УПЦ КП підкреслив, що ВРЦіРО – це організація, яка сприяє міжконфесійному порозумінню, та не є об`єднанням усіх в рамках єдиної Церкви. Він закликав усіх згуртуватися навколо однієї мети – збереження Української Держави.

Святослав.jpg

У своєму вітальному слові Патріарх Святослав (Шевчук) підкреслив, що Всеукраїнська рада Церков є перш за все громадською організацією, оскільки об`єднює громадян різних релігій. Він назвав три головних здобутки ВРЦіРО за роки її діяльності:

 • Організація майданчику для міжконфесійного діалогу.
 • Сприяння розвиткові громадянського суспільства.
 • Підвищення рівня престижу України за кордоном.

Очільник УГКЦ розповів, що Папа Іван Павло II під час візиту до України (2001 р.) після зустрічі з представниками ВРЦіРО назвав Україну «найбільшою лабораторією екуменізму».

Яков.jpg

Головний рабин України Яків дов Блайх порівняв керівників Церков із політиками. Перші мають серйозні міжконфесійні розбіжності у своїх поглядах, проте є єдиними. Другі ж попри спільність позицій ніяк не можуть дійти згоди та об`єднатися. Він також наголосив, що Церкви не втручаються у політику (politics – Д.Г.), однак коли справа стосується збереження Держави та її майбутнього (policy – Д.Г.) – тоді Церкви не мають права мовчати.

Тамім.jpg

Підтримав свого юдейського коллегу і муфтій Духовного управління мусульман України Ахмед Тамім. Він зазначив, що оскільки Церкви не втручаються у політику, то і політики не мають втручатися у внутрішні справи Церков. Натомість він закликав владу і церкви і допомагати один одному.

Паночко.jpg

Від імені українських протестантів присутніх привітав єпископ Михайло Паночко. Він наголосив на головній чесноті, якої потребує справжній керівник – мудрості. Не гроші і не сила гарантують успіх владі. Він нагадав, що були приклади в історії, коли влада мала і гроші, і силу, але мудрості не мала, від того і не вистояла. Саме мудрості він побажав присутнім представникам українського політикуму. Він також пожартував, що «мудра влада і в інтересах релігійних конфесій, оскільки втішати народ внаслідок помилок влади – завдання церков».

Юраш.jpg

З теплими словами привітання до представників ВРЦіРО звернувся і «профільний» чиновник – голова Департаменту з питань релігій і національностей при Міністерстві культури України – Андрій Юраш. Він відзначив найбільш знакові досягнення ВРЦіРО, а також наголосив на тому, що за багатьма параметрами в Україні ситуація в сфері релігійної свободи є однією з найкращих в Європі, і це, на його думку, є заслугою Всеукраїнської ради Церков.  Андрій Юраш від імені Департаменту подарував пам’ятний сувенір та запропонував створити музей діяльності ВРЦіРО. Також було вирішено підготувати інформаційний збірник про діяльність, структуру та членів ради, де була б зібрана найсвіжіша актуальна інформація про ВРЦіРО.

Також Церкви і релігійні організації прийшли привітати народні депутати: Ю. Тимошенко, М. Княжицький, В. Логвинський та О. Продан, П. Унгурян.

ВРЦ_2.jpg

По закінченні привітань, слів подяки та виступів головування у Всеукраїнській раді Церков і релігійних організацій перейшло до ВСЦ ХВЄ – п`ятидесятників, таким чином наступного року засідання ВРЦіРО будуть відбуватися під керівництвом єпископа Михайла Паночка.

Про це РІСУ з місця події повідомив Дмитро Горєвой.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • BBC | 30 листопада 2016, 15:39
  Коментувати коментар

  Розкольники храми захоплюють, а Турчинов заявляє немає конфліктів.....Хочеться запитати: а голова на плечах у вас взагалі є "слуги народу", ну будь те ж врешті-решт хоч трохи об`єктивними....

 • 13moiseev | 30 листопада 2016, 13:56
  Коментувати коментар

  а почему слово не дали представителю УПЦ, ведь она(на данный момент) самая большая конфессия? А , ну дак она партию войны не поддерживает, что это я в самом деле.. Заголовок привлек, а тут просто круглый стол, тоже мне, спекулянты.

  • Леонтій | 30 листопада 2016, 14:59
   Коментувати коментар

   А откуда эта инфа, что ему (представителю "УПЦ" МП), дескать, "слово не дали"?! А он его просил? И вообще: присутствовал ли на этом "экуменическом партсобрании"? А вот "партия войны" находится и заседает как раз там - в имперско-ордынской Москве, и особенно в её главной сатанинской конторе - в Кремле. Где и помещается основной рабочий кабинет нынешнего "предтечи Антихриста". И один из её важнейших "парткомов" - именно в Чистом переулке. Там, где благоденствует известный табачно-водочный "король", а по совместительству - его, "предтечи Антихриста", лжепророк!!! А в Киеве (и ещё кое-где в Украине) действуют её, этой дьявольской "партии войны", - прямые и косвенные - агенты и адвокаты, пиарщики и тролли. Короче говоря, вся совокупная коллаборантская "5-я колонна" - светская (мирская) и "канонически"-церковная. И вот целая шайка-лейка последних (пиарщиков и троллей) - в т. ч. на РИСУ!

 • Roman Kalinin | 29 листопада 2016, 19:03
  Коментувати коментар

  Пане Турчинов, Ви сліпі, чи просто вдаєте, що ніби нічого не бачите??? А те, що робиться в західній Україні, де в Тернопільській і Рівненській областях силою відбирають храми УПЦ із застосуванням адмін. апарату і силових структур, а потім кажуть, що община "добровільно" перейшла в КП, то саме це по Вашому - відсутність міжконфесійних конфліктів? Давайте бути відвертими - Ви брехун!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця