МЗС викликало Апостольського нунція через заяви Папи Римського про "білий прапор"

12 березня, 08:57
Україна і світ
МЗС викликало Апостольського нунція через заяви Папи Римського про "білий прапор" - фото 1
Міністерство закордонних справ 11 березня викликало Апостольського нунція в Україні Вісвальдаса Кульбокаса через останні суперечливі заяви Папи Римського Франциска про повномасштабну російсько-українську війну.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Під час виклику Кульбокасу повідомили, що "в Україні розчаровані" словами Папи щодо "білого прапора" та необхідності "проявити хоробрість і вести переговори" з Росією, заявили в МЗС.

Там додали, що такі заклики "легалізують право сильного і заохочують його до подальшого нехтування нормами міжнародного права".

Натомість у Києві очікують від глави Святого Престолу "сигнали у бік світової спільноти про необхідність негайного об’єднання сил для забезпечення перемоги добра над злом, а також апеляції до нападника, а не до жертви", йдеться в повідомленні.

Апостольському нунцію в Україні окремо нагадали про "формулу миру" й бажання Києва досягнути миру, який має бути справедливим і заснованим на принципах Статуту ООН.

Нагадаємо, у нещодавньому інтерв'ю швейцарській італомовній телерадіокомпанії RSI Папа Римський Франциск сказав, що «сильнішим буде той, хто матиме мужність білого прапора» і що «вести переговори — це сміливо». При цьому він закликав вести переговори, «поки усе не стало гірше».

Як РІСУ інформувала, Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас прокоментував слова Папи Римського Франциска про «білий прапор» і «переговори» між Україною та країною-агресором Росією в інтерв'ю італійській газеті La Repubblica.

"Українці знають свою історію, вони знають, що це відбувалося неодноразово, знають з історії, що ціна підкорення такій владі була набагато вищою — не тільки жертви, а й муки, зокрема масові, як під час Голодомору. І якщо так, постає питання: що принесе більше жертв — протистояння агресору чи укладення якоїсь угоди? І якою в такому разі має бути ця угода? Це не може бути капітуляція», — сказав Кульбокас.