• Головна
  • Новини
  • Одесько-Кримський екзарх УГКЦ шкодує, що святий хрест зробили під Феодосією заручником конфлікту...

Одесько-Кримський екзарх УГКЦ шкодує, що святий хрест зробили під Феодосією заручником конфлікту

06.07.2011, 09:42
Одесько-Кримський екзарх УГКЦ шкодує, що святий хрест зробили під Феодосією заручником конфлікту - фото 1
Дотримуватися законів і поважати святий хрест Христовий закликав владика Василь (Івасюк), екзарх Одесько-Кримський Української Греко-Католицької Церкви, коментуючи демонтаж хреста 1 липня в Криму під Феодосією, що спричинило зіткнення міліції та козацтва.

Ivasyuk.gifДотримуватися законів і поважати святий хрест Христовий закликав владика Василь (Івасюк), екзарх Одесько-Кримський Української Греко-Католицької Церкви, коментуючи демонтаж хреста 1 липня в Криму під Феодосією, що спричинило зіткнення міліції та козацтва. Про це інформує портал храму святого апостола Андрія Первозванного Української Греко-Католицької Церкви (Одеса). 

«Будь-який офіційний захід з боку християн має бути погоджений з владою. Закони регулюють наше життя, допомагають досягти згоди в суспільстві. Козак ти, православний віруючий, чи держслужбовець – закон один для всіх. Не можна бути анархістом», – каже екзарх УГКЦ. 
  
«Козацтво не повинно сіяти анархію, – підкреслює владика Василь. – Потрібно поважати місцеві закони, шукати порозуміння з владою. Поклінний хрест потрібно встановлювати лише тоді, коли отримано відповідний дозвіл».
  
Єпископ переконаний, що всі повинні поважати владу, обрану народом. «Потрібно поважати діючі закони, – говорить владика Василь. – У випадку, якщо закон недосконалий, можна і треба дискутувати, але все одно намагатися не порушувати чинного законодавства, оскільки це нікому добра не приносить – страждають люди, влада, суспільство. " 
  
«Будь-яка дія має нести в суспільство мир, консолідацію. Не думаю, що мер Феодосії і влада тільки й думали, щоб побити козаків. Якщо було б узгодження з владою, такого б не сталося. " 
  
Але і представників влади владика Василь також закликає до обережності. «У Херсоні у нас теж було свого часу встановлено й освячено хрест, але влада рейдерськи захопила земельну ділянку та знесла святиню, – розповідає єпископ. – Замість того, щоб покликати нас і попросити самим перенести хрест, представники міської влади взяли і повалили його». 
  
За словами екзарха, людина, яка за це безпосередньо відповідала, протягом півроку померла. «Не можна демонтувати освячені хрести без благословення Церкви. Ті, хто роблять подібне, накликають на себе Божу кару. Влада в Херсоні вчинила тоді дуже безвідповідально», – стверджує владика Василь. 
  
За словами владики, поклонний хрест в Криму краще було б залишити на тому місці, де його вкопали. «Хай би він нагадував людям про християнство, вказував святу дорогу, по якій ми можемо йти до Христа. Мені сумно, що демонтували хрест», – каже єпископ. 
  
«Дуже шкода, що святий хрест Христовий зробили під Феодосією заручником конфлікту. Замість того, щоб перед ним молитися, влаштували побоїще, – нарікає екзарх. – Варто було б це передбачити наперед, порадитися, а не провокувати один одного. " 
  
«Закликаю всіх до мудрості, адже християнська любов довготерпелива, – говорить владика Василь. - Якщо хочемо мати благословення Боже – будемо поважати всіх. Анархії бути не повинно», - резюмував Одесько-Кримський екзарх. 

Як повідомлялося, зіткнення членів козацьких організацій і кримської міліції відбулося 1 липня неподалік Феодосії. Конфлікт виник при спробі козаків повторно встановити на в'їзді в місто поклонний хрест, який раніше був демонтований співробітниками спецпідрозділів «Беркут» і «Тигр» на підставі рішення Господарського суду Криму. 
  
За даними ЗМІ, в бійках постраждали не менше 10 козаків і стільки ж були затримані. 

Довідка: Владика Василь (Івасюк) очолює Одесько-Кримський екзархат Української Греко-Католицької Церкви. Канонічна територія екзарха поширюється на Одеську, Миколаївську, Херсонську, Кіровоградську області та автономну республіку Крим.