Victor Yelenskyy: United Local Orthodox Church of Ukraine is near at hand

24 November 2016, 10:13 | National religious question | 6 |   | Code for Blog |  | 

14683pg.jpg-ff.jpgUkrainian authorities should work hard to improve the economy and defense. This will result in social consolidation. Only then one can talk about the independence of the Church consisting of Ukrainians.

This opinion was expressed by religion scholar and mamber of the Ukrainian parliament Victor Yelenskyy to Gazeta.ua.

“As early as in 2009, Patriarch Kirill said that Ukrainians should review their choice and become part of the Russian World.” Indeed, our nation has made a significant contribution to the rise of the Russian Empire and the Soviet Union. He believes that, together with the Russians will be able to create a center of civilizational forces capable of opposing the West. He wanted to improve thereby his value with the Kremlin, become the third person in Russia after Medvedev and Putin. But we chose to go West,” Victor Yelenskyy said.

Patriarch Kirill did not factor it in, the religion scholar said.

“He noted that the Ukrainian Orthodox congregation is on his side and will stand with Russia. But this did not happen. To prove his importance, he said that the war between Russia and Ukraine is religious. However, it did not help. The faithful and clergymen started leaving the denomination. Today, the churches of the Moscow Patriarchate perform funeral services for ATO fighters, and tomorrow they praise Patriarch Kirill. For that reason, Metropolitan Onufriy had to allow not to remember Patriarch Kirill during the liturgy,” Yelenskyy said.

It is an abnormal situation where there are several Orthodox Churches in one country. Especially in Ukraine, where almost all the faithful are Orthodox. The only Orthodox Church in Ukraine is near at hand, the expert believes.

Система Orphus
Rating
0
0
6comments count

comments

add comments 
 • Алек Червоний | 3 February 2017, 19:33
  comment comment

  РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА НА УКРАЇНІ Російські війська давно знаходяться на Україні і не тільки чекають, а вибирають слушні моменти для дестабілізації суспільної ситуації в нашій державі. Якщо хтось в цьому сумнівається, то нехай подивиться на енергійні спортивні морди молодих священників в церквах РПЦ МП на Україні. Ця спортивна православна молодь військового віку, не зовсім православно грамотна, але як використовувати зброю, вона точно знає і уміє. Хтось може дорікнути, звідкіля відомо, що ця молодь при храмах РПЦ православно неграмотна? А ви подивіться по блогах, як поздоровляють на Донбасі російські бойовики один одного з православними святами - обсмієтесь! На Різдво Христове вони писали "Христос воскрес", а дехто додумався навіть поздоровляти з Паскою! Та і навіщо їм знати той закон православний, коли треба всього лишень походити на молебнах з великою мискою і зібрати пожертви з мирян! Навіть з цього повідомлення видно, що священники РПЦ МП є шпигунами МП і ФСБ на території України і постійно посилають повідомлення в свій московський штаб. Навіщо нам на Україні ці шпигуни? Для активізації шпигунської і підривної діяльності Росія направляє в церкви на Україну військових кураторів і саме вони є фактичними керівниками над православними священниками РПЦ МП на Україні. Що ще точно відомо з повідомлень московської патріархії, ФСБ, Армія і Російський Патріархат постійно проводять спільні навчання і семінари, на яких узгоджують свої дії по Україні. У пресі неодноразово з'являлись повідомлення про участь в військових нарадах вищого сановника РПЦ МП - патріарха Кирила і його митрополитів. А хоч хто задумався - як вони могли потрапити на військову нараду, де розмова йшла про питання військової стратегії і тактики. Оскільки неодноразово повідомлялось, що патріарх Кирило Гундяєв - Михайлов був співробітником ФСБ, давйте подумаємо, яке у нього може бути військове звання? Оскільки він керує всим євроазійським православним світом, то у нього військове звання не менше генерала, а у його митрополитів звання не менше полковника. Ось тоді і стає зрозумілим, що вищі ієрархи РПЦ МП роблять на військових нарадах! Тому давайте спільними зусиллями витіснимо з України цю шпіонську військову гадину - РПЦ МП !!!

 • Оленка | 24 November 2016, 16:06
  comment comment

  Вона-то, може, й не за горами, проте, не за якими саме?) А що ж робити з тими українцями, котрі не хочуть йти на Захід, а бажають створювати власний світ? Що робити з тими українцями, кому ближче руська цивілізація? Потрібно розділяти мух та котлети: агресію необхідно спинити, але не ціною духовних уподобань народу. Де ж наша хвалена українська терпимість до інаковості?

  • netoy_gaidamak | 25 November 2016, 11:17
   comment comment

   Вже навіть КП сказало (не керівництво а саме духовенство )що його закон 4128 є безглуздим - і зараз такі його заяви сприймаються як нова нісенітниця. Вони замість того щоб покращити та врегулювати конфесійні розні - тільки йх створюють, навіщо????

 • BBC | 24 November 2016, 13:33
  comment comment

  "не за горами помісна"....це вже ми чуємо з 2004 р., здається тоді на державному рівні лунали ці "рекламні" постулати....Пройшло 12 років, і що??? Цей горе Єленський уже, м`яко кажучи, набрид цими заявами...

 • Ігор Мицько | 24 November 2016, 13:08
  comment comment

  "Ще 2009-го патріарх Кирил сказав, що українцям треба переглянути свій вибір і стати частиною "русського міра". Адже наш народ зробив значний внесок в будівництво Російської імперії і Радянського Союзу". Курди теж багато спричинились до утвердженння Османської імперії, а тепер не хочуть буди під турками.

  • Леонтій | 24 November 2016, 13:53
   comment comment

   Під сучасну пору ті етнічні терени, котрі історично замешкує курдський народ, поділені поміж чотирьма державами - Туреччиною, Сирією, Іраком та Іраном.

Сan leave comments only to registered visitors Еnter

Latest news

Last comments

 • velovs@ukr.net | 12 October 2019, 18:30

  Ну що ж: та штучна ізоляція (невизнання) ПЦУ у світовому православ'ї, що її цинічно й зухвало інспірував, тиснув і нагнітав (відповідні страшилки-жахалки) МП, по суті, подолана. Принаймні, успішний

 • Paraeklezyarh | 12 October 2019, 15:08

  Слава Богу ! Це дійсно вияв мужності предстоятеля та єпископату Елладської церкви. Пам'ятаймо про це.

 • velovs@ukr.net | 11 October 2019, 17:03

  Водночас, як каже і акцентує Святе Письмо, це саме Господь "змінює часи і літа, СКИДАЄ ЦАРІВ і ПОСТАВЛЯЄ ЦАРІВ; дає мудрість мудрим і розуміння розумним" (Дан.2:21). ----- А ось щодо декого

 • velovs@ukr.net | 11 October 2019, 16:49

  Разом з тим не все тут так просто й однозначно. Скажімо, дуже цікавим і дивовижним виглядає тут отакий збіг певних подій та обставин. Включаючи календарно-числові. Й конкретно. ----------- Як відомо,

 • Paraeklezyarh | 11 October 2019, 00:55

  Нажать, і останні президентські та парламентські вибори цьому підтвердження, для 73% віра таки не важлива. Зубожілому населенню байдуже якому попові платити гроші за треби. На такому грунті СПЖ може

Most Popular Articles month