Папа закликав Європу покращити життя людей на сході, щоб зупинити міграцію

7 травня 2019, 11:47 | Світові | 0 |   | Код для блогу |  | 

Папа Франциск, перебуваючи у Болгарії, звернув увагу на проблеми матеріальної нерівності, низької народжуваності та еміграції, які призвели до скорочення населення у багатьох країнах Східної Європи включно з Україною, повідомляє «Голос Америки».

Папа_в_Болгарії.jpg

Глава Католицької Церкви, який перебуває на Балканах, у неділю в Болгарії закликав політиків та уряди створити умови, в яких молодь не відчувала б потреби залишати рідні країни у пошуках кращого життя.

За даними ООН, населення Болгарії зменшується найшвидшими темпами у світі.

Папа також закликав болгар “відкрити серця” до іммігрантів, “які стукають вам у двері”.

Болгарія, переважно православна країна, де католики становлять лише 1%, залишається найбіднішою державою Європейського Союзу, куди вона вступила 2007 року.

Вступ до ЄС і певне підвищення рівня життя не зупинило масову еміграцію: понад 2 мільйони болгарських громадян виїхали на Захід з часу падіння комуністичної влади в тій країні, де населення зараз сягає лише 7 мільйонів.

“Болгарія, як і багато інших країн Європи, вимушена давати раду тому, що може бути названо лише як нова зима: демографічна зима, що опустилася крижаною завісою на велику частину Європи, внаслідок зменшення віри у майбутнє”, - цитує Reuters промову Папи в президентському палаці в Софії.

Папа Франциск закликав Болгарію “намагатися створити умови, які заохочували б молодь вкладати свою енергію і планувати майбутнє, особисте та свої родини, знаючи, що на батьківщині вони матимуть можливість жити гідно”.

Після Болгарії Папа Римський у понеділок відвідує сусідню Північну Македонію, де більшість населення також становлять православні християни, але звідки походить Мати Тереза.

Католицька церква 2016 року проголосила святою Матір Терезу - католицьку черницю, яка присвятила життя допомозі найзлиденнішим людям в Індії.

Мати Тереза народилася в албанській родині у місті Скоп’є 1910 року, коли ті землі були ще частиною Османської імперії.

Одним із завдань свого візиту до Болгарії та Північної Македонії Папа Римський назвав налагодження діалогу між Католицькою і Православною церквою, які розділилися 1054 року.

У неділю Папа Франциск зустрівся з Патріархом Болгарської Православної Церкви Неофітом, але болгарські священики відхилили пропозицію проведення спільних богослужінь чи молитов.

У Північній Македонії Папа намагатиметься не проводити офіційної зустрічі з главою місцевої православної церкви, що проголосила автокефалію 1967 року, але яку не визнають інші православні церкви.

У Північній Македонії, населення якої трохи перевищує два мільйони, переважають православні християни та мусульмани, і там нараховують лише 15 тисяч католиків.

Це перший візит Папи Римського в країну після нещодавньої зміни назви держави з метою залагодження історичної суперечки з сусідньою Грецією.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця