ОСТАННІ ЧАСИ

13 February 2018, 21:38 | Blogs | fr. Petro Balog's Blog | 11 |   | Code for Blog |  | 

Сучасна_молодь_УГКЦ.jpg

Ширяться чутки, що «ми ввійшли в апокаліптичний час і настали останні часи». І один з основних знаків цього - «неслухняність батькам», якої «раніше не було».

По-перше, згідно вчення Церкви, останні часи настали враз з приходом Христа у цей світ, тобто понад 2000 років тому. По-друге, Другий прихід, тобто апогей останніх часів, настане так, що ніхто і не помітить, як і говорив Христос: «Як було за днів Ноя: їли, пили, заміж виходили...» Тобто, все у всіх було нормально. Натомість, якщо хтось говоритиме, що вже прийшли апокаліптичні часи, то Христос відповідає: «Скажуть вам: Ось він тут! – або: Он він там! – не йдіть і не шукайте!» (Лк 17, 23). І також в іншому місці: «Про день же той чи годину – ніхто  не знає: ні ангели на небі, ані Син, - тільки Отець» (Мк 13, 32). А всі знаки, які передуватимуть Другому Пришестю - це всі ті катаклізми чи злочини, які відбуваються на Землі від моменту Першого пришестя. І по-третє, щодо «неслухняності батькам», то колись помістив про це одну замітку. Варто глянути (додаток в кінці).

При цьому, на підставі цих «пророцтв», є заклики до молитви. А тому, критика ініціатора молитви сприймається «в штики». Проте, все навпаки – всі за молитву. Але не сумнівними з точки зору Церкви методами. «Ціль не виправдовує засобів» - це один з основних принципів морального вчення Церкви.

Так, хто з християн може бути проти молитви? Ніхто не проти. Але Богу не подобається маніпуляція і неправда, коли для правильної цілі використовуються неправдиві засоби, щоб зробити «ажіотаж». 


Я лист читав, і добре знаю з історії, що таке «мілленаризми» та проголошення «кінця світу». Ось деякі цитати з листа:


«ми ввійшли в апокаліптичний час!» (коли ввійшли?), «Цим знаком є неслухняність батькам... Ще ніколи не було так, як тепер» (ось, значить ТЕПЕР ввійшли, а Церква вчить, що тоді, коли прийшов Христос. Не говорячи про те, що діти ЗАВЖДИ були непослушні батькам, просто старші себе тепер вважають кращими в дитинстві, ніж сьогоднішніх дітей), «Вади і гріхи, що названі тут, завжди існували у суспільстві, але як виняток» (звичайнісінька неправда, бувало і набагато гірше), «Які висновки? То є останній час, час Апокаліпсису!» (це про що? не про СЬОГОДНІШНІЙ час?). Ну і коментар організаторів: «Духовна Війна Останніх Днів».... Вибачайте, це типові гасла звичайнісінької мілленаристської секти. Молитися належить, і то гаряче, але використовувати для заохочення до молитви неправду - не буду говорити, хто є «батьком неправди»...

 

І врешті, додаток про молодь усіх часів:

ПРО СУЧАСНУ МОЛОДЬ

 Одного разу, виступаючи перед загальними зборами Медичного товариства міста Портмунда (Англія), доктор Рональд Ґібсон почав свій виступ такими цитатами:

 1. «Наша молодь любить розкіш, вона погано вихована, вона глузує з начальства і анітрохи не поважає людей похилого віку. Наші нинішні діти стали тиранами, вони не встають, коли до кімнати входить літня людина, суперечать своїм батькам. Попросту кажучи, вони дуже погані».

 2. «Я втратив будь-яку надію щодо майбутнього нашої країни, якщо сьогоднішня молодь завтра візьме в свої руки кермо влади, – бо молодь нестерпна, не витримана, просто жахлива».

 3. «Наш світ досяг критичної стадії. Діти більше не слухаються своїх батьків. Мабуть кінець світу вже не дуже далекий».

 4. «Ця молодь зіпсувалася до глибини душі. Молоді люди підступні і недбайливі. Ніколи вони не будуть схожими на молодь минулих часів. Молоде покоління сьогоднішнього дня не зуміє зберегти нашу культуру».

 5. «Молоді перекірливі, без послуху і поваги до старших. Істину відкинули, звичаїв не визнають. Ніхто їх не розуміє, і вони не хочуть, щоб їх розуміли. Несуть світові смерть і стануть останньою його межею».

 Після того, як в аудиторії вибухнули аплодисменти, доктор Ґібсон назвав імені авторів цитат.

