Сколько может это продолжаться? Режим против гуманитарной помощи Запада

15 марта 2013, 15:30 | Колонка Олега Гавриша | 0 |   | Код для блога |  | 

Олег ГАВРИШ

Похоже, наше государство в очередной раз отличилось нарушением прав верующих и притеснением христиан. В этот раз, мешая им благотворить.

Напомню, что в Украине действует Комиссия по вопросам гуманитарной помощи при Кабинете министров. Она занимается тем, что регулирует ввоз гуманитарной продукции, в том числе и от зарубежных христианских миссий (в основном протестантских и католических).

Миссии эти, как правило, ввозят в Украину гуманитарную помощь для детей в детдомах, для малоимущих и стариков, а также христианскую литературу, которую распространяют бесплатно. Например, книги о том, как с помощью христианства побороть страсть к алкоголю или наркотикам.

С приходом в Кабмин Натальи Королевской деятельность этой комиссии фактически парализована. Весь старый состав комиссии уволен, новые люди настроены на одно – максимально сократить приток гуманитарной помощи из-за рубежа. Неофициально уволенные бывшие члены комиссии говорят, что их выгнали «за активную деятельность», то есть за то, что они просто выполняли свою работу. Новая установка Комиссии – максимально саботировать приход гуманитарной помощи с ненавистного части нынешней власти Евросоюза.

Например, одна из австрийских организаций еще в декабре отправила несколько фур рождественских подарков в Украину, но фуры задержали на границе и там они простояли около месяца. Посольство Австрии долгое время безуспешно пыталось решить эту проблему с премьер-министром Николаем Азаровым.

Проблемы появились и у МО «Свет на Востоке» (Licht im Osten), у которой в Германии лежат около 20 тыс отпечатанных христианских книг, которые они хотели ввезти в Украину и подарить в украинские библиотеки (письмо миссии на имя Президента Виктора Януковича прилагается ниже).

К чему я все это пишу. Прежде всего к тому, что верующим пора уже понять наконец-то, с кем они имеют дело. С какой именно властью. Естественно, что путь бунта – это не наш путь. Но у нас есть мощный инструмент – молитва. Думаю, настало время, когда всем христианам стоит молиться о том, чтобы Господь смиловался над нами и послал нам лучшую власть. По крайней мере такую, которая не будет останавливать приход в Украину гуманитарной помощи и христианской литературы.

***

Президенту України

Віктору Януковичу

Шановний пане Президент!

Українське місіонерське товариство «Світло на Сході», м. Київ, вул. Хорольська, 30, код 14300272, звертається до Вас із проханням посприяти якнайскорішому відновленню роботи Комісії з питань гуманітарної допомоги при КМУ, яка не діє з грудня 2012 року.

Звертаємось саме до Вас, тому що всі наші попередні звернення на адресу вищезгаданої Комісії були марними. Впродовж трьох місяців ми навіть не можемо отримати відповіді на запитання, коли відбудеться чергове засідання Комісії, і це притому, що за регламентом засідання мають відбуватися 2 рази на місяць.

УМТ «Світло на Сході» зареєстроване в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги (номер реєстрації 00420ЄР від 15.06.2000 р.), займається благодійною діяльністю починаючи з 1991 року. Близько 40 організацій (товариства інвалідів, товариства багатодітних сімей, товариства Червоного хреста, дитячі інтернати, притулки тощо) є отримувачами допомоги, яку ми регулярно (в середньому 8–10 разів на рік) доставляли в Україну з Німеччини.

Нам коштувало неймовірних зусиль налагодити взаємовідносини з нашими закордонними партнерами, які погодилися на власні кошти, витрачаючи свій власний час, збирати допомогу для людей в Україні – людей, які дійсно опинилися в скрутному становищі й мають велику потребу в духовній і матеріальній допомозі та підтримці.

П’ятнадцять років кропіткої праці, спрямованої на встановлення й зміцнення партнерських стосунків із зарубіжними донорами гуманітарної допомоги, взаємовідносини з якими завжди будувалися на принципах законності, абсолютної прозорості та чіткого планування, опинилися під загрозою.

Ситуація, що склалася, є загрозливою не лише для репутації нашої організації, але й шкідливою для іміджу України як європейської держави.

