Зачепило за живе: В РПЦ заявили, що мають наукові докази “чудесності” Благодатного вогню

15 березня 2018, 10:07 | Світові | 7 |   | Код для блогу |  | 

Керівник експертної робочої групи з наукового опису чудесних знамень при Богословській комісії РПЦ академік Павло Флоренський заявив, що їх група має наукові підтвердження “чудесності” Благодатного вогню, повідомляє  “Правмір”.

Вогонь.jpg

Він розповів, що робоча група посилала в Єрусалим делегацію, в складі якої був фізик Андрій Волков. За словами Флоренського, Волков приніс прилади в храм Гробу Господнього і заміряв частоти електромагнітного випромінювання.

“Він встановив, що в момент загоряння вогню відбувається потужний низькочастотний електророзряд. Такий розряд міг бути в результаті блискавки або електрозварювання, а нічого цього там в той момент не було. Так що ми і науковим фактом підтвердили незвичайність, тобто чудесність цього явища”, – зазначив Павло Флоренський.

Нагадаємо, 12 березня священик Вірмено-Григоріанської Церкви Самуїл Агонян заявив журналістам про фальсифікації сходження Благодатного вогню в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі. Він розповів, що тричі бачив, як вогонь запалюють від масляної лампади присутні при обряді священнослужителі. Академік Флоренський заяву вірменського священика назвав «по суті єретичною».

“Дива ці відбуваються століттями. І всі ці століття є сумніви і спростовують. Шукають у Патріархів запальничку, з якою вони нібито сотні років входять до Кувуклії”, – заявив керівник експертної робочої групи РПЦ.

Академік вважає, що “коли є велика святиня, навколо неї неминуче бувають конфлікти”, тому Благодатний вогонь є “свідченням, вимогою і символом необхідності нашої єдності”.

Флоренський стверджує, що Благодатний вогонь спалахує “тільки в руках Єрусалимського православного Патріарха, при молитовній участі представників Вірменської та Коптської церков, старців з Лаври Сави Освяченого і так шокуючих нас арабських православних хлопчаків, які обходять Кувуклію, – шакріатів, що б’ють в бубни, танцюючих і викрикуючих слова молитви”.

За його словами, вогонь “не спалахував у 1923 році, коли Святішого Патріарха Тихона відсторонили від служіння”.

“Тільки якщо всі разом. Чудо сходження вогню пов’язане з усім світом. І з нами теж”, – сказав Павло Флоренський.

Нагадаємо, один з настоятелів Храму Гробу Господнього в Єрусалимі, який представляє Вірменську церкву Самуїл Агоян заявив, що "благодатний вогонь" запалюється від масляної лампади. Про це він сказав в інтерв'ю ізраїльському телебаченню.

У квітні  2011 роцку диякон Андрій Кураєв заявляв, що Благодатний вогонь “сходить від запальнички у кишені”.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
7коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • igorshevchuk | 17 березня 2018, 13:43
  Коментувати коментар

  Вашій любові корисно знати - задля спасіння - чому не вчули -- є в основі Церкви Христової догмат Святої Трійці? Отже, повторимо: - засвоєння догмату Святої Трійці здатне змінити і змінює розум людини на добре... в православї так є. Це мяко. Насправді -- докорінно змінює розум. Метою є чистота розуму і повсякчасне перебування його з Богом, не утворення земних мислеформ... В першу вірменську історію: Вогонь зійшов не в кувуклію, захоплену відхиленцями: з колони біля входу вирвавсь --- запалив свічки Патріарха православного! Радію вашому розуму: притьмом підкаже вам: блискавка спопелела б православних біля входу... Недооцінюємо науку Поля!

  • velovs@ukr.net | 18 березня 2018, 14:55
   Коментувати коментар

   "...засвоєння догмату Святої Трійці здатне змінити і змінює розум людини на добре... в православї так є." ------------ Дуже в цьому сумніваюся, що саме таке "засвоєння розумом догмату", мовляв, здатне якось "змінити розум людини на добре"... Разом з тим: тут - і саме задля осягнення повноти спасіння - набагато важливіше, аби суттєві, кардинальні зміни на краще відбулися якраз у СЕРЦІ людини. Одначе без благодатної дії (БЛАГОДАТІ) Святого Духа - в цьому - ніяк не обійтися. ------ Тобто під впливом цієї Господньої благодаті і відбуваються подібні зміни (процес): людина починає щиросердно КАЯТИСЯ й правдиво НАВЕРТАТИСЯ до люблячого й милостивого Бога-Творця. Іншими словами, здійснюється її справжнє духовне відродження - "народження згори" (Ін.3:3,7). А її серце, при цьому, поступово змінюється: наприклад, від твердокам'яного й закритого воно поступово стає більш м'яким, відкритим і прощаючим. --------- А от той головний християнський догмат (істину) про Божественну Трійцю - як, до речі, й інші правди віри - вона засвоює, усвідомлює і приймає, як кажуть, "по ходу п'єси". У перебігу своєї церковної (спільнотної, парафіяльної) катехізації, коли і має відбуватися й це євангельське оновлення її розуму...