 Перша цитата взята від Сократа (470-399 рр. до Р.Х.), друга – від Гесіода (б. 720 р. до Р.Х.), третя – від давньоєгипетського жреця (близько 2000 років до Р. Х.), четверта – вавилонський напис (близько 3000 років до Р. Х.), п’ята – напис на гробниці фараона (близько 3500 років до Р.Х.).

 

Система Orphus
Rating
0
0
11comments count

comments

add comments 
 • velovs@ukr.net | 13 March 2018, 08:18
  comment comment

  А от 50 Конференція єпископату РКЦ в Україні - між іншим - ПІДТРИМАЛА ініціативу капуцина бр. Петра КУРКЕВИЧА щодо Молитовного Розарієвого повстнанн: https://crs-center.org/yepiskopi-rkts-pidtrimali-ideyu-rozariyevogo-molitovnogo-povstannya/

  • Petro Balog | 13 March 2018, 09:07
   comment comment

   Я теж підтримую молитву. Єдине, що не підтримую - це маніпуляції, до яких вдаються, щоб до молитви заохотити. "Мудрому достатньо"

 • В. Ясеневий | 16 February 2018, 08:49
  comment comment

  П.С.Мельнику.ПАСТИР точно ЩАСЛИВИЙ!Навіть і за титулом - БЛАЖЕНІЙШИЙ.Ачому?Бо живе у блаженстві:повне забезпечення і комфорти.Тут і автопарки і власні водії,і охорона . і кухня і т.д.Чим переживати і перейматися???

  • velovs@ukr.net | 16 February 2018, 10:02
   comment comment

   Всі ті люди, що правдиво покаялися і навернулися до Христа та, відповідно, абсолютно вірять і ДОВІРЯЮТЬ Його Слову Божому та його ОБІТНИЦЯМ, у т. ч. дійсно надихаються і провадяться по своєму життю Його Святим Духом, перебувають під Господньою благодаттю, а також могутнім захистом і покровом Божим! І навіть Його щоденним ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ, у т. ч. і суто матеріальним. ------------ А тому вони і направду ЩАСЛИВІ! І тому можуть щиро РАДІТИ! ------------ Й, до речі, до такої - істинної і непідробної РАДОСТІ - причому, БАГАТОРАЗОВО - закликає і запрошує нас Святе Письмо!

 • В. Ясеневий | 15 February 2018, 17:41
  comment comment

  Я не тільки бачу світ через свої окуляри.Визнаю ще й свою неадекватність.До того ж зовсім не розумію наступного ...За різними дослідженнями від поза 50 і аж до 90 відсотків молодих людей роблять все ,щоби покинути нашу бідну УКРАЇНУ.Говорить деректор однієї ЗОШ, що у сучасних випускників таке гасло:треба валити з цієї убогої країни,щоб знайти себе і влаштувати своє гідне життя...А відомі політики і економісти передбачають швидке повне вмирання нашої економіки, якщо нічого суттєвого не робити щодо реформ, власне, в економіці. у фінансовій сфері і т.д.Та як бачимо, хоч наші Церкви нас надихають позитивом.Та чи не є це відволіканням від насущних проблем, а, вірніше, засліплюванням очей...Наприклад,хто ці веселі молоді люди на картині з Блаженійшим?Чи це всі успішні і забезпечені доброю працею і винагородою за неї? Та нехай би я сто раз помилився і був неправий, лиш бинашій молоді хоч щось світилося в тунелі майбутнього УКРАЇНИ...ЩИРО З БОЛЕМ І ПОВАГОЮ

  • velovs@ukr.net | 16 February 2018, 11:46
   comment comment

   Особисто я ВІРЮ і ДОВІРЯЮ не стільки тому, що кажуть, стверджують і прогнозують - ті чи інші - ЛЮДИ. Навіть "дуже компетентні" з них: відомі й популярні фахівці і експерти. А - ПЕРЕДУСІМ і НАЙБІЛЬШЕ - якраз Слову Божому. У т. ч. його ПРОРОЧИМ передбаченням і ОБІТНИЦЯМ!!! І які - неодмінно, вповні і завше - ВИКОНУВАЛИСЯ, ВИКОНУЮТЬСЯ і ще будуть ВИКОНУВАТИСЯ! --------------------- Включаючи й ті, що кажуть про історичну - і, насамперед, ДУХОВНУ - місію й призначення, зокрема, України та її різнобарвного Божого народу: в Господньому Плані спасіння людського роду. А особливо: в ці наші та наступні - вже, судячи з усього, ЕСХАТОЛОГІЧНІ - "в останні роки" і "в останні дні" (Єз.38:8,16) цієї Історії спасіння. ------------ Й - саме в цьому контексті - певну свою (і немаловажну!) функцію і роль має зіграти, зокрема, й українська ДІАСПОРА ("мала розчина" - "мала закваска")! Та, що направду: останніми роками дійсно чисельно швидко ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ. Та (крім того) з'являється і охоплює немало ДЕСЯТКІВ різних країн: на різних континентах і частинах світу, в т. ч. і досить несподіваних та "екзотичних"...

