НЕБЕЗПЕЧНИЙ ГЕЛЛОВІН!

27 October 2017, 16:49 | Blogs | fr. Petro Balog's Blog | 16 |   | Code for Blog |  | 

halloween-cats.jpg

Дорогі християнські ревнителі!

Хочете, щоб більше народу пішло на «свято Гелловін»? Поширюйте та перепощуйте про нього інформацію, найкраще кожного дня, про його «сатанинську суть» та його «сатанинські коріння». Багато з зацікавлених інформацією, а також тих попереджених про «диявольську небезпеку», захоче переконатися особисто, чи все так, як кажуть пастирі чи інші «ревні»...

Колись Ден Браун написав таку собі видуману історію (про що є мова перед першою сторінкою тієї книги), а саме – «Код Да Вінчі». Багато церковників кинулося на книгу з нищівною критикою «все брехня!», навіть Ватикан зробив якусь критичну заяву. Кращої реклами було годі чекати. Книга, замість стати черговою такою історією про «темне минуле Європи», стала бестселером і розійшлася по світу десятками мільйонів примірників, а на додачу ще й фільм вийшов, щоб сотні мільйонів переглянули. «Дякую, Церкво» – сказав Ден Браун.

Тепер у Росії вийшов посередненький (як кажуть) фільм «Матільда». Але піар зі сторони «ревнителів» такий, що народ справді хотів би глянути, а що ж воно таке?

Тим, які вірять у «диявольські коріння Гелловіну» (і чомусь не помічають їх у світському святкуванні Christmas'у чи у різних інших «святах плодів», що залишилися у нас від язичників, які приносили ці плоди своїм богам) слід пам'ятати, що «коріння та насіння» не ПЕРЕНОСЯТЬ з місця на місце, говорячи «яке воно погане!», бо воно від цих слів все-одно не зів'яне, лише просто-напросто з'явиться у нових місцях і проросте, там, де дотепер про нього ніхто не чув. Критика – це теж інформація і реклама.

P.S. Ситуація з поширенням інформації про «небезпечний Гелловін» нагадала анекдот про сповідь, коли священик питав юнака, чи займався сексом з жінкою? Той відповів, що ні. А з іншим чоловіком? Ні. А в неприродній спосіб? Ні. А з твариною? Ні. А з дітьми? Ні... Після сповіді хлопець вийшов з храму і сказав друзям: «Більшості з того, про що питав священик, я не зрозумів, але від сьогодні мої життєві горизонти стали набагато ширшими»…

Система Orphus
Rating
0
0
16comments count

comments

add comments 
 • velovs@ukr.net | 30 October 2017, 16:26
  comment comment

  А що шановний о.-ректор Київського інституту релігійних наук ім. Томи Аквінського зможе відповісти, зокрема, на оце: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/68806/ ?! Чи, може, ліпше тут - за браком якихось розумних і переконливих аргументів - "багатозначно" відмовчатися"?!

  • Petro Balog | 31 October 2017, 09:54
   comment comment

   По-перше, не ректор, а віце-директор. По-друге, розумні аргументи вже давно були написані, ось, читайте: https://risu.org.ua/ua/index/blog/~Petro+Balog/61564/ З цього всього, по-третє, що я можу сказати на такі висловлювання з Комюніке, як "Геловін, який має коріння у кельтських язичницьких практиках" чи "є промоцією магії, окультизму, сил темряви і смерті"? Нічого, тільки похитати головою, що деякі пастирі, замість істориків та спеціалістів читають Вікіпедію... І по-четверте, крім поодиноких заяв деяких католицьких (чи православних або греко-католицьких) єпископів, маємо цілу масу інших заяв, передусім нема оцінку Гелловіну, як "диявольського" з боку Ватикану: https://the-american-catholic.com/2009/10/31/vatican-condemnation-of-halloween-false/ І також багато єпископів інакше підходить до цього питання: не наганяти страх у людей, не проповідувати про диявола, але пропонувати альтернативу, проповідувати про Христа, використовувати нагоду для промоції християнства: http://www.catholicstand.com/halloween-dont-spooked-catholic/ http://www.uscatholic.org/church/2009/09/dont-be-scared-halloween-readers-share-frightful-memories http://www.catholicherald.co.uk/news/2010/10/13/bishops-halloween-advice-dress-children-up-as-saints-not-witches/ Надіюсь, почитаєте :-)

 • velovs@ukr.net | 27 October 2017, 19:05
  comment comment

  "Критика – це теж інформація і реклама." І, мабуть, критика такої критики - теж... :-)

  • velovs@ukr.net | 28 October 2017, 11:05
   comment comment

   Разом з тим - якщо казати вже СЕРЙОЗНО - то ми, християни, учні й послідовники Христа, тут маємо в наших молитвах до Господа дещо просити й благати. Й, зокрема, щодо долі тих - (свідомих і несвідомих) організаторів й учасників, піар-рекламістів і пропагандистів всіх цих, як і багатьох ПОДІБНИХ інших, безбожно-ПОГАНСЬКИХ (за суттю і змістом) ритуалів та обрядів, ігрищ, видовищ і святкувань. І з цього приводу наша молитва, мабуть, мусить мати приблизно такий вигляд: "Отче, відпусти їм, - бо не знають, що чинять вони!" (Лк.23:34). Прости їм і наверни їх до Себе, до Твого світла і правди! А також прости й помилуй і нас, недосконалих і (все ще) грішних!

Сan leave comments only to registered visitors Еnter