Міністр МВС Естонії поїхав переконувати Пюхтицький монастир вийти з підпорядкування Москві

23 квітня, 09:55
Держава
Міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс у Пюхтицькому монастирі. (Фото: Sergei Stepanov/ERR) - фото 1
Міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс у Пюхтицькому монастирі. (Фото: Sergei Stepanov/ERR)
Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс поїхав у вівторок до монастиря в Куремяе, щоб переконати його керівництво у неприйнятності підпорядкування Московському Патріархату.

"Ми, звичайно, прояснимо позицію уряду щодо проблем, що стосуються прямого підпорядкування Пюхтицького монастиря, а також церков і парафій Російському Патріарху, а по суті - кремлівському режиму та пов'язаним з ними питанням безпеки", - сказав Ляенеметс радіоновостям ERR.

"Швидше за все також порушимо питання про те, чи може і яким чином сам монастир зробити якісь кроки, щоб припинити це підпорядкування", - додав він, висловивши впевненість у тому, що в монастирі серйозно поставляться до цього питання.

Ляенеметс зазначив, що держава має намір дати парафіям можливість самим ухвалити відповідне рішення.

"Ми зробимо все можливе, щоб у цьому питанні не було жодної ескалації, і на сьогодні ми висловили дві речі: по-перше, дуже чітко окреслили бачення уряду, що з погляду логіки безпеки неможливо підкорятися релігійному лідеру, який заявив, що естонська держава не повинна існувати. З іншого боку, ми намагатимемося дати їм можливість зробити все це відповідно до їхнього власного рішення, оскільки вони вважають за потрібне", - пояснив міністр.

"Держава також не збирається наказувати церквам і парафіям, яким має бути їхнє майбутнє, важливо, щоб ці рішення приймали вони самі, і я думаю, що такий добровільний шлях був би найбільш розумним, але, звичайно, він вимагає роз'яснень та переговорів", - сказав Ляєнеметс.

Водночас міністр внутрішніх справ зазначив, що якщо такі рішення не будуть ухвалені, то безпосередньо підпорядковані Російській Православній Церкві парафії можуть зіткнутися із примусовим припиненням діяльності за рішенням держави.

"Звичайно, ті, хто безпосередньо підпорядкований Патріарху Кирилу, тобто Москві, можуть зіткнутися з проблемою - але якщо вони самі не ухвалять будь-яких рішень і держава в якийсь момент змушена буде через суд клопотати про примусове припинення діяльності, то питання може ускладнитись, але рішення, безумовно, можна знайти і там", - сказав міністр внутрішніх справ.