Blogs

Канд.філос.наук, стар.наук.співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України. Моя релігійно-світоглядна належність: брахман-релігієзнавець :) (прошу не сприймати в контексті східної термінології), апріорно не заангажований конфесійно, що враховує свій досвід, життєвий та професійний, та симпатизує тим "брахманам", чия діяльність сприяє націєдержавним інтересам українців. Моя професійна інтернет-домівка: http://narxivn.wordpress.com Цінуючи свій час, як і час інших людей, мушу уточнити дещо стосовно тутешнього спілкування в коментах: 1. пишу на РІСУ тоді, коли можу (на жаль, часу завжди менше, ніж хотілося б), і коли хочу або вважаю за потрібне; 2. спілкуюсь, як правило, з теми допису; демагогічні, маніпуляційні, некоректні та з переходом на особистості дискусії не підтримую; 3. представилась тут сама, і волію спілкуватися з реальними людьми, котрі також вказали свою освіту, де і ким працюють, адресу свого блогу тощо. Це не значить, що зовсім відмовляюсь від спілкування з ніками - я поважаю право дописувачів на анонімність. Однак з віртуалами, якщо десь колись і дискутую, то на рівних ;)
 • Про здоров'я фізичне і духовне: погляд релігієзнавця

  Приводом для цих роздумів послужила реакція багатьох українців, рясно представлена в соціальних мережах, на розповсюдження інформації про свої важкі хвороби публічних людей. А взагалі-то я давно як релігієзнавець вивчаю, зокрема, проблематику здоров'я — духовного і фізичного — у вченнях і практиці Церков, насамперед — християнських. Ну і — як людина, що, як і абсолютна більшість співвітчизників, стикається з хворобами — сама і в родині. Останнє також важливо для адекватного розуміння теми, бо ті щасливчики, котрі поки що не познайомились з важкими захворюваннями впритул, навряд чи здатні оцінити всі супутні аспекти...

  13 November 2019, 13:19 | 

 • Меджибіж як осередок релігієзнавчо-просвітницького та зеленого туризму

  Чому нас так приваблюють подібні місця? Релігієзнавча версія. Мрію поїхати туди з родиною.

  22 November 2018, 17:40 | 

 • Christian Churches Facing the Challenge of the multi-denominational society in Contemporary Ukraine

  30 December 2017, 10:17 | 

 • Пісня льоду і полум’я / Гра престолів: інструмент для «великого повернення»?

  Неформатна стаття :) з неформатної теми. Одне популярне фентезі та його серіальна екранізація підозріло схожі на спробу посприяти «великому поверненню» вічних істин та вічних цінностей, а отже – підпали нашому релігієзнавчому дослідженню, яке триває (наразі – сезон перший :) ). Після Толкіна, Люїса та Ролінг – Дж.Мартін та екранізатори його дітища творять для «покоління серіалів, яке (поки) не читає святих книг»?

  28 June 2016, 21:19 |