Варфоломей І о Голодоморе: «Мы помним варварство, которое Сталин совершил против духовных чад Константинопольской Церкви-Матери»

27 ноября 2017, 09:56 | Национально религиозные вопросы | 4 |   | Код для блога |  | 

25 ноября в память о Голодоморе в Украине Патриарх Варфоломей I в воскресной проповеди и в специальном послании   вспомнил о злодеянии, угрожающем украинскому народу организованным голодом на протяжении первой половины ХХ века.

«Мы помним демонически вдохновленное варварство, которое Сталин продемонстрировал против духовных чад Константинопольской Церкви-Матери. Мы скорбим о загубленных. Мы скорбим с теми, кто остался жив. Мы горюем за всех матерей, отцов и детей и от всей души молимся Воскресшему Господу за их вечный покой. Пусть наш Господь поселит их души среди праведников, сидящих вокруг стола Его вечной трапезы, о чем молимся и за нас, чтобы и мы ее сподобились. Мы уважаем их память и их борьбу», – отметил в проповеди Патриарх Варфоломей.

Патриарх Константинопольский подчеркнул, что нет ни единого оправдания для бессмысленного и жестокого убийства миллионов.

«Как православные христиане, мы должным образом отмечаем 84-летие с момента этого злодеяния. К сожалению, мы не можем изменять события прошлого. Но мы можем глубоко их изучать и проанализировать, чтобы сделать все возможное, чтобы в нашем современном мире предотвратить повторение таких зверств в будущем. Наша память об этой трагедии объединяет всех нас в нашей борьбе с фундаментализмом, ненавистью, угнетением и насилием. Это также повышает чувствительность к современным формам угнетения, несправедливости и экстремизма. Давайте научимся с прошлого, и пусть боль и яркая память о смерти произведут в каждом из нас желание пытаться искоренить противоречивые и ненавистнические идеологии, будь то политически или религиозно мотивированные. Мы всегда должны работать как катализатор положительных преобразований и единства в нашем проблемном мире», – говорилось в речи Патриарха.

По этому случаю Патриарх выразил «сочувствие Константинопольской Матери Церкви уважаемой власти Украины, а также сердечные молитвы за вечный покой душ всех жертв Голодомора».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • nykodym | 27 ноября 2017, 10:45
  Комментировать комментарий

  Важливо було б подати всю проповідь патріарха!

  • velovs@ukr.net | 27 ноября 2017, 12:09
   Комментировать комментарий

   Й справді: було би дуже цікавим і важливим ознайомитися з повним текстом цієї проповіді патріарха. Тим більше, що ота його "дипломатична" фраза про жертви Голодомору в Україні 1932-33 рр. як "духовних чад Константинопольської Церкви-Матері", як видається, дещо свідчить і доводить. Й, зокрема, те, що ця суперечка (дискусія і полеміка) поміж Фанаром і МП щодо України як, мовляв, їхню (ексклюзивну) "канонічну територію", ще далеко не завершена! Й це - пори те, що останнім часом, як повідомляють медіа, Москва докладає різних і неабияких кроків і зусиль, аби будь-що "ублажити" верхи Вселенської патріархії і самого патріарха Варфоломія зокрема. А тим часом "під шумок" вона наразі активно скуповує різноманітну православну власність Фанару на теренах Туреччини. Тобто саме на тих землях, які посідать дуже важливе місце (стратегічне й тактичне) у давніх - експансіоністсько-"сакральних" зазіханнях Московії-Росії у південному (від Москви і Петербурга) напрямі: починаючи від Києва та Херсонеса Таврійського і (через Константинополь і Антіохію) далі. Та аж "на гори Ізраїлеві" (Єз.39:2) - Єрусалим... Водночас, якщо повернутись якраз до конфесійно-юрисдикційної ситуації в Україні, то, схоже, що деякий "люфт" стосовно намірів певних кіл в Україні (церковних і світських) домогтися від Царгороду надання автокефалії українському православ'ю, все ще залишається... Одначе: поживемо - побачимо...

 • velovs@ukr.net | 27 ноября 2017, 10:41
  Комментировать комментарий

  На жаль, Його Всесвятість Патріарх Варфоломій І ніяк не згадав про нинішні - трагічні й криваві події в Україні. Тобто обійшов мовчанкою тяжкі й руйнівні наслідки агресивно-злочинних дій теперішніх прямих правонаступників і спадкоємців тих войовничо-богоборчих убивць "від країв півночі" (Єз.38:2) - організаторів геноциду-Голодомору 1932-1933 рр. А от першовитоки й першоджерела всіх тих страшних і жахливих лихоліть і катастроф, котрі довелося пережити Україні та її людності, зокрема, в останні 4 століття, а особливо в першій половині ХХ ст., лежать, насамперед, в ДУХОВНО-МЕНТАЛЬНІЙ площині. Себто, коли у першій половині ХVІ ст. на українсько-білоруських теренах спалахнув гострий міжконфесійно-суспільний конфлікт "Русь нищить Русь", то тоді - майже "автоматом" - погляди великої кількості православних (у т. ч. в середовищі козаків, селян і міщан) вірян звернулися в бік "одновірного" та ледь не "однокровного" Московського царства... Ну а його правлячі кола, зі свого боку, не переминули активно скористати з такої от ситуації задля ефективної реалізації своїх імперсько-експансіоністських зазіхань. У т. ч. під підступним гаслом "собирания земель русских и православных" (своєрідного попередника теперішньої їх ідеології "русского мира")... Ну а вельми негативні й спустошливо-деструктивні висліди всіх тих (і подальших) - по суті, легковажних, короткозорих і безвідповідальних - звернень та сподівань і ілюзій про "захист" і "допомогу" з боку цих московсько-шовіністських "братьев" доводиться важко розгрібати аж дотепер!!!

  • velovs@ukr.net | 27 ноября 2017, 10:44
   Комментировать комментарий

   Р. S. ПОМИЛКА. Біблійне посилання в моєму попередньому пості слід правильно читати так: (Єз.39:2).

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние новости

Последние комментарии

 • velovs@ukr.net | 19 мая 2019, 13:40

  П. Ігоре Затятий, у Вас, м'яко кажучи, багата фантазія. НІЧОГО ПОДІБНОГО у цьому виступі я НЕ ПОБАЧИВ і НЕ ПОЧУВ. А лише - у досить специфічний формі і особливостях цього сценічного жанру - сущу

 • Ігор Затятий | 19 мая 2019, 12:46

  Моралісте ВЕЛОВСЕ - ось як ваш президент називає Україну шлюхою https://www.youtube.com/watch?v=YCpeU6_2gAw

 • velovs@ukr.net | 18 мая 2019, 21:36

  Р. S. И действительно: встряёшь и втягиваешься в разные дискуссии-полемики с подобными типажами, то (поневоле) и сам становишься похожим на них... Господи, прости и помилуй... :)

 • velovs@ukr.net | 18 мая 2019, 21:32

  Ну и Михаил также вот: никак не угомонится, если - в очередной раз - не прополощет грязное бельё и не пережуёт всяческие слухи-сплетни и не даст всем свои "компетентные оценки"! Одно слово:

 • velovs@ukr.net | 18 мая 2019, 21:21

  А от якщо б у нас в Україні за подібну ДІФАМАЦІЮ - реально й достеменно, завжди і невідворотньо - притягували до судової відповідальності і дійсно карали, то тоді всі б ці запекло-злобні, в т. ч.

Популярные статьи месяца