На Житомирщині з ініціативи священика УПЦ МП місцеву церкву відрізають від комунікацій

19 березня, 09:45
Суспільство
На Житомирщині з ініціативи священика УПЦ МП місцеву церкву відрізають від комунікацій - фото 1
У селі Карвинівка Чуднівської громади віряни, які в січні 2024 року перейшли до ПЦУ, скаржаться, що з ініціативи їхнього колишнього священика Василя Коверчука, який залишився в УПЦ МП, місцеву церкву відрізають від комунікацій.

Про це Суспільному розповіли члени місцевої релігійної громади Православної Церкви України.

Керуюча справами Свято-Петро-Павлівського храму села Карвинівка Марія Ткачук у коментарі Суспільному сказала, що після їхнього переходу до ПЦУ колишній їхній священик Василь Коверчук забрав із вівтаря у храмі все церковне начиння, куплене на пожертви вірян. Також, за її словами, священик написав заяви на те, щоб храм та будівлю поруч із ним, де раніше жив він разом з родиною, відрізали від газо- та електропостачання.

"27 січня наша громада прийняла рішення перейти до ПЦУ, священик вирішив залишатися в Московському Патріархаті. Одразу після зборів і після того, як громада проголосувала за перехід до ПЦУ, то староста разом з нашим депутатом і поліцією їздили забирати у священика Василя ключ від церкви. Він його віддав. Коли наші священики з ПЦУ зайшли до церкви, то побачили, що у вівтарі немає церковного начиння. З самим Василем Коверчуком мови ніхто не мав — ні до зборів, ні після них — на всі дзвінки відповідає лише його дружина Марія", — розповіла Марія Ткачук.

За словами Марії, наприкінці минулого тижня бригада газівників за заявою Василя Коверчука приїхала до церкви відрізати підключення до газових мереж прибудови біля церкви, у якій священик раніше жив з родиною.

"Кілька років тому вони побудували собі будинок, але священик все ще лишався прописаним у будівлі біля церкви. Коли приїхали газівники, то ми думали, що вони лише перекриють доступ до газопостачання, як це було з нашою церквою. Але, поспілкувавшись з газівниками, ми з'ясували, що вони приїхали саме відрізати будівлю від мереж і, як виявляється, за заявою священика церква була відрізана від газопостачання ще близько року тому. Священик це зробив, не радячись з громадою. Бригада, яка приїхала, відрізала приміщення від мереж — вони не могли вчинити інакше, бо у них є заява від людини, яка рахувалася власником цього приміщення. Тоді ми вирішили перевірити і з'ясували, що на відрізання світла також є заява від священика на 18 березня. Бригада з Романівського РЕМу мала приїхати сьогодні, але ми попросили їх зачекати, щоб вирішити це питання. Бо в інакшому випадку нам би потім довелося платити дві тисячі за те, щоб нас знов підключили до електромережі. Адже це все на одному лічильнику — і церква, і приміщення біля церкви. Наш староста дуже переживає за цю ситуацію — він витратив свої кошти на поїздки у РЕМ до Романіва, щоб спробувати вирішити цю ситуацію. Я 14 березня говорила з матушкою Марією, бо треба було з'ясувати щодо їхніх розрахунків за газ і електрику. Я їй сказала, що треба поїхати переоформити на нас. Вона погодилася. Аж тут у п'ятницю (15 березня — ред.) приїхали газівники відрізати нас від мережі", — говорить Марія Ткачук.

Керуюча справами церкви розповіла, що, крім того, що священик забрав із храму все церковне начиння з вівтаря, з прибудови біля церкви родина повиривала газові конвектори.

"Коли вони забирали свої речі з будівлі біля церкви, то повиривали звідти газові конвектори — їх також купували за гроші, які жертвувала родині громада, бо ж священик, фактично, живе за пожертви, які дає громада. Але на те ми вже махнули рукою — хай забирають. Вони їх повиривали, отримали субсидію, яку мали там, і написали заяви на відрізання від мереж. А ще — лишили купи різного сміття після себе, при тому що там у нас паркова зона. Був дільничний, який сказав їм прибрати те сміття, але все так і лишилося неприбраним", — каже Марія Ткачук.

Начальниця пресцентру Житомирської філії ТОВ "Газорозподільних мереж України" Юлія Петришена пообіцяла розібратися із ситуацією навколо відрізання церкви у Карвинівці та прибудови біля церкви від мереж газопостачання і сказала, що зможе дати офіційний коментар з цього приводу 19 березня.

Додамо, жителі села Карвинівка Житомирського району вирішили всією релігійною громадою перейти до Православної Церкви України. Таке рішення ухвалили під час зборів громади 27 січня 2024 року. Священика місцевої церкви отця Василя також запрошували на збори, втім він не прийшов.