 • igorshevchuk | 17 березня 2018, 13:42
  Коментувати коментар

  На «свідчення» вірменського священника проти Вселенського Патріарха, ніби він підробляє Благодатний Огонь: Ось "віяло" правд, аби кожен зміг на власному рівні "подивитись - як ніколи не дививсь": - досконалий чернець на практиці знає - ворог може подати в сприйняття все: лампадку, жінку й т. д. - священник - це ще не значить старець, з генієм духовності... самі знаєте й розумієте... - засвоєння догмату Святої Трійці здатне змінити і змінює розум людини на добре... в православї так є. - відпадіння Вірменської церкви в догматі... самі знаєте - до чого приводять викривлення (аберації) свідомості. - дайте отут ще й науковцю спасти розум і віру: вручну спрацьовані тріщини в колонах чи походженням потоку? (хай вчені назвуть точно). - бажаючі і в гуморі - вишліть відео, де підборіддя тримаєте в звичайному вогні 5, 10, можна 15 хвилин, допомагає це. - може ви запалите свічки не лише в Храмі , але й на похованнях, як це - на похованнях великих мучеників чи святих? - патріархи не в змозі це робити ні фізично , ані особливим духом: вони торкаються політики... не будемо їх травмувати... бо те що я змушую вас відчути... ви не дурні. - люблю вірменів - схожі на мене: біжать-біжать, тільки не знають головного: а куди біжать?! Христос закликав: «Чому самі не судите - що справедливо?» Казав: «Сатана хотів пересіяти вас як пшеницю, Петре, та Я молився за тебе…» Поет Ігор Степанович Шевчук, Київ.

 • Publisher71 | 15 березня 2018, 18:56
  Коментувати коментар

  ГТа навіть в самій РПЦ відомий літургіст проф. Успенський ще в 40-х рр. 20 ст. розвінчав міф про надприроднє походження т.зв. благодатного вогню? В мережі повно місць із цією доповіддю. Чому говоримо про благодатний вогонь? Бо в Церкві все є благодатне.

 • igorshevchuk | 15 березня 2018, 18:42
  Коментувати коментар

  Догмати Христової Церкви не належать площині науки: наука може лише підтверджувати досвід колективної церковної свідомості. Якби по-злодюжному поставили телекамери - нічого не побачили б … Благодатний не зійшов би, на зразок - як коли не допустили арабських крикунів-хлопців… Таїна не терпить людини невідповідного чину… та й ви не потерпіли б - в святості Люблячої таїни, ви ж людина… (Поет Ігор Степанович Шевчук, НСПУ, в вірі не можна жити під псевдо!…)

  • velovs@ukr.net | 15 березня 2018, 19:10
   Коментувати коментар

   Про "благодатний вогонь" та його "надприродне походження і сходження" - такого "догмату" у Христової Церкви НЕМАЄ! ---- Шановний поет, як виглядає, немає жодного "понятія", що це за штука - церковні догмати! Але все одно: куди кінь з копитом, туди і рак з клешнею...

 • bim | 15 березня 2018, 15:20
  Коментувати коментар

  Дуже дивно,що сходження вогню перетворили в якесь таїнство чи догму.Де наукові докази,це все слова.Якщо це чудо, то в теперішнім часі техніки просто доказати, або недурити себе та людей.Моя думка,в середині кууклії, притворі і самім гробі поставити відео камери з чотирьох ракурсів і в прямому ефірі показати, і тоді буде видно як підчас молтиви самі свічки запалються і чи це чудо чині.Світ побачить і припиняться всі дискусії і спори.Але комусь це вигідо тримати людей за баранів.Амінь.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

 • Halo | 2 червня 2020, 16:45

  Нема харізми, поганенько вкид вийшов.

Популярні статті місяця