Через рік-два Митрополита Андрея Шептицького оголосять блаженним, - єпископ Михаїл (Гринчишин)

25 червня 2012, 12:35 | УГКЦ | 10 |   | Код для блогу |  | 

Митрополит Андрей ШептицькийАндрей Шептицький – найвеличніша церковна постать в історії всієї української Церкви. Так вважає багаторічний колишний постулятор у беатифікаційному процесі Митрополита Андрея апостольський екзарх для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії єпископ Михаїл (Гринчишин).

«Яка б була наша Церква бідна без Шептицького! Він залишив надзвичайно велику спадщину», - сказав єпископ у інтерв’ю для Радіо Свобода.

Постаттю Митрополита Андрея владика Михаїл зацікавився у1944 році. У 1958-му він став постулятором у справі беатифікації Шептицького. За його словами, офіційне відкриття процесу відбулося у часи понтифікату Папи Івана ХХІІІ, який особисто був знайомий з Митрополитом Андреєм, і дуже схвально про нього відгукувався.

«Іван ХХІІІ сказав, що знав Андрея Шептицького, що це була велика людина, яку не розуміли свої і чужі. «Дав би Бог, щоб він скоро став святим», – сказав Папа і завершив фразою, що прославлення святих – це велике таїнство Боже. Після зустрічі з папою відбулось офіційне відкриття процесу беатифікації митрополита Андрея», - повідомив він.

Єпископ зазначив, що серед духовенства Католицької Церкви були також й такі особи, які намагалися зірвати процес беатифікації Митрополита.

«На початку процесу кардинал Вишинський із Польщі двічі домагався закриття. Але у 1959 році в Рим приїхав із власної ініціативи старший син львівського рабина Курт Левін, який свідчив про Митрополита, який переховував його й інших євреїв від нацистів у роки Другової світової війни. Курт Левін довів праведність життя Митрополита» - веде мову владику Михаїл.

«Папа Іван XXIII відновив процес беатифікації. Але через два роки кардинал Вишинський знову звернувся до Конгрегації – і процес Шептицького знову був завішений. Але у Рим у 1963 році повернувся з заслання кардинал Йосип Сліпий, який свідчив у справі Андрея Шептицького. І Папа поновив процес», — додав єпископ.

Єпископ Михаїл (Гринчишин) зауважив, що справа про визнання блаженним Митропорлита Андрея триває багато часу, але таке очікування тільки мобілізує.

«Ми й сьогодні до кінця не розуміємо, яку велику Людину подарував Господь українському народові і Церкві. Донині пізнаю митрополита», — наголосив він.

«Конгрегація у справі святих має розглянути випадок зцілення у США дівчинки. Українська родина молилася до Митрополита Андрея за оздоровлення дитини, яка народилася з фізичними вадами. Цей випадок вже зафіксований, лікарі дали свої висновки, що це надприроднє явище. Я сподіваюсь, що через рік-два митрополит буде проголошений блаженним», — сказав апостольський екзарх для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії єпископ Михаїл (Гринчишин).

Система Orphus
Рейтинг
0
0
10коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • pravdoshukach | 26 червня 2012, 19:03
  Коментувати коментар

  Андрей Шептицький - саме та людина, яка гідна бути канонізованою. Чого тільки варта його допомога євреям, активна церковна, громадська, екуменічна, меценатська та благодійна діяльність. Сподіваюсь, що процес беатифікації більше не буде затягуватись.

 • Вепр | 25 червня 2012, 15:49
  Коментувати коментар

  Тобто, я зрозумів так, що у вашій угкц святим може стати тільки той на кого покаже син равина, інакше нічо не вийде?)))

  • Taras Antoshevskyy | 25 червня 2012, 16:00
   Коментувати коментар

   Ні, просто в частини поляків, як і в РПЦ є інші підходи для "святості": святий не той, хто жертвував життя за інших людей, а той, хто будував якийсь там світ - російський, польський чи інший. Кардинал був великим антикомуністом, але ще більшим польським націоналістом. А тому Шептицький для нього був "зрадником".

  • deserving | 27 червня 2012, 21:54
   Коментувати коментар

   Нажаль все визначальне, що відбувається у світі, зокрема в політиці, економіці, релігії відбувається після узгодження з певними тіньовими колами в тому числі і сіоністськими та причетними до жидівських структур. Подобається це комусь чи ні, але вони фактично контролюють кожен сектор суспільного життя у практично будь-якій точці світу. Їхні фінансові і політичні можливости є домінуючими. Вся економіка, фінанси та політика України контролюється і очолюється жидами. УГКЦ не є винятком де є їхні прямі інтереси. Але чи є підставою, особисто для мене зрікатися належности до УГКЦ? Так само можна стверджувати про інтерес вищезгаданих кіл до православних конфесій. Вони цілком непомітно спряють негативними тенденціям, що дозволяє досягнути наперед визначеного результату. Вони домоглися того, що церква майже ніяким чином не здатна впливати на масову свідомість. Розум людей полонила порнографія, тілесні утіхи, алкоголізм та тотальна деградація. Вони напряму ніколи не диктували волю, але створюють певні опінії і моду на демократизм, лібервлізм, толерантність, щоб морально розкладати задля легкости керування процесами та масами. Пропаганда гомосексуалізму, легковажного способу життя та споживацька психологія - це їхній результат впиву. Проте вони ніколи не зречуться права сильного, бо вони прагнуть, щоб ми іще стали слабшими: розсвареними по мовному, конфесійному, теритріяльному, політичному та иньшими поділами. Україна втратила свою промисловість, а її економіка перетворилась на третьорядну, де неухильно скорочується населення. Ідентичність нашого народу не відновлена, а значить вони мають підстави втішатися своєю перевагою над гоями. Власне ми їм потрібні заради того, щоб обслуговувати їхні інтереси та задовольняти їхні потреби. Гадаю, що така благодатна земля як українська має великі пріорітети для них, на яких вони планують побудувати "Новий Єрусалим". Все вищесказанне є припущення відповідно до загальновідомих фактів, які мене особливо спонукають до глибоких роздумів. Попри все, я особисто не зрікаюся віри і заповідей Господа нашого Ісуса Христа і є ненависником жидів, бо так має статися, як це нам було звіщене у книзі одкровення. Ми маємо знести страждання, що зазнав Ісус Хрисос на Голгофі.І буде звір, число якого є 666, що є символом глобальної інформаційної системи, бо саме число є атрибутом файла, який є ознакою прав доступа до файла(ів), себто масиву данних у яких на кожного зберігатиметься дос*є хто прийме печатку звіра. Ось тут описується про атрибут файла(число звіра): http://ktonanovenkogo.ru/vokrug-da-okolo/optimalnye-prava-dostupa-dlya-fajlov-i-papok-vashego-sajta.html Отже думайте брати і сестри у Христі, час бо близкий і незабувамо любити і прощати один одного. Слава Ісусу Христу!

 • нанашко | 25 червня 2012, 13:08
  Коментувати коментар

  А що, Католицька Церква є виключно польською церквою? В чому причина такої ненависті польської єрархії до кир Андрея? Може тому, що вона не дуже добре показала себе під час ІІ Світової війни? Деяких поляків проголосили блаженними чи не рік після смерті.

  • Marko | 25 червня 2012, 14:19
   Коментувати коментар

   Цей прикрий для українців-католиків факт тільки унаочнює, як важко приходиться "любов ближнього" - не тільки для нас смертних простих людей, але й навіть для кардиналів героїв своєї власної польської Церкви. Важливо в цьому всьому не датися спокусити, мовляв "це тільки вони такі..." Все-таки і тим більше можемо і маємо пишатися Шептицьким.

  • Тарасій | 28 червня 2012, 11:55
   Коментувати коментар

   А.Шептицький для тодішньої польської більшості був зрадником віри і нації. Вони всіляко йому перешкоджали у весь час його правління.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця