ЯКИМ ПОВИННО БУТИ ВІДНОШЕННЯ ХРИСТИЯН ДО ГЕЇВ?

14 June 2018, 17:36 | Blogs | fr. Petro Balog's Blog | 6 |   | Code for Blog |  | 

ХРИСТОС_ПАСТИР.jpg

Кожного року, як тільки активісти збираються проводити «парад ЛГБТ», йдуть цілі війни про той прайд-парад…

Суперечки мають широкий спектр, від наукових: «це норма», «це не відхилення» або «це психічне забурення», «це сексуальна перверсія», до простонародних: «вони мають право», «вони теж платять податки» або «нічого по вулицях збочення демонструвати», «хворі люди». »За» висловлюється інтелігенція, науковці, журналісти, політики, бізнесмени, віруючі та звичайні люди, «проти» – ті самі категорії населення...

Читаючи одних і других, пересічному громадянину, в тому теж християнину, який прагне з християнської точки зору оцінити таке явище, невідомо взагалі, до якого прийти висновку, яка думка виважена і правильна, де істина. Звичайно, що часто, якщо йдеться про організаторів і активістів ЛГБТ, а не рядових учасників, то йдеться, скоріше за все про гроші і різні ґранти. Проте, залишається питання про власне тих рядових учасників таких парадів, які себе декларують як особи з гомосексуальною орієнтацією.

Яке має бути відношення до таких осіб з боку християн? Якщо йдеться про практикування гомосексуальних вчинків, то тут Церква однозначно вчить, що це незгідне з природою і є гріхом. Натомість, Церква завжди відрізняє особу і її вчинки, грішника і гріх.

Кожна людина – Боже дитя. Кожну людину, згідно з Євангелієм, відкупив Ісус Христос. Геї вважають себе нормальними. Їх опоненти вважають їх ненормальними чи хворими. Також так вважає багато християн.

Але тим більше – якщо християни так вважають, повинні пам'ятати про слова Ісуса Христа: «Я прийшов не до здорових, але до хворих». Тому Христос з такої точки зору – Спаситель перш за все геїв.

Кожен має право проводити свої зібрання, головне, щоб це не суперечило закону, але також, щоб не ображало почуття, в тому теж релігійні, інших. Якщо інші вважають, що прайд – антизаконний, належить про це заявити до відповідних установ.

Важче з релігійними почуттями: як їх виміряти, як довести, що твоя образа - об'єктивна? Але – спробувати можна. Також у відповідних установах.

До речі, з педофілією вдалося впоратися на законодавчому рівні. Якийсь час тому це не було антизаконне. З'явилися такі, які почали вважати це ненормальним, подали докази, наукові, психологічні та соціологічні і добилися свого.

Всі повинні поважати інших людей, інші погляди. Також геїв. Інша справа – поважати чи не поважати чиїсь вчинки. Папа Франциск в минулому році висловився про геїв позитивно: «Хто я такий, щоб їх засуджувати?» Нічого нового не сказав, лише перефразував Катехизм Католицької Церкви. Той засуджує гріх, а не особу. А тому засудження гріха – це не гомофобія, це інша думка на дане питання. Засудження особи з приводу раси, релігії, особистого гріха чи інших особистих справ – це гомофобія.

Геї мають право у світській країні на вільне самовираження - згідно з законом. Віруючий має право на вільне сповідування своєї релігії. Одним з елементів християнської релігії є засудження гріха. Хто що вважає гріхом чи не гріхом - це інше питання. Християни мають право триматися свого вчення. Проповідник має право вільно про це проповідувати, в рамках релігійної свободи. Так як і парад – це справа публічна, проповідь також не може бути приватною.

Так як є безпосередня нетерпимість щодо парадів зі сторони деяких активістів, або посередня зі сторони коментаторів, так само є і нетерпимість щодо проповідників, що засуджують гомосексуальну практику: безпосередня зі сторони деяких країн у Європі, чи посередня зі сторони декого з суспільства. Якщо ми за рівні права, вони повинні бути рівні для всіх: якщо для тих з ЛГБТ, що вимагають зрівняння свого юридичного і суспільного статусу з усіма іншими, тоді і для тих, що проповідують про гріховність поведінки представників ЛГБТ. Це справедливо.

Насилля недопустиме – воно нехристиянське. Однак справедливість і толерантність повинна стосуватися всіх, в тому теж і відносно вільного сповідування своїх релігійних переконань. Які, повторюю, ніяк не повинні принижувати іншу особу, але мають право висловлюватися щодо поведінки і її впливу на мораль, в тому числі оточення.