Маючи дружні стосунки з багатьма отримувачами гуманітарної допомоги в Україні, хочу Вас запевнити, пане Президенте, що з подібними труднощами зараз зіткнулися не лише ми, а й десятки інших організацій. І сотні донорів з Європи та США також перебувають у стані нервового очікування.

Ми завжди діяли в межах Закону України про гуманітарну допомогу. Посилаючись на цей Закон, ми будували договірні стосунки з партнерами та проводили розподілення допомоги в Україні. Зараз ми стали заручниками ситуації, коли Закон, який регламентує нашу діяльність, не працює.

Нам незрозуміло, кому вигідно залишати це питання невирішеним, аби в такий спосіб створити напруженість там, де її дотепер не було.

Черговий вантаж, зібраний для України, на який три місяці тому було подано до відповідної Комісії весь необхідній пакет документів, ще й дотепер перебуває на складі донора в Німеччині. І ми не можемо надати нашим партнерам адекватної та зрозумілої відповіді, чому ми досі його не забрали й коли плануємо це зробити, тому що на всі наші запити до Комісії стосовно хоча б приблизної дати її наступного засідання (це буде за тиждень, місяць, півроку?) представники Комісії відповідають, що ніякої інформації з цього приводу надати не можуть.

На нашу думку, така ситуація неприпустима, оскільки ми звертаємось із офіційними запитами до державної установи, діяльність якої регламентується законами України й підпадає під контроль з боку вищих державних інстанцій, яким Комісія підпорядкована.

Шановний пане Президент, ми наполегливо просимо Вашого втручання задля урегулювання ситуації і наведення належного порядку в діяльності держаної установи – Комісії з питань гуманітарної допомоги при КМУ. Сподіваємось, що Вам, як Главі держави, керівництво Комісії не відмовиться надати відповіді на всі запитання, які Ви визнаєте за потрібне поставити.

            З повагою до Вас,

директор П. В. Давидюк

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0комментариев

Комментарии

добавить коментарий 

  Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

  Точка зрения

  • 17 мая 2019, 21:07 | Колонка Татьяны Деркач | 

   Последнее искушение Патриарха

   Борьба за власть – часть привычных негласных условий функционирования и, прямо скажем, выживания Церкви. Претензия на лидерство всегда означает готовность к борьбе за него. Другой вопрос, в каких рамках приличий это происходит.

  • 10 мая 2019, 19:38 | Колонка Екатерины Щоткиной | 

   ПЦУ или УПЦ КП — вот в чем вопрос

   Вопрос, который становится ребром перед частью епископата ПЦУ: они ПЦУ или все таки УПЦ КП. И этот выбор вовсе не такой очевидный, как может показаться извне.

  Последние комментарии

  • velovs@ukr.net | 19 мая 2019, 13:40

   П. Ігоре Затятий, у Вас, м'яко кажучи, багата фантазія. НІЧОГО ПОДІБНОГО у цьому виступі я НЕ ПОБАЧИВ і НЕ ПОЧУВ. А лише - у досить специфічний формі і особливостях цього сценічного жанру - сущу

  • Ігор Затятий | 19 мая 2019, 12:46

   Моралісте ВЕЛОВСЕ - ось як ваш президент називає Україну шлюхою https://www.youtube.com/watch?v=YCpeU6_2gAw

  • velovs@ukr.net | 18 мая 2019, 21:36

   Р. S. И действительно: встряёшь и втягиваешься в разные дискуссии-полемики с подобными типажами, то (поневоле) и сам становишься похожим на них... Господи, прости и помилуй... :)

  • velovs@ukr.net | 18 мая 2019, 21:32

   Ну и Михаил также вот: никак не угомонится, если - в очередной раз - не прополощет грязное бельё и не пережуёт всяческие слухи-сплетни и не даст всем свои "компетентные оценки"! Одно слово:

  • velovs@ukr.net | 18 мая 2019, 21:21

   А от якщо б у нас в Україні за подібну ДІФАМАЦІЮ - реально й достеменно, завжди і невідворотньо - притягували до судової відповідальності і дійсно карали, то тоді всі б ці запекло-злобні, в т. ч.

  Популярные статьи месяца