 • velovs@ukr.net | 14 February 2018, 08:39
  comment comment

  Cлово Боже БАГАТОРАЗОВО і ДУЖЕ ЯСНО та ЧІТКО пояснює і застерігає всіх, хто добре вміє читати, думати та неупереджено бачити й усвідомлювати довколишній світ, що однією з ГОЛОВНИХ - якщо не НАЙГОЛОВНІШОЮ і НАЙКРАСНОМОВНІШОЮ - з подій та ознак НАБЛИЖЕННЯ Другого пришестя Ісуса Христа й, відповідно, Його Страшного суду, буде повернення старозавітнього вибраного народу на свою історичну батьківщину! Де й відродиться й постане його суверенна національна держава зі столицею в Єрусалимі - єдиному і неподільному. -----------------Або, як, приміром, так каже й наголошує - з цього приводу - Сам Господь: "Бо ось у ті дні й у той самий час, коли Я поверну полон Іуди і Єрусалима, Я зберу всі народи, і приведу їх в долину Іосафата і там учиню над ними суд [у т. ч. і] за народ Мій і спадщину Мою, Ізраїля, який вони розсіяли між народами, і землю Мою розділили" (Іоїл 3:1,2). І цю Святу Землю Ізраїлеву (загалом, у цілому), і її столицю... ---------------------- А ось як відбуватиметься це саме повернення Господа: "І тоді ПОБАЧАТЬ Сина Людського, Який гряде на хмарах, з силою і славою великою. І тоді Він пошле ангелів Своїх і збере обраних Своїх від чотирьох вітрів, від краю землі до краю неба" (Мк.13:26,27). --------------------- А що ж до інших - дуже характерних подій та знамень уже, судячи з усього, досить СКОРОГО настання цього повернення Ісуса, у т. ч. й різних природних катастроф, лих і катаклізмів, то вони нині відбуваються - причому, по швидко зростаючій експоненті - НАБАГАТО-НАБАГАТО частіше, масштабніше і руйнівніше, ніж колись раніше. І т. д. й т. п. -------------------- Звичайно, можна було би - ще і ще - наводити вельми ЧИСЛЕННІ та дуже ПЕРЕКОНЛИВІ й ОЧЕВИДНІ факти і аргументи на користь усього цього. Але їх, як виглядає, здатні і бажають бачити та розуміти, передусім та головно, якраз ТІ християни, котрі дійсно ЧЕКАЮТЬ і ПРАГНУТЬ цієї - дуже й дуже благословенної, блаженно-радісної і рятівної зустрічі зі своїм Царем царів, Первосвящеником і Спасителем!!! ----------------------------- Ну а ті, хто займає зовсім іншу позицію і впритул "не бачать" цих фактів і ознак - тим паче, що і в Ватикані також, дуже схоже, ніяк не очікують на Христа, а (де-факто і радше) на Його "замінника", - то що тут поробиш?! -------------------- Ну а тепер, шановний о. Петре, можете СТУКАТИ на мене Адміну РІСУ, аби він ЗАТКНУВ мені рота... :-)

  • velovs@ukr.net | 14 February 2018, 09:08
   comment comment

   Одначе: гадаю, що, загалом, не має тут ніякої рації і практичного сенсу, а тим більше - довго й емоційно-гучно - сперечатися та полемізувати, наводячи якісь певні свої докази та аргументи. Тобто: конкретна подальша дійсність усе наочно покаже й доведе. ----------- Або, як часто кажуть у подібних випадках, поживемо - побачимо, як воно там далі направду буде... Домовилися?! :-)

  • В. Ясеневий | 14 February 2018, 21:18
   comment comment

   Даремно щось коментувати...Все ЗАБЛОКОВАНО...

  • В. Ясеневий | 14 February 2018, 21:24
   comment comment

   П.С. Дивлюсь на фото молоді з БЛАЖЕННІЙШИМ і перед очима дуже гарні картини ВАРТОВОЇ БАШНІ.ТАМ ТАКОЖ ВСІ УМІХНЕНІ.Можливо- щасливі?А чому б ні? В нас все так гарно...

Сan leave comments only to registered visitors Еnter