 

 

 

Система Orphus
Rating
0
0
6comments count

comments

add comments 
 • В. Ясеневий | 30 September 2018, 20:12
  comment comment

  Дякувати Богу і слава Богу,- говорить учень проф.О.І.Осипова,- що я не вчився на безбожному ліберальному Заході, а був і залишаюся вірним учнем проф.Осипова. Його досі ще ніхто і ні в чому АРГУМЕНТОВАНО не спростував. ТАК ЩО УВАЖНО ПРОСЛУХАЙТЕ, по можливості, якнайбільше лекцій цього, воістину великого богослова 20-го і 21-го століття і. без жодного сумніву приймете його слова, як спасенну ІСТИНУ. Птрібна тільки - ВАША ЩИРИСТЬ...

 • velovs@ukr.net | 12 September 2018, 14:13
  comment comment

  "Всі повинні поважати інших людей, інші погляди. Також геїв." "Геї мають право у світській країні на вільне самовираження - згідно з законом." (!) "Якщо ІНШІ вважають, що прайд – антизаконний, належить про це заявити до відповідних установ." ------------------ Іншими словами, шановний о. Петро БАЛОГ, віце-директор Київського ін-ту релігійних наук ім. св. Томи Аквінського, ніяк не проти гей-парадів. По суті, він виступає за... повну СВОБОДУ в нашому суспільстві пропаганди цих огидних сексзбочень і навіть пропонує все це... ПОВАЖАТИ. І навіть вважає все таке... вповні ЗАКОННИМ... -------------- Як мовиться, приїхали...

 • В. Ясеневий | 18 June 2018, 11:28
  comment comment

  А лоббі ЛГТБ В ПРОВОДІ РКЦ Д О В Е Л И, тобто ЗАСВІДЧИЛИ, НЕЗАПЕРЕЧНІ ФАКТИ ТИСЯЧІ ЗНЕВАЖЕНИХ ПО ВСЬМУ СВІТІ ОТЦЯМИ - ПЕДОФІЛАМИ РКЦ, які роками замовчувалися КУРІЄЮ ВАТИКАНУ... А сьогодні про це знає уже весь світ. Цікаво, скільки мільйонів у.о. КУРІЯ заплатила-відшкодувала скривдженим, зневаженим і покаліченим душам, частіше, на жаль - невинних дітей. Що скажете на це шановний Фіремарк???

 • В. Ясеневий | 18 June 2018, 11:05
  comment comment

  Проф. Осипов-великий богослов,якого вже ніхто і ніколи( по його віку запізно) нічим не налякає. В цьому легко і просто може переконатися хто-небудь, увжно прослухавши ряд його лекцій на ютубі. Без жодного сумніву, професор добре матеріально забезпечений. Та й без академії у нього так багато запрошень на лекції і то нелише в Росії, але й далеко за її межами, що фізично не вистачає ні часу ні сил... А от Ви, шановний п.Фіремарк, попробуйте аргументовано і ПЕРЕКОНЛИВО спростувати викриття професорм ЛОЖНОГО ШЛЯХУ ДУХОВНОГО ЖИТТЯ католиків і протестантів, і безбожної нехристиянської позиції ПАПИ І КУРІЇ ВАТИКАНУ. І ще раз: в цьому будь-хто може переконатися прослухавши ряд лекцій цього Великого богослова. І ще: так як Він ВІДКРИТО І БЕЗСТРАШНО, через ЗМІ і у відкритих зустрічах з народом, доносить до вірних, на основі науки святих в т.ч. РПЦ, пророцтва про останні часи, антихриста (походженням з Росії, за св.Ігнатієм Брянчаніновим) і другий прихід Христа, то можна ствердити одне - так як Він, ніхто не вболіває за спасіння вірних.

 • В. Ясеневий | 14 June 2018, 20:05
  comment comment

  "Хто я такий, щоб їх засуджувати???" Але ж папа масон і сатаніст(так називає його проф. Осипов), мав би ДОВЕРШИТИ. ТОБТО ,СКАЗАТИ ДО КІНЦЯ, ЗГІДНО БОЖОГО СЛОВА... АЛЕ Ж ЇХ З А С У Д Ж У Є ГОСПОДЬ БОГ!!!Хіба ні, дорогі вірні і служителі наших Українських церков??? А папа і служителі(КОГО?) РКЦ І УГКЦ не лише замовчують проблему, але й відстороненими темами замилюють вірним очі. А коли сліпий сліпого веде, то куди вони дійдуть??? Очевидно і без жодного сумніву, як у ВАТИКАНІ так і в ПРОВОДІ РКЦ І УГКЦ В УКРАЇНІ є потужне лобі в числі єпископатиу не лише прихильників, але й АКТИВНИХ представників ЛГТБ...

  • firemark | 17 June 2018, 23:33
   comment comment

   А хто такий проф.Осипов? Раніше він був більш незалежним у своїх висловлюваннях, а зараз став ФСБешно-православною підстилкою, мабуть його налякали що витурять з духової академії. Тому просторікування Ясеневого щодо ЛГБТ-лоббі в РКЦ мають ту саму цінність, що Осипова.

Сan leave comments only to registered visitors Еnter