ПОМІСНИЙ СОБОР У САРДИЦІ ТА ЄПИСКОП РИМУ

14 May 2018, 14:59 | Blogs | fr. Petro Balog's Blog | 19 |   | Code for Blog |  | 

ПРАВИЛА_СВЯТЫХ_ПОМЕСНЫХ_СОБОРОВ.jpg

Сардикійський собор – помісний собор християнської церкви, що відбувся в Сардиці (сучасна Софія). У Сократа Схоластика й Созомена цей Собор датується 347 роком, проте у XIX столітті дослідники дійшли висновку, що Сардикійський собор відбувся 343 або 344 року.

Собор було скликано за спільним побажанням імператорів Константа й Констанція II на кордоні Східної та Західної Римських імперій. В роботі Собору взяли участь як західні (94 особи), так і східні (76 чоловік) єпископи, головував Осій Кордовський, друге місце на Соборі займав сардикський єпископ Протоген.

Собором було прийнято 20 правил, що увійшли в Православній церкві до загального зводу церковного права. Правила були одразу складені двома мовами: латиною та грецькою. Рішення собору було присвячено питанням церковного управління та деякі з правил стосувались порядку управління винятково у західних церквах. Низка правил собору (3-5) надають право у разі виникнення суперечок між єпископами звертатись до Папи Римського для їх розв'язання.

Ось ці Правила Сардикійського Собору, від 3 до 5, де мова про вирішення конфліктів між єпископами Римським Апостольським Престолом:

Правило 3

Необхідно і це приєднати, нехай ніхто з єпископів не переходить зі своєї области до іншої области, в якій є свої єпископи, хіба що тільки буде покликаний від братів, що знаходяться у ній, щоби не думали зачиняти двері любові. Подобає ж і це передбачити: якщо у якійсь області хтось з єпископів має справу з братом своїм та спів єпископом, то ніхто з них нехай не прикликає у посередники єпископів з іншої області. Якщо ж хтось із єпископів, у якійсь справі, виявиться осуджуваним, але надумає не неправу мати справу, а праведну, і якщо знову відновиться суд, то, якщо завгодно вам, любов’ю вшануємо пам’ять Петра апостола, і нехай напишеться від цих, що судили до Юлія, єпископа Римського, нехай відновиться, якщо потрібно, суд через найближчих до тієї области єпископів, і нехай призначить він розглядачів справи. Якщо ж звинувачуваний не зможе представити свою справу як таку, що вимагає повторного вивчення, то один раз присуджене нехай не порушується, але, що зроблено, те нехай буде твердим.

Правило 4

Якщо якийсь єпископ, судом сусідніх єпископів усунутий буде зі свого сану, і скаже, що він знову покладає на себе обов’язок виправдання, то не раніше поставляти іншого на його місце, хіба коли єпископ Римський, розглянувши справу, винесе своє визначення по ній.

Правило 5

Якщо буде на якогось єпископа донос, і навколишні єпископи, зібравшись, виключать його з його ступеня, а він, переносячи справу, звернеться до блаженнійшого єпископа Римської Церкви, а цей же захоче вислухати його, і визнає за справедливе відновити вивчення справи про нього, то слід і це визначити, нехай благоволить написати до сусідніх з тією областю єпископів, щоб вони ретельно і з подробицями, вникнули в усі обставини, і, з переконанням в істині, винести свій вирок у справі. Якщо ж хтось вимагатиме, щоб справа його знову вислухана була, і, на його прохання, заблагорозсудиться Римському єпископу від себе послати пресвітерів, то нехай це буде у владі цього єпископа, оскільки за краще і належне визнає і визначить, для судження разом із єпископами, послати своїх представників. Або ж якщо визнає достатнім попередній розгляд і вирішення справи про цього єпископа, то нехай вчинить так, як розважливим його розсудом буде визнано за благо. Єпископи відповіли: сказане приймаємо.

 

 

Система Orphus
Rating
0
0
19comments count

comments

add comments 
 • velovs@ukr.net | 18 May 2018, 15:56
  comment comment

  Подивився я, шановний друже Валентине, Ваш комент на РвУ під новиною про те, як 1500 ченців і семінаристів УГКЦ вчаться протидіяти корупції. --- І що я там ПОБАЧИВ? Ті ж самі плачі, ридання і стогони щодо "бідних українців" тощо тривають і далі... Ну-ну...

  • velovs@ukr.net | 18 May 2018, 16:01
   comment comment

   Р. S. Перепрошую за прикрі неточності. Тобто: не 1500 ченців і семінаристів, а "понад 150", і не "вчаться", а лише "вчилися". ----- Одначе вони, ці неточності, суті й змісту цього мого останнього посту ніяк не міняють. :-)

 • В. Ясеневий | 16 May 2018, 13:09
  comment comment

  Шановний,ВЕЛОВС. НЕ ридаю і не скиглю задуже, як ВАМ здалося. Просто спілкуюся з багатьма молодими людьми. Ось поспілкуйтеся і ВИ - наживо, особливо біля ПАСПОРТНИХ СТОЛІВ наших обласрих центрів.Там постійно дуже багато молоді, яка готується виїхати на працю за межі УКРАЇНИ.Дізнайтеся про причини, мету, їхні освіти,соц.становище іт.д. Хіба в нас не жахливе безробіття? Чому вже навіть випускники ЗОС-шкіл, а не лише випускники Середніх спец.НЗ і ВНЗ, ніби якусь мантру повторюють: треба валити з цієї країни. Так є чимало молоді в кафе, ресторанах,зокрема на відпочиковому комплексі "Буковель" і т.д. Але їхні батьки, або бізнесмени-підприємці, або високопосадовці, або на заробітках за кордоном.

  • В. Ясеневий | 16 May 2018, 13:19
   comment comment

   Підіть і подивіться на нашу молодь на дискотеках. Розгнуздана, розбещена, вульгарна...Тут не лише пивний алкоголізм і наркотики.Тут не лише п'єтся вино, шампанське, але й горілка. А що вже за матюки? Що молодь, і товже десь з 6-го - 7-го класу , що дорослі матюкаютьс по-чорному. А запитайте, починаючи з 10-тикласників про дошлюбну чистоту і ВАС, вибачте,як відтсалу людину з далекого минулого просто засміють. І де їм себе знайти і реалізувати?

  • velovs@ukr.net | 16 May 2018, 13:55
   comment comment

   Ні, шановний друже Валентине, таки НАДМІРУ! -------- Разом з тим: я Вам намагаюсь нагадати й показати якраз те, що - з цього та різних інших приводів - каже й наголошує та твердо ОБІЦЯЄ Слово Боже. Тобто перевести Вашу візію багатьох негараздів і проблем - лише й виключно - з ДОЛУ уверх, до Бога та Його духовної ІСТИНИ й ПРАВДИ. І яка - свого часу - НЕОДМІННО й НЕМИНУЧЕ має успішно зреалізуватися!!! ------- А от Ви - у відповідь - стараєтеся будь-що затягти (перевести, понизити) моє бачення - знову та саме й тільки - на суто "земне" й заземлене їх потрактування (розуміння). Причому, саме як, мовляв, чи не БЕЗВИХІДЬ... Що я і так непогано бачу і розумію - і без цих Ваших надзусиль. Але не як майже "безвихідь", а як привід для Божого Промислу їх ефективно розв'язати й усунути... -------- Коротше кажучи, Вам ще, як видається, слід (тільки, будь ласка, не ображайтеся) пройти певну дистанцію духовного відродження, прозріння й зростання. А краще за все, як я можу порекомендувати це Вам, робити, активно долучившись до складу й служіння будь-якої спільноти чи осередку (групи), зокрема, Руху віднови у Святому Дусі. ------ До речі, у Франківську, наскільки я пам'ятаю, є така спільнота, котра називається (якщо я нічого не плутаю) "Як Марія". Принаймні, як я розумію, Ви і самі - при бажанні - зможете знайти і познайомитися з подібною громадою: без особливих складностей і проблем... -------- А на цьому, гадаю, всі ці наші дискусії і полеміки можна наразі благополучно завершити. :-) -------- Тим паче, що буквально за кілька днів я планую вже вирушити на літню "відпустку" на свою сільську дачу і де у мене - і слава Богу - Інтернета НЕМА...

 • В. Ясеневий | 14 May 2018, 19:58
  comment comment

  Дуже гарний собор.Дуже гарний.А що нам, бідним і нещасним українцям сьогодні робити??? Тарифи знову РОСТУТЬ і т.д. ЯК НАМ ВИЖИТИ, ШАНОВНІ ПАНОВЕ духовні- отці ??? А що таке "духовні"?

  • velovs@ukr.net | 15 May 2018, 07:57
   comment comment

   І тут теж - ті ж самі плачі і скиглення: які ми тут, в Україні, мовляв, "бідні і нещасні" і зовсім не знаємо, що нам "сьогодні робити"... Коли ж, нарешті, геть позбудемося ми цього принизливого і богопротивного комплексу меншовартості?!

  • velovs@ukr.net | 15 May 2018, 12:13
   comment comment

   А тим часом нині і, передусім, якраз до сучасних народів - як близькосхідного, так і східноєвропейського (другого) Єрусалимів, а також, загалом, до всього правдивого люду Божого Сходу і Заходу, призначені, зокрема, отакі пророчі підбадьорення та обітниці Слова Божого: "Утішайте, втішайте народа Мого, - говорить ваш Бог! Промовляйте до серця Єрусалиму, і закличте до нього, що скінчилася його доля тяжка, що вина йому вибачена, що він за свої всі гріхи [й пеправди] вдвоє взяв з руки Господа! (Іс.40:1,2). ------ Й тому "устань, засяй! Зійшло бо твоє світло, слава Господня засяяла над тобою! Бо темрява окриває землю, і темнота народи, а над тобою Господь засяє, і слава Його явиться над тобою" (Іс.60:1,2). --------------------- І саме для того, аби проголосити й ствердити це Господнє пророцтво й обітницю - і якраз, як кажуть, "прямо на місці" - свого часу натхненний і проваджений Святим Духом апостол Христовий св. Андрій Первозванний прибув - щодо близькосхідного регіону - "у землю північну" (Зах.6:8). Тобто на ті пагорби на схилах Дніпра, де згодом і постав наш славний і благословенний ІІ Єрусалим - золотоверхий град Київ!!!

  • velovs@ukr.net | 15 May 2018, 12:22
   comment comment

   І в тому-то й полягає вся провокативна підступність і "духовно"-світоглядна спрямованість запущеної не інакше, як силами диявольсько-демонічної темряви, та ще донині активно поширювана деякими "дослідниками" оця квазі-"наукова" версія ("теорія"). Що, начебто він, св. Андрій Первозванний, мовляв, "ніколи тут не був" і взагалі: "бути і не міг"... ------ А її "ідеологічне" надзавдання має на меті всіляко заперечити та спростувати, себто дискредитувати й геть "скасувати" ту важливу й значущу - духовно-євангелізаційну місію і роль, яку Боже Провидіння визначило й приготувало для Києва та його різнобарвного українського християнства. А надто для виконання ними якраз у ці наші та особливо наступні - й, судячи з усього, вже ЕСХАТОЛОГІЧНІ - "в останні роки" і "останні дні" (Єз.38:8,16) Історії спасіння людського роду.

Сan leave comments only to registered visitors Еnter