Сколько может это продолжаться? Режим против гуманитарной помощи Запада

15 марта 2013, 15:30 | Колонка Олега Гавриша | 0 |   | Код для блога |  | 

Олег ГАВРИШ

Похоже, наше государство в очередной раз отличилось нарушением прав верующих и притеснением христиан. В этот раз, мешая им благотворить.

Напомню, что в Украине действует Комиссия по вопросам гуманитарной помощи при Кабинете министров. Она занимается тем, что регулирует ввоз гуманитарной продукции, в том числе и от зарубежных христианских миссий (в основном протестантских и католических).

Миссии эти, как правило, ввозят в Украину гуманитарную помощь для детей в детдомах, для малоимущих и стариков, а также христианскую литературу, которую распространяют бесплатно. Например, книги о том, как с помощью христианства побороть страсть к алкоголю или наркотикам.

С приходом в Кабмин Натальи Королевской деятельность этой комиссии фактически парализована. Весь старый состав комиссии уволен, новые люди настроены на одно – максимально сократить приток гуманитарной помощи из-за рубежа. Неофициально уволенные бывшие члены комиссии говорят, что их выгнали «за активную деятельность», то есть за то, что они просто выполняли свою работу. Новая установка Комиссии – максимально саботировать приход гуманитарной помощи с ненавистного части нынешней власти Евросоюза.

Например, одна из австрийских организаций еще в декабре отправила несколько фур рождественских подарков в Украину, но фуры задержали на границе и там они простояли около месяца. Посольство Австрии долгое время безуспешно пыталось решить эту проблему с премьер-министром Николаем Азаровым.

Проблемы появились и у МО «Свет на Востоке» (Licht im Osten), у которой в Германии лежат около 20 тыс отпечатанных христианских книг, которые они хотели ввезти в Украину и подарить в украинские библиотеки (письмо миссии на имя Президента Виктора Януковича прилагается ниже).

К чему я все это пишу. Прежде всего к тому, что верующим пора уже понять наконец-то, с кем они имеют дело. С какой именно властью. Естественно, что путь бунта – это не наш путь. Но у нас есть мощный инструмент – молитва. Думаю, настало время, когда всем христианам стоит молиться о том, чтобы Господь смиловался над нами и послал нам лучшую власть. По крайней мере такую, которая не будет останавливать приход в Украину гуманитарной помощи и христианской литературы.

***

Президенту України

Віктору Януковичу

Шановний пане Президент!

Українське місіонерське товариство «Світло на Сході», м. Київ, вул. Хорольська, 30, код 14300272, звертається до Вас із проханням посприяти якнайскорішому відновленню роботи Комісії з питань гуманітарної допомоги при КМУ, яка не діє з грудня 2012 року.

Звертаємось саме до Вас, тому що всі наші попередні звернення на адресу вищезгаданої Комісії були марними. Впродовж трьох місяців ми навіть не можемо отримати відповіді на запитання, коли відбудеться чергове засідання Комісії, і це притому, що за регламентом засідання мають відбуватися 2 рази на місяць.

УМТ «Світло на Сході» зареєстроване в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги (номер реєстрації 00420ЄР від 15.06.2000 р.), займається благодійною діяльністю починаючи з 1991 року. Близько 40 організацій (товариства інвалідів, товариства багатодітних сімей, товариства Червоного хреста, дитячі інтернати, притулки тощо) є отримувачами допомоги, яку ми регулярно (в середньому 8–10 разів на рік) доставляли в Україну з Німеччини.

Нам коштувало неймовірних зусиль налагодити взаємовідносини з нашими закордонними партнерами, які погодилися на власні кошти, витрачаючи свій власний час, збирати допомогу для людей в Україні – людей, які дійсно опинилися в скрутному становищі й мають велику потребу в духовній і матеріальній допомозі та підтримці.

П’ятнадцять років кропіткої праці, спрямованої на встановлення й зміцнення партнерських стосунків із зарубіжними донорами гуманітарної допомоги, взаємовідносини з якими завжди будувалися на принципах законності, абсолютної прозорості та чіткого планування, опинилися під загрозою.

