ROC in Ukraine: Ukrainian parliament passes bill on the name of Moscow Patriarchate

20 December 2018, 13:46 | Church-state relations | 14 |   | Code for Blog |  | 

On December 20, 2018, the Verkhovna Rada of Ukraine adopted bill number 5309, voted for by 240 MPs. MPs from the Opposition Bloc voted against it.

Speaker of the Parliament Andriy Parubiy emphasizes that the bill was passed at the personal request of Patriarch Emeritus Filaret.

181220_1.jpg

The bill sponsored by MP Alexander Bryhintsev and a number of other MPs suggests amending the standard law entitled On Freedom of Conscience and Religious Organizations so that a religious organization whose center is in the aggressor country shall specify in its title the full statute name of its religious center. In addition, such a religious organization is prohibited from conducting a chaplaincy service in military organizations of Ukraine.

Many analysts point out that the bill will apply not only to the Ukrainian Orthodox Church-Moscow Patriarchate, but also to other Orthodox and Old Believer Churches that are subordinate to Russian religious centers. A year ago, the Council of the Russian Orthodox Church tried to protect the UOC-MP from the effect of this regulation, having registered in the Charter that the governing center of the UOC (MP) is located in Kyiv.

Deputy Chairman of the Committee on Culture and Spirituality, religious scholar, MP Viktor Yelensky noted in his speech that the Committee proposes to adopt the law as a whole.

As reported, today the faithful of the UOC-MP have rallied against the above-mentioned bills. This is not for the first time that representatives of this Church are opposed to parliamentary innovations. RISU has already reported about protests of the UOC-MP faithful against “church bills.”

 181220_2.jpg

181220_3.jpg

Система Orphus
Rating
0
2
14comments count

comments

add comments 
 • muhamuha33 | 22 December 2018, 10:32
  comment comment

  нічого іншого від такого "патріота" як velovs@ukr.net не очікував ... хто не думає так, як ваші, відвалилився від скачок мізки, той - " ...колаборантському промосковському тролю muhamuha33....  "! більше нічого розумного виродити не можеш!

  • velovs@ukr.net | 22 December 2018, 18:31
   comment comment

   А я, до речі, шановний п. muhamuha33, НІДЕ і НІЯК не "скакав". Так що у мене з моїми мізками все o'кей! ------ А наразі дійсно все чітко і вельми ясно: якщо хтось - попри численні й дуже очевидні та переконливі факти - вперто й суперзасліплено 1:1 ретранслює злобно-нетерпимий - запекло-українофобський піар-агітпроп Кремля-ФСБ-МП, той, вочевидь, і є прямий колаборантсько-ворожий троль-агент!!! З усіма можливими наслідками, що з цього випливають... І що тут поробиш і вдієш?! ------ Варто, мабуть, просто ПОЖАЛІТИ і ПОСПІВЧУВАТИ таким людям... "Отче, прости їм, бо не відають, що чинять" (Лк.23:34).

 • muhamuha33 | 22 December 2018, 07:27
  comment comment

  скажіть мені будь ласка - які православні церкви привітали церкву розкольників з її народженням, прости Господи!!! жодна !не кажіть дурниць!!! не канонічна нова секта об'єднаних розкольників !!!

  • velovs@ukr.net | 22 December 2018, 08:16
   comment comment

   Я йому, цьому колаборантському промосковському тролю muhamuha33, на це його "запитання" - причому, вже ДВІЧІ - дав конкретну й вичерпну відповідь! Одначе він - неначе той дятел - продовжує його незмінно повторювати... ---- Мабуть, у нього, в цій його - дуже "кананічно-благодатній" голові "русского міра", елементарно бракує тієї "сірої речовини"... :)

  • storozh | 22 December 2018, 11:35
   comment comment

   Той, хто вміє читати, має масу переваг в життi. Чого поперед батька в пекло лiзеш? Томос буде надано шостого сiчня. Як буде Томос, будуть i поздоровлення.

 • Михаил | 21 December 2018, 22:02
  comment comment

  Хорошая новость! Теперь надо срочно принять законы какими руками (или ногами!) креститься, слева направо или справа налево, снизу вверх или сверху вниз, спереди или сзади и т.д. и т.п. Много ещё нерешенных церковных вопросов надо решить депутатам по "личной просьбе" "патриарха" Денисенко. Заодно, раз уж теперь депутаты решают церковные вопросы, пусть присвоят турецкому митрополиту Денисенко право напяливать патриарший куколь, а то он одет как-то не по форме, установленной стамбульским папой.

  • velovs@ukr.net | 22 December 2018, 08:22
   comment comment

   Ну и опять на цирковой арене этот рыжий клоун и шут гороховый Михаил со своми - уже давно набившими оскомину - ондотипными и дешёво-примитивными "шуточками", "хохмами" и "анекдотами"... :)

 • VPYL | 21 December 2018, 01:35
  comment comment

  Дива в ординському решеті! Дивно - завжди і кругом росіяни бачать "своє" навіть в чужому: -Українську територію називають російською -українську історію Русі -називають російською -Українського Князя Володимира називають російським, Анна Ярославна (дочка Ярослава) - королева Франції, за словами Путіна - теж рузька???? -А стосовно своєї РПЦ -чомусь цураються назвати що вона російська, чомусь сором'язливо "відхрещуються" від своєї рідної російськості, чомусь бояться назвати публічно (визнати ) її російською в Україні, гидують носити назву російської православної церкви в Україні? -Чому ж тоді Путін збирав РНБО про ситуацію з РПЦ в Україні? Так чому ж тоді самі попи РПЦ підняли рейвах, якщо РПЦ не російська? А якщо російська, то чому ви боїтеся називатися російською? А якщо ви - Українська, то чому ви не прийшли на Собор по об'єднанню, ви що - розкольники? А чому тих вірян православ'я, які об'єдналися називаєте розкольниками? Шиза? -Україна каже ви не українська церква, а вони - ми не російська церква! А хто ж ви? Це що - шарики за роліки з'їхали? -А пояснення просте - тому, що РПЦ зовсім і не церква в загальноприйнятому розумінні, бо церковного в ній лише попівські ризи, під якими КГБістські погони - а за суттю і способом дії вона політично- диверсійний відділ АП Путіна і департамент ФСБ РФ - одночасно?

