Глави УЦХВЄ та УГКЦ домовилися про співпрацю у сфері душеопікунства

Глави УЦХВЄ та УГКЦ домовилися про співпрацю у сфері душеопікунства - фото 1
У Львові 29 серпня відбулася зустріч делегації УЦХВЄ на чолі зі старшим єпископом Анатолієм Козачком та представників УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом Шевчуком. Тема, навколо якої точилася розмова, – допомога людям з психологічною травмою та співпраця у сфері душеопікунства.

Як розповіли в УЦХВЄ, на початку зустрічі голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастьяна Карвацька ознайомила делегацію зі служіннями, що ведуться на базі греко-католицьких церковних інституцій. А також представила програму «Зцілення ран війни», яку УГКЦ розробила спеціально для свого духовенства.

Члени делегації УЦХВЄ, перший заступник старшого єпископа Віталій Яцюк, директори департаментів освіти Віктор Вознюк і душеопікунства Богдан Левицький, та їхні заступники Богдан Галюк й Іван Мудрий у відповідь поділилися досвідом душпастирського служіння п’ятидесятницьких церков.

«Програма «Зцілення ран війни» має три розділи: богослов’я, душпастирський супровід і психічне здоров’я. Богословська частина, на мій погляд, є найважливіша, бо зцілює Бог. Коли людина відповість для себе на богословські питання, потім вже можна застосовувати модель душпастирського супроводу», – зазначив Глава УГКЦ.

За його словами, власне, з протестантського середовища прийшов важливий принцип програми – бути поруч із людиною, яка потребує допомоги у найскладніший для неї час.

Анатолій Козачок повідомив, що фахівці УЦХВЄ працюють над комплексною програмою роботи з психологічною травмою. За його словами, є готові закордонні програми, однак вони не зовсім підходять до наших реалій, адже написані для професійних військових. Наша ж армія – це здебільшого вчорашні робітники та інженери, які сьогодні опинилися в окопах. Але травмовані війною будуть не тільки ветерани, а й внутрішньо переміщені особи, люди літнього віку, підлітки, загалом мільйони наших земляків.

«Після війни понад 35% населення потребуватиме поглибленої психотерапії. Щоб надати допомогу цим людям, в Україні треба підготувати більш як 70 тисяч кваліфікованих психологів та душеопікунів», – підкреслив Анатолій Миколайович.

Глави УЦХВЄ та УГКЦ домовилися про співпрацю у сфері душеопікунства - фото 120158

Він повідомив, що нині УЦХВЄ активно проводить семінари для служителів, які працюють з травмованими війною людьми. Адже дуже важливо знати як правильно поводитись із людиною у її горі, щоб ще більше не нашкодити. Однак і цього замало, переконаний Анатолій Козачок. Треба глибокий фундаментальний навчальний курс, який буде викладатись у духовних вишах. Досвід, напрацьований церквами УГКЦ, у написанні такого курсу буде дуже корисний.

У другій половині візиту глави Церков обговорили соціальну й духовну ситуацію в нашій державі.

Сторони домовились про співпрацю, яка продовжиться на рівні департаментів та комісії.