УПЦ (МП) переходить на «чорний піар» проти УПЦ КП та української мови

30 грудня 2015, 12:53 | Релігія і політика | 4 |   | Код для блогу |  | 

1451398307_001.jpegНапередодні різдвяних свят на парафії УПЦ (МП) в організованому порядку завозять друковану продукцію для масової роздачі парафіянам і жителям довколишніх місць. Матеріали містять неправдиву або провокативну інформацію про українську мову, УПЦ Київського Патріархату та навіть саму УПЦ (МП), повідомляє "Релігія в Україні".

Листівки, а точніше, буклети надруковані без вихідних даних, під грифом такої собі "Ліги захисників Православ'я". Судячи з україномовного тексту, вони призначені для безкоштовної роздачі в храмах центральної та правобережної України, починаючи з Києва.

Схема розповсюдження агіток проста - вони надходять в єпархіальні центри або в центри благочинь, після чого розвозяться на парафії. Організованість розвезення друкованої продукції не залишає сумніву, що проект отримав благословення від перших осіб УПЦ (МП).

У першому буклеті, присвяченому конкуруючій юрисдикції - УПЦ Київського Патріархату, в жорсткій, образливій формі, характерної для стилістики глави прес-служби УПЦ (МП) Василя Анісімова та фейкового "Союзу православних журналістів", автори на 24 сторінках звинувачують Київський Патріархат в тому, що він є «християнством» «без Христа», «всі таїнства філаретівської« церкви» недійсні", а сам глава УПЦ КП веде "проповідь війни" і "бажає загибелі українців Донбасу".

У брошурі багаторазово стверджується, що "ніякої благодаті у розкольників немає", УПЦ КП називається "конфесією однієї людини - Філарета", там "відсутність благодаті Святого Духа і порожнеча в людських серцях".

Всупереч існуючій думці, що благодать не можна виміряти, автори листівки запевняють, що благодать можна визначити - шляхом правильного здійснення таїнств канонічним священиком, наявністю чудес, мощів, святої води і мироточивих ікон, яких, за відомостями авторів буклету, в УПЦ КП немає. Філарет називається "учителем брехні", а про представників УПЦ КП і УАПЦ говориться, що "сутність їх душі - це неприйняття, непримирення і смута".

Низка звинувачень накладає на авторів і розповсюджувачів листівок правову відповідальність. Так, стверджується, що "проповідь війни - ноу-хау Київського Патріархату", "Філарет хоче продовження цієї війни. Бажає загибелі українців Донбасу", тому що "там, на Сході, немає його пастви" (в УПЦ КП на Донбасі дві єпархії, піддаються репресіям з боку влади невизнаних республік - ред.).

Київському Патріархату протиставляється канонічна УПЦ (МП), яка "в 1990 році отримала незалежність і повну самостійність в управлінні" від Патріарха Алексія II. Більше того, стверджується, що УПЦ з того часу "не залежить від Московської Патріархії, яка разом з тим, не має жодних претензій на майно і матеріальні доходи УПЦ".

Насправді, як зазначає сайт, УПЦ (МП) не стоїть у ряду автокефальних чи автономних Церков, є структурною частиною РПЦ і залежна, як і будь-яка інша частина РПЦ, від статуту останньої. В останні роки Патріархом Кирилом робляться спроби ще більше звузити самостійність УПЦ (МП) (зокрема, про спроби втручання оточення Патріарха Кирила у внутрішні справи УПЦ (МП) заявляли самі єрархи цієї Церкви. Також на Соборі УПЦ (МП) 8 липня 2011 обговорювалося питання про вплив Патріарха РПЦ на прийняття рішень всередині УПЦ (МП), тоді ж Синод РПЦ "висловив надію" на зміну статуту УПЦ (МП) для посилення єдності з Московським Патріархатом, що призвело до посилення конфліктної ситуації в Синоді УПЦ і розширення конфлікту на весь єпископат УПЦ - ред.).

Оповідаючи про церковний розкол 1990-х років, листівка повністю опускає одну з найважливіших подій того часу - Помісний Собор УПЦ 1-3 листопада 1991 року, який висловився за надання автокефалії УПЦ і попросив Московського Патріарха про "дарування повної самостійності Української Православної Церкви", т .з. автокефалії. За це рішення голосував і владика Онуфрій, нинішній глава УПЦ (МП).

