Одеські лютерани спекли рекордний для України штолен

Рекордний штолен - фото 1
Рекордний штолен
У неділю, 19 грудня, біля входу в одеську лютеранську кірху, у четверту неділю Адвенту, відбулося відкриття Різдвяного ярмарку. На ньому заплановані концерти, виставки, духовні зустрічі та багато цікавих заходів. А головна "родзинка" потрапила до книги рекордів.

Як зауважує власкор РІСУ, різдвяний ярмарок в Одесі лютерани організовували з року в рік, але в останні роки він не відбувався. І у тому числі через конфлікт в середині громади.

Олександр Гросс - фото 84333
Олександр Гросс

 

Після багаторічних судів та численних поневірянь розвиток лютеранства на теренах Півдня України відновлюється, зауважив на відкриті цього заходу пастор Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України Олександр Гросс.

На очах у сотень одеситів було розрізано величезний штолен — традиційна німецька різдвяна випічка, яка своєю формою та білим кольором повинна нагадувати загорнутого у пелюшки Христа-немовлятка.

Одеські лютерани спекли рекордний для України штолен - фото 84335

Штолен заважив 92 кг. І до нього було особливо шанобливе ставлення. Спеціально для нього виготовили «ковчег», його урочисто виносили до головної брами храму чотири молодика, зодягнуті у національні костюми.

Одеські лютерани спекли рекордний для України штолен - фото 84334

На виготовлення смаколику пішло 50 кг борошна, 20 кг горіхів, 30 кг сухофруктів, 6 літрів рому, 15 кг вершкового масла та 15 кг сиру.

Експерт Книги рекордів України Віталій Зорін зафіксував рекорд і грамоту про це він передав представникам організації «Німецька молодь в Одеській області». Дипломи вручила Надія Чистяк.

Винесення штолена з кірхи - фото 84336
Винесення штолена з кірхи

 

Штолен має виконати ще одну мету — більша його частина була розрізана на шматки і кожен з них проданий з благодійною метою. За словами Олександра Гросса, кошти, зароблені на продажі найбільшого в Україні штолену, підуть на виготовлення та встановлення меморіальної таблички першому садівникові Одеси – Гансу Герману.

«Ми мали дуже мало часу на підготовку, тому що спочатку проєкт готувався на наступний рік. На конкурсі міських проектів від комісії я почула, що це «найтепліший проєкт і він із душею» і попросили його зробити цього року. На момент старту було дуже складно: у нас взагалі не було партнерів, у тому числі фінансів, але ми впоралися», — розповіла Еліна Лях, керівник ГО «Німецька молодь в Одеському регіоні» та автор проєкту «Найбільший штолен в Україні».

Одеська кірха - фото 84337
Одеська кірха