Порошенко: у 2020 році ще декілька Помісних Церков визнають ПЦУ, а РПЦ опиниться в ізоляції

15 грудня 2019, 13:27 | Релігія і політика | 2 |   | Код для блогу |  | 

Становлення Православної Церкви України - це подія, про яку покоління українців мріяли і молилися протягом століть.

Про це п’ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко сказав у неділю, 15 грудня 2019 року, під час промови після Літургії у Михайлівському Золотоверхому соборі з нагоди річниці об’єднавчого Собору Православної Церкви України. Порошенко зазначив, що об‘єднавчий собор трьох гілок українського православ’я, який відбувся рівно рік тому, і отримання Томосу про автокефалію стали головною подією його життя, передає Еспресо.TV з посиланням на прес-службу партії "ЄС".

"Коли рік тому ми почули цю звістку, то вся площа плакала від щастя. Запам’ятайте ці емоції. І під час собору в Софії, де я мав високу честь бути присутнім, мені здавалося, що там Пресвята Богородиця і Святий Дух разом з нами", - поділився спогадами Порошенко.

Він наголосив, що ПЦУ - лише на початку великого шляху. Перешкоди для становлення єдиної Православної Церкви в Україні чиняться і всередині держави, і зовні. Але цей спротив не зупинить процесу визнання ПЦУ світовим православ‘ям, який продовжиться у наступному році - переконаний п’ятий президент.

"Всередині країни є перешкоди. Влада не може забезпечити виконання ухваленого закону про те, що інші Церкви мають перейменуватись. Ті парафіяни, які добровільно переходять у ПЦУ, зазнають переслідувань і потребують нашого захисту. І за кордоном чинять спротив. Щойно оприлюднено, що колишній міністр оборони Греції робив вся для того, щоб Елладська Церква не визнала ПЦУ. І Кремль вважає це державним завданням – руйнувати нашу Церкву. Нічого в них не вийде", - наголосив Порошенко.

"Церкву ми сприймаємо як духовний фундамент державності України. Без нашої Церкви не може бути нашої держави. І в 2020-му році ще декілька церков визнають ПЦУ. І РПЦ, яка цьому перешкоджає, опиниться в ізоляції", - зазначив Порошенко.

При цьому політик подякував Вселенському Патріарху Варфоломею, українським єрархам і всім небайдужим українцям.

"Наша Українська Церква відбулася і буде міцніти. І держава наша відбулася - і буде міцніти", – переконаний Порошенко.

Своєю чергою Предстоятель Православної Церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що завдяки зусиллям та вірі п’ятого президента України рік тому стало можливим об`єднання українського православ`я та отримання Томосу про автокефалію.

"Ви зробили дуже багато. Ваші дипломатичні здібності, ваша віра і надія на Бога також зробили велике чудо. Тому що кожен з нас вніс ту лепту, яка стала загалом визначальною справою в життя на тільки української церкви, а й української держави. Тому ваше ім’я назавжди вписане в Томос як того, хто працював для того, щоб церква була об‘єднана і отримала Томос", - зазначив Митрополит Епіфаній.

Присутній у соборі єпископ Константинопольської Церкви, митрополит галльській Еммануїл у своїй промові також відзначив роль Порошенка у створенні єдиної помісної Православної Церкви України.

"Тут з нами високоповажний пан Петро Порошенко, котрий як ніхто інший доклав зусиль для створення Української Церкви. Але зробив він це не для того щоб зробити церкву для себе самого. Він допоміг задля того щоб існувала в Україні єдина Церква яка б не боялася служити в інтересах людей без зовнішнього втручання", - наголосив владика Еммануїл.


Відео о. Олега Гаха

Система Orphus
Рейтинг
0
1
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 17:56
  Коментувати коментар

  Між іншим, оця - нині заінспірована і започаткована керівництвом "Євросолідарності" - досить гучна і ледь не істерична (і, до того ж, за відомим "традиційним", одначе доволі примітивним сценарієм) - пропагандистська кампанія з приводу вбивства журналіста Павла Шеремета, що розгортається і ведеться, а особливо активно саме "порохоботами" (різного статусу і калібру), по суті, видає (чи не) все з головою. ---- Тобто: хто саме, скоріше за все, і були замовниками цього підступного тяжкого злочину і де їх - в першу чергу - і треба шукати...

  • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 18:09
   Коментувати коментар

   Ну а щодо доволі активної, конструктивної і послідовної ролі (участі) п'ятого президента в об'єднавчому процесі українського православ'я і отримання Томосу, то справді: її треба визнати і подякувати йому за це. Разом з тим: (в т. ч. і) його руками таким чином виконувалися відповідна суверенна воля і план-задум Божого Провидіння! :)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 23 лютого 2020, 15:52

  А от як радіє і щиросердно дякує Господеві сучасна українська християнська молодь: ------------- https://www.youtube.com/watch?v=0Dif_2W0sRc

 • velovs@ukr.net | 23 лютого 2020, 15:25

  А тут повний запис, зокрема, останнього щорічного музично-пісенного концерту сучасного польського, здебільшого, молодіжного християнства "Jednego serca Jednego ducha - 2919" (що вщент

 • velovs@ukr.net | 23 лютого 2020, 15:03

  А отут добре й переконливо видно, як сучасна польська християнська, здебільшого, молодь весело радіє і торжествує, відчуваючи і святкуючи єдність і братерство зі старозавітнім вибраним народом Божим:

 • barni | 23 лютого 2020, 14:00

  А хіба воно ("духовенство") хоч колись працювало з людьми (за одиничними винятками). Прийшов піп да храму, у визначений час, помахав кадилом, згріб гроші з таци і гайда в бар, або ж по

 • barni | 23 лютого 2020, 13:52

  Будь-який масовий релігійний захід спрамований, перш за все, на ПРОПОГАНДУ І АГІТАЦІЮ, дивіться, мовляв, як нас багато - ПРИЄДНУЙТЕСБ !?

Популярні статті місяця