 • Halo | 20 December 2018, 18:49
  comment comment

  Аніж оперувати здогадками, простіше буде заглянути до документів.Придивіться до пунтку 5. Попри попередні пункти, там прямо заявлено, що УПЦ - частина РПЦ! http://orthodox.org.ua/page/statut-upts "...Статут про управління Української Православної Церкви РОЗДІЛ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ "Пункт 1. Українська Православна Церква є самостійною і незалежною у своєму управлінні та устрої. Пункт 2. Найвищими органами церковної влади та управління Української Православної Церкви є Собор Української Православної Церкви, Собор єпископів Української Православної Церкви та Священний Синод Української Православної Церкви на чолі з Митрополитом Київським і всієї України. Пункт 3. Українська Православна Церква з’єднана з Помісними Православними Церквами через Руську Православну Церкву. Пункт 4. Українська Православна Церква здійснює свою спасительну діяльність на основі Святого Письма та Святого Передання, неухильно дотримується догматів православної віри та священних канонів і у своєму управлінні керується постановами Архієрейського Собору Руської Православної Церкви від 25-27 жовтня 1990 року та даним Статутом при повазі до державних законів і дотриманні їх. Пункт 5. Українська Православна Церква об’єднує єпархії, синодальні установи, благочиння, парафії, монастирі, духовні навчальні заклади, братства, сестринства та місії і є самокерованою частиною Руської Православної Церкви. Пункт 6. Установи Української Православної Церкви: Київська Митрополія Української Православної Церкви, синодальні установи, управління єпархій, парафії, монастирі, духовні навчальні заклади, місії, братства і сестринства — мають цивільну правоздатність і є юридичними особами з моменту реєстрації їхніх статутів в органах державної влади..."

  • dutchak1 | 20 December 2018, 19:40
   comment comment

   Друже! На тебе, мабуть, справили велике враження показові танці нардепів і показові бійки, що супроводжували танці. В Страсбурзі треба показувати статут, з яким Церква прийшла на реєстрацію і з яким Церкву зареєстрували.

 • dutchak1 | 20 December 2018, 17:10
  comment comment

  Прийнятий закон це закон типу "піпл хаваєт". І якщо його вже застосовувати, наприклад, до УПЦ МП, тут необхідно готувати формулювання для Страсбургу. Там уряд буде доказувати застосування закону до церкви і там формулювання "піпл хаваєт" не пройдуть. Визначення "керівний центр" необхідно доказувати по цивільному праву. По цивільному праву, якщо РПЦ є керівний центр УПЦ МП то, згідно реєстрації в державі Україна, УПЦ МП повинна бути дочірною юрособою РПЦ, філіалом РПЦ або РПЦ мала б згідно реєстрації бути заявлена як засновник УПЦ МП. Всі заморочки про канони тільки для піпл, в Страсбурзі не пройдуть. Канони не є право. Ну і придуркуватість ситуації в тому, що жодна християнська церква в Україні, в тому числі і УПЦ МП, не зареєстрована і доказів про керівний центр не може бути.

  • velovs@ukr.net | 20 December 2018, 17:17
   comment comment

   О, оцей колаборантсько-ворожий агент-троль ФСБ-МП - п. dutchak1 відпрацьовує свої псевдо-"правничі" - іудині 30 срібляків. :)

Сan leave comments only to registered visitors Еnter

Latest news

Last comments

 • velovs@ukr.net | 12 October 2019, 18:30

  Ну що ж: та штучна ізоляція (невизнання) ПЦУ у світовому православ'ї, що її цинічно й зухвало інспірував, тиснув і нагнітав (відповідні страшилки-жахалки) МП, по суті, подолана. Принаймні, успішний

 • Paraeklezyarh | 12 October 2019, 15:08

  Слава Богу ! Це дійсно вияв мужності предстоятеля та єпископату Елладської церкви. Пам'ятаймо про це.

 • velovs@ukr.net | 11 October 2019, 17:03

  Водночас, як каже і акцентує Святе Письмо, це саме Господь "змінює часи і літа, СКИДАЄ ЦАРІВ і ПОСТАВЛЯЄ ЦАРІВ; дає мудрість мудрим і розуміння розумним" (Дан.2:21). ----- А ось щодо декого

 • velovs@ukr.net | 11 October 2019, 16:49

  Разом з тим не все тут так просто й однозначно. Скажімо, дуже цікавим і дивовижним виглядає тут отакий збіг певних подій та обставин. Включаючи календарно-числові. Й конкретно. ----------- Як відомо,

 • Paraeklezyarh | 11 October 2019, 00:55

  Нажать, і останні президентські та парламентські вибори цьому підтвердження, для 73% віра таки не важлива. Зубожілому населенню байдуже якому попові платити гроші за треби. На такому грунті СПЖ може

Most Popular Articles month