Кардинал Гузар: Українські католики не скористалися сповна плодами ІІ Ватиканського Собору

1 червня 2012, 09:42 | Конференції, семінари, дослідження | 2 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifДо 50-річчя ІІ Ватиканського Собору у Львові в УКУ 31 травня розпочала роботу триденна міжнародна конференція. Участь у ній беруть близько сотні науковців та священнослужителів, які представляють різні конфесії. Упродовж цього часу вони мають намір обговорити різні аспекти діяльності цього Собору - історичний, екуменічний, еклезіологічний, богословський та його вплив на сьогодення.

о. ректор Борис ҐудзякРектор УКУ о. Борис Ґудзяк, відкриваючи роботу форуму, наголосив, що нинішня конференція ставить за мету перш за все допомогти краще зрозуміти ІІ Ватиканський Собор. Він нагадав, що Собор проходив у час глибоких суспільних змін, коли з’явилось телебачення, а подорож на літаку ставала доступною для пересічних людей. Однак тоді існувала й залізна завіса, яка розділяла два світи. І для греко-католиків, що жили в Україні діяльність та рішення Ватиканського Собор довший час залишалися практично невідомими.

«Історики Церкви підкреслюють, що Вселенський Собор залишив помітний вплив для багатьох поколінь у Церкві. В Україні ж тлумачення цього Собору, його усвідомлення, залишається досі особливо важливим. Адже чверть століття документи Собору, його дух були для України недоступними», — сказав ректор УКУ.

Про важливість ІІ Ватиканського Собору на відкритті міжнародної конференції розповіли Апостольський нунцій в Україні Томас Ґаліксон та єпископ Мукачівської єпархії ГКЦ Мілан (Шашік).

Глава римо-католиків України Митрополит Мечислав Мокшицький, говорячи про мету скликання ІІ Ватиканського Собору, підкреслив, що його отці мали бажання оновити Церкву та реорганізувати її так, щоби вона продемонструвала своє розуміння розвитку світу і приєдналася до цього процесу.

«Другий Ватиканський Собор, - сказав Митрополит Мокрицький, - не змінив навчання Церкви, але лише розвинув його».

архиєп. Галліксон, кардинал Гузар, архиєп. МокшицькийКардинал Любомир (Гузар) від імені Глави УГКЦ Святослава (Шевчука) привітав усіх присутніх. Як повідомив Блаженніший Любомир, йому не довелося бути учасником цього знаменитого церковного форуму, але він був свідком тих подій і бачив обставини, за якими Собор відбувався. Звертаючись до присутніх, екс-глава УГКЦ закликав учасників конференції присвяти якомога більше уваги осмисленню тих подій і прийняти їх усім серцем.

«За останні 50 років багато що змінилося у світі. Але, думаю, що ми ще не сповна перейнялися духом того блаженного Ватиканського Вселенського Собору. Треба, щоби ми духовно скористатись з плодів Святого Духа, який через Собор говорив святій Церкві. Хотів би висловити особисті побажання і побажання усіх нас, свідомих членів своєї Церкви – владик, духовенства, монашества, мирян, щоби ми цю Божу благодать, науку, яку Господь дав нам через Собор, щоби ми її сприйняли і нею справді скористались. Одним словом, хочемо не тільки дивитись в минуле, але хочемо жити у думати про майбутнє». – підкреслив Блаженніший Любомир.

Як раніше повідомляла РІСУ, міжнародну конференцію «Другий Ватиканський Собор: дари Духа – таїна Церкви – свідчення людини» організували Інститут екуменічних студій УКУ (Львів), Інститут релігії і суспільства УКУ (Львів) та Інститут Святого Климента Папи УКУ (Рим).

Участь у релігійному форумі беруть відомі українські і зарубіжні науковці, представники духовенства, зокрема, безпосередній свідок ІІ Ватиканського Собору, найстаріший єпископ УГКЦ Андрій (Сапеляк), секретар Конгрегації Східних Церков, є архиєпископ Циріл (Васіль), ТІ; єпископ УПЦ (МП) Філарет (Кучеров); апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Великобританії Гліб (Лончина); о. Петро Ґаладза, Інститут східнохристиянських студій ім. Митрополита Андрея Шептицького (Оттава); архимандрит Кирило (Говорун), Загальноцерковна аспірантура і докторантура імені свв. рівноапост. Кирила і Мефодія (Москва); о. Юрій Аввакумов, кафедра історичного богослов’я Університету Нотр-Дам (США); Мирослав Чех, «Ґазета виборча» (Варшава); о. Іван Дацько, Інститут св. Климента Папи УКУ (Львів – Рим); Віктор Єленський, Українська асоціація релігійної свободи (Київ) та ін.

Світлини зі сайту УКУ

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • chernomorets | 1 червня 2012, 12:22
  Коментувати коментар

  Дивно що нема репортажу про кожен день - якби то було у Києві то огляд кожного дня був би на Релігії в Україні гарантовано. Із оцінками. )))

 • Диякон Олег | 1 червня 2012, 11:03
  Коментувати коментар

  Насправді цікава конференція. Дискусії справжні, питання і відповіді -- гострі. Автори прес-релізу, правда, забули згадати про доповідачів з львівського середовища.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • serge1717 | 28 січня 2020, 20:15

  Пора вже визначитись суддям, або скинути труси....

 • velovs@ukr.net | 28 січня 2020, 18:24

  Разом з тим: "Отче, прости їм, бо не відають, що чинять" (Лк.23:34). :)

 • velovs@ukr.net | 28 січня 2020, 18:12

  Ну действительно: оба эти неадеквата - один педераст-неонацист, а другой - тоже с серьёзными вывихами и вавками в голове будут здесь устанавливать и диктовать свои "правила" и

 • fedirtsiv | 28 січня 2020, 17:47

  Тут власне яскраво видно суть церковного фарисейського вчення - спекулювати на Христі та історії християнства, приватизувати Христа своєю конфесією (монополія на істину), поділяти та владарювати,

 • Михаил | 28 січня 2020, 14:29

  Единство может быть с христианами, с их священством, имеющим преемство в рукоположении от Святых Апостолов. Например с Армянской Церковью и другими дохалкидонскими апостольскими Церквами. А какое