Наступний буклет, який культивується в УПЦ (МП), спрямований проти позиції "людей, які виступають за українську мову на богослужінні". У ньому стверджується, що "достатньо часто богослужбові тексти українською мовою звучать занадто різко і навіть непристойно".

Непристойністю "Ліга захисників Православ'я" вважає слова "драбина" (по-рос. "сходи"), "зродила" ("народила"), "галузки" ("гілка") та ін., які використовуються в одному з перекладів "Акафіста Пресвятій Богородиці" в українській діаспорі та в храмах УАПЦ. Про інші українські богослужбові переклади, у тому числі ті, які використовують сотні парафій УПЦ (МП), автори листівки не згадують.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Nik173Varuv | 30 грудня 2015, 15:51
  Коментувати коментар

  Як священнослужитель УПЦ мушу визнати посередність і непереконливість наведених у даних брошурах матеріалів.Наврядчи їх автори мають благословіння від Блаженнійшого Митрополита Онуфрія, інакше на 2-й сторінці стояв би відповідний гриф. Слова з цих видань про те що "сьогодні в нашій країні йде громадянська війна"( "Київський Патріархат", як він є: дійсні факти про недійсну Церкву", стор.17) по суті перекреслюють все що в них є адекватного і розумного. Хоча дещо корисне у них таки є : копії Грамоти Патріарха Алексія ІІ про надання УПЦ незалежності і самостиійностиі в управлінні та його ж листа до Міністра юстиції України ( там само, стор. 4-5). Саме ці документи я вилучаю з даних книг для розповсюдження серед вірних. Все інше- " ф топку!":-)

  • Nik173Varuv | 30 грудня 2015, 16:07
   Коментувати коментар

   P.S. Дані брошури один із прикладів того, як не варто писати, навіть керуючись при цьому благими намірами спростування антицерковної пропаганди. Цілковитий їх антипод- виважена і поміркована книга "Українська Православна Церква: міфи та істина".

 • Nik173Varuv | 30 грудня 2015, 15:48
  Коментувати коментар

  к священнослужитель УПЦ мушу визнати посередність і непереконливість наведених у даних брошурах матеріалів.Наврядчи їх автори мають благословіння від Блаженнійшого Митрополита Онфрія, інакше на 2-й сторінці стояв би відповідний гриф. Слова з цих видань про те що "сьогодні в нашій країні йде громадянська війна"( "Київський Патріархат", як він є: дійсні факти про недійсну Церкву", стор.17) по суті перекреслюють все що в них є адекватного розумного. Хоча дещо корисне у них є : копії Грамоти Патріарха Алексія ІІ про надання УПЦ незалежності і самостиійностиі в управлінні та його ж листа до Міністра юстиції України ( там само, стор. 4-5). Саме ці документи я вилучаю з даних книг для розповсюдження серед вірних. Все інше- " ф топку!":-)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 20 листопада 2019, 07:26

  Час покаже, наскільки керівництво та еклезіальна структура новоствореної ПЦУ, благополучно подолавши й владнавши всі свої і, насамперед, внутрішні труднощі і суперечності ("філаретівський

 • Paraeklezyarh | 19 листопада 2019, 21:23

  Думаю, ПЦУ потрібно перейматись не переходами громад РПЦ МП, а реформами в церкві. Щоб люди бачили суттєву різницю між РПЦ та ПЦУ. Поки що цього не видно. Різняться лиш проповіді священнослужителів )

 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 18:27

  "Разом з вами я молюсь..." --------- Японці - у своїй переважній більшості - синтоїсти та буддисти. Тобто переконані язичники, які свої молитви спрямовують власним "божествам".

 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 11:35

  Щось п. Турчинов, як пригадується, в період свого - за правління тодішнього (п'ятого) президента - перебування на посаді секретаря РНБО (2014-2019 рр.) поводив себе досить "тихенько" і

 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 08:58

  Р. S. До речі. Як відомо, післязавтра, 21 листопада, ті східні християни, які живуть за старим стилем, відзначатимуть свято Собору Архистратига Божого Михаїла, а от ті (західні і східні), які

Популярні статті місяця