Ситуація, що склалася, є загрозливою не лише для репутації нашої організації, але й шкідливою для іміджу України як європейської держави.

Маючи дружні стосунки з багатьма отримувачами гуманітарної допомоги в Україні, хочу Вас запевнити, пане Президенте, що з подібними труднощами зараз зіткнулися не лише ми, а й десятки інших організацій. І сотні донорів з Європи та США також перебувають у стані нервового очікування.

Ми завжди діяли в межах Закону України про гуманітарну допомогу. Посилаючись на цей Закон, ми будували договірні стосунки з партнерами та проводили розподілення допомоги в Україні. Зараз ми стали заручниками ситуації, коли Закон, який регламентує нашу діяльність, не працює.

Нам незрозуміло, кому вигідно залишати це питання невирішеним, аби в такий спосіб створити напруженість там, де її дотепер не було.

Черговий вантаж, зібраний для України, на який три місяці тому було подано до відповідної Комісії весь необхідній пакет документів, ще й дотепер перебуває на складі донора в Німеччині. І ми не можемо надати нашим партнерам адекватної та зрозумілої відповіді, чому ми досі його не забрали й коли плануємо це зробити, тому що на всі наші запити до Комісії стосовно хоча б приблизної дати її наступного засідання (це буде за тиждень, місяць, півроку?) представники Комісії відповідають, що ніякої інформації з цього приводу надати не можуть.

На нашу думку, така ситуація неприпустима, оскільки ми звертаємось із офіційними запитами до державної установи, діяльність якої регламентується законами України й підпадає під контроль з боку вищих державних інстанцій, яким Комісія підпорядкована.

Шановний пане Президент, ми наполегливо просимо Вашого втручання задля урегулювання ситуації і наведення належного порядку в діяльності держаної установи – Комісії з питань гуманітарної допомоги при КМУ. Сподіваємось, що Вам, як Главі держави, керівництво Комісії не відмовиться надати відповіді на всі запитання, які Ви визнаєте за потрібне поставити.

            З повагою до Вас,

директор П. В. Давидюк

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0комментариев

Комментарии

добавить коментарий 

  Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

  Точка зрения

  • 13 декабря 2018, 09:10 | Колонка Екатерины Щоткиной | 

   За шаг к объединительному Собору: кто с чем пришел и что должны получить

   Позиции будущих участников объединительного Собора постепенно проясняются. Но интрига все еще держится, и на Соборе мы ожидаем не только побед, но и неожиданностей. Не помешало бы еще чудо — учитывая то, что в зале соберутся люди слишком разные, и в то же время слишком одинаковые, чтобы запросто отбросить второстепенное и договориться по сути.

  • 7 ноября 2018, 10:21 | Колонка Екатерины Щоткиной | 

   Политическое православие — проклятие или неизбежность?

   Те, кто говорит, что Томос для Украины — политический проект, абсолютно правы. Так же как правы те, кто считает автокефалию политической потребностью, которая, наконец, назрела и до которой дозрели. Но сказавши это «а», следует договорить и все остальные буквы по очереди.

  Последние комментарии

  • enzian | 25 марта 2019, 11:34

   Якщо ти пінгвін, то знай, що в Антарктиді практично постійно присутні люди - зокрема, українські дослідники. І є храм ПЦУ.

  • bitov | 25 марта 2019, 09:40

   пінгвінам!!!

  • barni | 24 марта 2019, 20:07

   Пане Михайле, було б добре щоб Ви навели конкретні факти де ж держава вмішується в справи церкви,що держава дає вказівки церкві як молитися, як хреститися, як хрестити,як вінчати і т.д. ТАКОГО НЕМАЄ

  • Zenia | 24 марта 2019, 12:14

   Сколько тебе заплатили ФСБ за это кукареканье по всему сайту, русский петух?)) Марш на свою парашу и сиди там тихо, быдло!

  • Zenia | 24 марта 2019, 11:39

   Твоё проплаченное тявканье здесь никому не интересно, наёмник.))

  Популярные статьи месяца